Bidety

(1317 produktów)

O kategorii Bidety

Idealny bidet do łazienki? To taki, który oprócz funkcjonalnego charakteru, wygląda stylowo i pasuje do całości aranżacji. W nowoczesnych przestrzeniach coraz częściej gościmy bidet. Ułatwiają codzienność, wzmagają higienę i są znakiem komfortu i wygody.

Bidety doskonale dobrane do miski wc stanowić będą idealny duet w łazienkowej przestrzeni, a odpowiednie elementy wyposażenia w postaci desek bidetowych, stelaża do bidetu czy syfonów będą gwarancją znakomitej eksploatacji. Bidet, podobnie jak muszla klozetowa może przybrać odpowiedni kształt lub styl. Dostępne w naszej ofercie bidety retro podkreślą niepowtarzalny klimat wnętrza, bidety nowoczesne uzupełnią współczesną aranżację, a bidety klasyczne dopełnia tradycyjny wystrój.

Bidety nie koniecznie zajmują więcej przestrzeni i pasują jedynie do większych przestrzeni. Bidety oszczędzające miejsce to alternatywa dla posiadaczy małej łazienki. Bidet to obowiązkowy element każdej łazienki!

 

Czy warto kupić bidet?

Bidety nie są popularnymi sanitariatami. W przestrzeniach łazienki nie spotyka się ich zbyt często – a to spory błąd! Jeśli tylko w pomieszczeniu jest na tyle miejsca, warto zainwestować w bidet! Dlaczego? To urządzenie, które zapewni poczucie czystości i komfortu, a także zwiększy funkcjonalność przestrzeni. To dlatego, że bidety używane są do podmywania części intymnych ciała, ale poza tym wykorzystuje się je również do opłukiwania stóp czy rąk, a nawet mycia przedmiotów, które nie mieszczą się w zlewie. To rozwiązania idealne dla starszych, kobiet ciężarnych czy osób ograniczonych ruchowo. Z ich zalet ucieszą się też ci, którzy borykają się z nawracającymi infekcjami intymnymi – bidet da poczucie świeżości po każdym skorzystaniu z toalety! Jeśli decydujesz się na bidet, niezależnie, czy będzie to bidet stojący czy bidet wiszący, przed montażem upewnij się, że przestrzeń spełnia określane wymagania techniczne, a więc czy w wybranym obszarze jest doprowadzone podejście kanalizacje oraz ciepła i zimna woda.
 
  • Bidety to rozwiązania sanitarne, które zapewnią wysoki poziom czystości i świeżości,
  • Jak korzystać z bidetu? Wystarczy usiąść przodem do baterii bidetowej i odkręcić strumień,
  • Bidet używany jest także do mycia stóp, większych naczyń czy opłukiwania dłoni.

Jaki bidet wybrać?

Jaki bidet będzie najlepszy? Co wziąć pod uwagę podczas zakupu? Na wybór bidetu do łazienki ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim należy określić, czy zainwestować w bidet wiszący, czy bidet stojący. Pierwszy, podobnie jak miska WC wisząca, uchodzi za produkt, który łatwiej utrzymać w czystości. Posadzki nie ograniczają wówczas żadne elementy, więc można ją szybko i sprawnie umyć. Bidety stojące zajmują z kolei więcej miejsca, ale świetnie wpisują się w klimat klasycznych wnętrz. O czym jeszcze pamiętać? Podczas zakupów ważny jest styl! Dotyczy to zarówno kolorystyki bidetu, jak i jego cech wizualnych. Najlepiej dopasować rozwiązania do charakteru wnętrza. Jeśli przeważają w nim nowoczesne wpływy, a ceramika przybiera odcień bieli, w takich realizacjach egzamin zdadzą nowoczesne białe bidety wiszące. W aranżacjach z nutą retro lub vintage można pokusić się o nietypowe kształty i stopniowane krawędzie, które będą harmonijnym uzupełnieniem armatury o nieregularnej linii. Wybierając bidet, dobrze też pamiętać o kwestiach praktycznych – takich jak rozmiar bidetu czy zastosowanie powłoki antybakteryjnej, która jeszcze lepiej ustrzeże przed bakteriami.
 
  • Bidet musi być dopasowany do stylu panującego we wnętrzu,
  • Najlepiej by bidet pochodził z tej samej serii co miska WC. Wówczas nie będzie mowy o żadnych stylistycznych niedopasowaniach,
  • Do łazienek nowoczesnych pasują wiszące bidety o opływowym lub prostokątnym kształcie. W WC vintage lub retro świetnie sprawdzą się bidety retro.

Co będzie potrzebne do montażu bidetu?

Sam bidet to jednak nie wszystko. W zależności od wybranego rodzaju produktu niezbędne są części montażowe i armatura. W przypadku bidetów stojących instalacja polega na przykręcaniu rozwiązania do ściany przy pomocy specjalnych śrub, natomiast w modelach wiszących konieczny będzie stelaż do bidetu. Powinien być nie tyle wytrzymały i odporny na duże obciążenia, co solidny. Dzięki temu przetrwa bez szwanku wiele lat intensywnego użytkowania. W arsenale rzeczy niezbędnych do instalacji tego typu asortymentu znajdują się także zawory kątowe oraz syfon bidetowy, którego obecność odpowiada za odprowadzanie wody do kanalizacji oraz ograniczenie przedostawania się nieprzyjemnych zapachów do łazienki. Wisienką na aranżacyjnych torcie są z kolei baterie bidetowe lub Bidetki! Do ich instalacji potrzebne będą wężyki przyłączeniowe. Design armatury warto skonfrontować z bateriami stosowanymi w obrębie umywalki czy wanny lub prysznica. To spowoduje, że przestrzeń wypełni całkowita harmonia.
 
  • Montaż bidetu nie jest skomplikowany, ale warto to zadanie powierzyć specjaliście,
  • Do instalacji bidetu wiszącego potrzebny będzie stelaż podtynkowy do bidetu,
  • Podczas montażu niezbędne będą też m.in. bateria bidetowa, syfon do bidetu, a także zawory.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia