Maty grzewcze

(217 produktów)

Maty grzewcze: dyskretne, szybkie i wydajne ogrzewanie

Wyobraź sobie dywan emitujący przyjemne, a zarazem ekonomiczne i ekologiczne ciepło. Domownicy wreszcie mogą chodzić boso, a dzieci bawić się na podłodze, bez lęku przed chorobą. Mało tego: nie musisz tego dywanu odkurzać, troszczyć się o plamy, ani obawiać się roztoczy i alergenów. A teraz wyobraź sobie, że taki „dywan” znajduje się w zasięgu ręki! Maty grzewcze elektryczne – to właśnie taki wspaniały dywan ukryty pod posadzką, doskonale ogrzewający podłogę i cały dom, a do tego przyjazny dla środowiska i wydajny. Ogrzewanie podłogowe elektryczne zyskuje ogromną popularność, a maty grzewcze to jeden z najczęściej wybieranych systemów cieplnych. Czym wyróżnia się mata do podłogówki? Zaskakująco prostym i szybkim montażem, który można wykonać samodzielnie, zarówno na starej posadzce, jak i na nowej wylewce.

Maty podłogowe: magicznie proste ogrzewanie
 
  • Maty grzewcze elektryczne to przyjemnie ciepłe podłogi w kilka chwil.
  • Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest ekologiczne.
  • Montaż maty podłogowej jest nieskomplikowany i szybki.

Mata grzewcza – czy to dobry wybór?

Przy wyborze systemu grzewczego liczą się parametry i wydajność, ale też komplikacje związane z jego montażem i dopuszczeniem do użytkowania. Maty pod ogrzewanie podłogowe rozwiązują część tych problemów! Elektryczne maty podłogowe zamontujesz w kilka godzin, a jedyne, co jest potrzebne do ich uruchomienia, to podłączenie do prądu! Kompatybilność z instalacją fotowoltaiczną sprawia, że ogrzewanie podłogowe elektryczne to wybór pozwalający optymalizować koszty i cieszyć się wydajnym ciepłem. Mata grzewcza jest w całości ukryta, więc duże elementy nie zajmują domowej przestrzeni. Istotne jest, że mata do podłogówki zapewnia ciepło przyjazne dla ludzi i środowiska (brak smogu, kurzu, roztoczy i alergenów). Szybki czas rozgrzania instalacji, a tym samym ocieplenia pomieszczenia, z pewnością wyróżnia maty grzewcze. Na uwagę zasługuje fakt, że maty elektryczne pod panele, płytki czy terakotę posiadają wielowarstwową izolację z materiałów trudnopalnych.

Mata podłogowa – rozwiązanie godne uwagi:
 
  • Maty pod ogrzewanie podłogowe mogą być zasilane z instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu pozwalają zoptymalizować koszty.
  • Maty grzewcze pod płytki, panele czy terakotę mają gwarantującą bezpieczeństwo izolację z materiałów trudnopalnych.
  • Mata grzewcza zapewnia szybkie ciepło przyjazne dla ludzi i środowiska.

Mata do podłogówki: najprostszy montaż na rynku

Maty podłogowe to system grzewczy, który nie wymaga komina, kotłowni, dużych sterowników, a także kontroli i skomplikowanych formalności związanych z odbiorem instalacji. Aby zamontować maty grzewcze elektryczne musisz jedynie rozłożyć je na wylewce, a następnie wykończyć podłogę w dowolny sposób. Bez inwazyjnych zabiegów możesz bezpiecznie położyć maty grzewcze pod płytki, panele, terakotę czy wykładzinę. Nie ma też znaczenia, gdzie będzie elektryczna mata: do kuchni, na podłogę salonu, czy w łazience – wszędzie sprawdzi się doskonale. Zarówno mata grzewcza pod panele, jak i mata grzejna pod płytki może być przycięta do konkretnego rozmiaru – ważne jest jednak, by nie przecinać przewodów elektrycznych, a jedynie siatkę, do której są one przymocowane! Pamiętaj również, aby maty podłogowe nie znalazły się pod stałymi elementami zabudowy (np. wanna, szafa wnękowa), ani w pobliżu instalacji grzewczych i kanalizacyjnych. Na przykład tak osuszony syfon brodzikowy, zacznie przepuszczać zapachy z instalacji do pomieszczenia.

Czy można położyć maty elektryczne pod panele lub płytki?
 
  • Mata grzewcza pod panele ma pełną termoizolację, więc nie uszkodzi drewnianego wykończenia podłogi.
  • Mata grzejna pod płytki łazienkowe, czy mata do kuchni na podłogę musi znajdować się z daleka od odpływów kanalizacyjnych, a także rur grzewczych i spustowych.
  • Mata podłogowa może być przycinana wyłącznie na siatce, nie na przewodach elektrycznych!
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia