Nowoczesna łazienka: prostokątna umywalka nablatowa i bateria umywalkowa. Które rozwiązania będą najlepsze?

Dodany: 27/11/2017 Porady Czytany: 18x
nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
 
Interpretacja łazienki w stylu nowoczesnym może przybrać wielu odmian – począwszy od surowego i oszczędnego minimalizmu, po barwną odsłonę pop-art, sterylny hi-tech czy –nawiązujący do klimatu pofabrycznych pomieszczeń – industrializm. Niewątpliwie cechami wspólnymi wymienionych kierunków są przestronność, ograniczenie detali i oryginalność, które sprawiają, że pomieszczenie może stać się bardziej spersonalizowane, funkcjonalne i stylowe. 

Nowoczesna łazienka – jak urządzić?

Cechy stylu nowoczesnego koncertują się wokół aranżacyjnej geometrii oraz praktyczności. "Forma wynika z funkcji" – jak podkreślił niegdyś Louis Henry Sullivan – zatem skupimy się wokół armatury i ceramiki, która mają być proste, pozbawione ornamentów i detali rodem z XIX wieku, sprawiających wrażenie aranżacyjnego bałaganu. Chęć zerwania z bogatymi zdobieniami i przepychem tamtych czasów, stał się – notabene – bodźcem do rozwijania się kierunku nowoczesnego. 

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa

W miejsce wymyślnych dekorów i ogromnej ilości dodatków, pojawiają się proste i praktyczne akcesoria, mało skomplikowane bryły geometryczne, jak prostokąty i kwadraty, a otwarta przestrzeń tworzy przejrzystą koncepcję. Kluczową rolę odgrywa oświetlenie, służące do ukrywania mankamentów pomieszczania oraz uwypuklenia jego atutów, zwłaszcza w mniejszych łazienkach, które ogranicza metraż – odpowiednie rozlokowanie źródeł światła może optycznie powiększyć lokum. Mała łazienka czy łazienka na poddaszu to idealna przestrzeń dla stylu nowoczesnego.

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa

Podobną funkcję pełnią kolory – stanowią narzędzie do walki z technicznymi niedogodnościami wnętrza i służą do wykreowania atmosfery służącej relaksowi i odprężeniu, nie tylko ciała, lecz także umysłu. Paleta barw skierowana jest wokół klasycznych tonów – bieli, czerni oraz szarości, które możemy albo ze sobą zestawiać, albo tworzyć monochromatyczne aranżacje.

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
 
Przestrzeń oczyszczamy ze zbędnych detali, liczy się czystość i estetyka, dlatego w takim wystroju najczęściej spotkamy szafki bez uchwytów, otwierane na dotyk, w których można skrzętnie schować wszelkie przybory i gadżety, by nie tworzyły chaosu na powierzchni blatów i półek. W zakresie materiałów – w zależności od odmiany stylu nowoczesnego – dominują naturalne forniry, metalowe akcenty, surowa cegła czy przeszklenia dodające wnętrzu lekkości. 
 
Nowoczesna łazienka to:
· Minimalizm i ograniczenie detali, bo "mniej, znaczy więcej"
· Klasyczne barwy: biel, czerń, szarość,
· Przestronność, otwarte przestrzenie,
· Geometryczne bryły i proste linie,
· Funkcjonalność – "forma wynika z funkcji"

Umywalka nablatowa – jaka będzie najlepsza?

Umywalka nablatowa stała się synonimem nowoczesności i to ta forma najczęściej gości we współczesnych projektach, w których powracamy do najprostszych i praktycznych rozwiązań. Dziś ten koncept ewoluował i w ceramicznej odsłonie staje się designerską częścią aranżacji. Ogromna różnorodność na rynku pozwala na dobór nie tylko odpowiedniego rozmiaru do małej czy większej łazienki, lecz także grubości ścianek czy profilowanego wnętrza.

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
    
Nawiązując do najnowszych trendów, nie sposób pominąć formy bazującej na planie kwadratu lub prostokąta. Niektóre umywalki nablatowe zapewniają także dużą powierzchnię do odkładania akcesoriów łazienkowych. Dla dodania wnętrzu nieco oryginalnego charakteru, możemy też zrezygnować z wszechobecnej bieli i zdecydować się na czarną ceramikę, która spotęguje wrażenie elegancji w pomieszczeniu. 

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
    
Niewątpliwie jednak styl nowoczesny nakazuje łączenie go z funkcjonalnością, dlatego warto skupić się wokół walorów użytkowych wybranych produktów. W przypadku umywalek będą to specjalne dodatkowo płatne powłoki strzegące czystości i ograniczające przywieranie osadów i brudu, co pozwoli na utrzymanie porządku w łazience. 

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
 
Zlew nablatowy do nowoczesnej łazienki:

· Duravit Vero – zalety serii przeczytacie we wpisie o Duravit Vero – test i opinia eksperta,
· Duravit Vero Air – przeczytajcie o niej w aktualności o Duravit Vero Air,
· Czarna umywalka nablatowa Duravit Vero,
· Umywalka Duravit DuraSquare – przeczytacie o niej w aktualności o Duravit DuraSqaure.
    

Bateria umywalkowa do nowoczesnej łazienki

Gdy umywalka nablatowa już wybrana, teraz kolej na armaturę. Proste kształty ceramiki i oszczędny koncept nowoczesnego kierunku sprawiają, że w zakresie baterii umywalkowej musimy kierować się podobnymi zasadami, by wnętrze stało się kwintesencją idealnie dobranych komponentów. 
  
nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa
Umywalka misa Duravit Vero
 
Najlepszym rozwiązaniem będzie bateria umywalkowa stojąca montowana na szerokim blacie lub bateria sztorcowa ulokowana na umywalce – w tym przypadku należy wcześniej zorientować się czy umywalka misa, którą chcemy kupić, posiada specjalny otwór na baterię, a jeśli nie, to czy istnieje możliwość jego wybicia. Jeśli szukacie kogoś, kto podejmie się tego zadania – zgłoście się do nas!

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa baterie
    
Bardzo często producent ceramiki, po którą sięgamy sugeruje wybór konkretnego już rozwiązania, uwzgledniającego wysokość oraz odległość między krawędzią zewnętrzną a wylewką, po to by zapewnić Użytkownikom maksymalny komfort i zapobiec rozchlapywaniu się wody dookoła. Komplet dobrany pod kątem designu i atutów technicznych będzie najlepszą z możliwych alternatyw. W przypadku wymienionych wyżej umywalek, tak dopasowanymi bateriami będą Duravit C.1 oraz Axor Citterio, ponadto możecie zdecydować się na baterie Steinberg 160, Steinberg 250 czy Kohlman Foxal.

nowoczesna lazienka Lazienkarium umywalka nablatowa baterie

Baterie do nowoczesnej łazienki:

· Axor Citterio – przeczytacie o niej we wpisie o Axor Citterio,
· Baterie Duravit C.1 – opis baterii w aktualności o Duravit C.1,
· Steniberg 160 oraz Steinberg 260 – porówanienie serii na naszym blogu (Steinberg 160 czy Steinberg 250),
· Kohlamn Foxal – opinie i zdjęcia we wpisie o Kohlman Foxal
 

 

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk