Toalety

(7853 produkty)

O kategorii Toalety

Sedes, muszla klozetowa lub po prostu toaleta. Każdy nazywa ją o inaczej, ale mowa o jednym. Sedes podwieszany to niewątpliwie obowiązkowy punkt na liście sanitarnych elementów łazienki. Dziś, poza funkcjami użytkowymi, chcemy także, by wyglądała stylowo i pasowała do aranżacji, ale także nie generowała trudności w trakcie eksploatacji.

Nowoczesne technologie i coraz większa rzesza producentów wychodzą naprzeciw wymaganiom Konsumentów oferując miski wc bezkołnierzowe. Miski bez rantu stają się synonimem czystości i gwarancją bezpieczeństwa w łazience. W naszej ofercie poza toalety bez rantu znajdą Państwo miski podwieszane z deską wolnoopadającą lub bez, ubikacje stojące, deski sedesowe, spłuczki czy stelaże do WC.

W Łazienkarium.pl Oferujemy bogaty asortyment do łazienki po to, by stała się ona miejscem doskonałym!
 

Sedes podwieszany czy kompakt WC pionowy?

Dostępne toalety można podzielić ze względu na kształt, kolor czy design. Podstawowym kryterium rozróżniającym tę grupę asortymentu jest też sposób montażu. Zaliczają się do niej WC podwieszane, obecnie jedno z najczęściej kupowanych, oraz spłuczka WC starego typu, określana jako sedes kompaktowy czy sedes stojący. Co je charakteryzuje? Ubikacja podwieszana składa się z miski WC, deski, a także stelaża, w której ukryty jest cały mechanizm działania WC (kupując stelaż podtynkowy, pamiętaj, by wybrać ten, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością na obciążenia i jest wykonany z solidnych komponentów!). Takie warianty nie zajmują miejsca na podłodze, łatwiej się je czyści, a także uznawane są za te, które znacznie lepiej pasują do nowoczesnych aranżacji. Wszystko z uwagi na ich wizualną lekkość oraz stylistyczną prostotę. Muszle klozetowe stojące, czyli tzw. WC kompakty, stawiane są na podłodze i przytwierdzane do niej za pomocą śrub. Takie wersje są tańsze, nie wymagają zakupu dodatkowego stelaża i świetnie odnajdują się w przestrzeniach urządzonych na klasyczną modłę. Sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych designem retro lub vintage.
 
 • Toaleta WC to ważny element łazienki. W tej kategorii wyróżnia się m.in. WC podwieszane lub sedesy stojące,
 • Toaleta wisząca to propozycja do nowoczesnych łazienek. Do jej montażu niezbędny jest stelaż podtynkowy,
 • Sedes stojący jest łatwiejszy w montażu. Będzie pasował do wnętrz klasycznych, retro oraz vintage.

Na co zwrócić uwagę, kupując toalety?

Niezależnie od tego, czy wybór pada na kibel podwieszany, czy sedes stojący, podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Będą one rzutowały na trwałość, solidność i wytrzymałość rozwiązania. Do jednych z najbardziej kluczowych czynników należy materiał. Toalety najczęściej produkowane są z ceramiki, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i środki chemiczne. Rozwiązania tego typu, z uwagi na gładką powierzchnię, będą łatwe do utrzymania w czystości. Mniej popularne są sedesy ze stali nierdzewnej czy warianty z kamienia. To modele droższe oraz mniej praktyczne. Poza jakością surowca wykorzystywanego do produkcji miski WC warto wziąć pod uwagę wielkość łazienki. Jeśli jest ona mała, w pomieszczeniu celująco spisze się miska WC 48 cm, czyli krótka miska WC. Zajmie mniej miejsca, ale nie pozbawi przy tym użytkowników komfortu korzystania z WC. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na funkcjonalność! Praktyczność w przestrzeni toalety zapewni WC bez kołnierza. To muszla klozetowa pozbawiona rantu, pod którym z reguły gnieździły się brud i bakterie.
 
 • Wybierając miski ustępowe, zwróć uwagę na materiał. Największą popularnością cieszą się ceramiczne toalety,
 • W małej łazience, zamiast klasycznego sedesu, lepiej sprawdzi się miska WC podwieszana krótka,
 • Funkcjonalność to coś, na co warto postawić! W te kryteria wpisuje się muszla bezkołnierzowa. WC bez kołnierza ograniczy zjawisko namnażania się bakterii w trudnodostępnych miejscach.

Jaka toaleta WC będzie najlepsza?

Funkcjonalność w przestrzeni toalety zapewni WC kompakt bezkołnierzowy czy miska krótka, która będzie optymalnie dopasowana do warunków. Tę praktyczność da się jednak jeszcze bardziej wzmocnić, sięgając po toalety myjące. To technologiczne połączenie WC z bidetem, które nie dość, że nie zajmuje cennej powierzchni w łazience, to potrafi o wiele więcej niż tradycyjne bidety oraz muszle klozetowe. Oprócz możliwości podmywania okolic intymnych miska tego typu często wyposażona jest w podgrzewaną deskę, posiada różne warianty strumienia, a także jest wzbogacona o możliwość samooczyszczania czy podświetlenia nocnego, co ułatwi korzystanie z ubikacji po zmroku. Alternatywą dla toalety myjącej jest rozwiązanie takie jak deska z funkcją bidetu, która wyglądem niewiele różni się od tradycyjnych desek. To urządzenie, które gwarantuje podobne zalety co toaleta myjąca. Pomoże obmyć wrażliwe części ciała po skorzystaniu z WC, osuszy je, a także wpłynie na zmniejszenie zużycia papieru toaletowego.
 
 • Jeszcze więcej funkcjonalności w strefie WC zapewni toaleta myjąca,
 • Toalety myjące łączą zalety sedesu i bidetu. Nie zajmują jednak także dużo miejsca,
 • Alternatywą dla toalety myjącej może być deska myjąca.

Kropka nad „i”, czyli jaki przycisk spłukujący wybrać?

Gdy miska WC oraz deska sedesowa już wybrana, kolej na biżuterię strefy WC, czyli przycisk spłukujący. Ten ważny element aranżacji nie tylko będzie miał wpływ na komfort korzystania z ubikacji, lecz także stanie się jej dekoracyjnym akcentem i podkreśli charakter wystroju. To dlatego warto dopasować go do panującego w pomieszczeniu klimatu. Jeśli w łazience przeważają nowoczesne wpływy, a wyposażenie przybiera proste i geometryczne formy, ich uzupełnieniem może być oryginalny przycisk do WC w kształcie prostokąta. Takie warianty zdadzą egzamin również we wnętrzach minimalistycznych oraz industrialnych, gdzie dominują wizualna oszczędność i surowa aura. W pomieszczeniach z klasycznym rodowodem i w aranżacjach opanowanych przez obłości, przycisk do spłuczki powinien wyróżniać się zaokrągloną linią. Dzięki temu harmonijnie zwieńczy wystrój. Poza designem warto też zwróć uwagę na funkcjonalność rozwiązania. Jeśli celem jest ekologia i ograniczone zużycie, świetnym wyborem będzie przycisk spłukujący podwójny.
 
 • Przycisk spłukujący to ważny detal aranżacji. Warto dopasować go do wystroju,
 • W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzi się czarny przycisk WC. Można go potraktować jak kontrast dla białej ceramiki i jasnego tła,
 • Przycisk spłukujący musi być też funkcjonalny! By ograniczyć zużycie, wybierz wariant podwójny.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia