Umywalki

(6552 produkty)
Cofnij do: Umywalki
do
do cm
do cm
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
(297 opinii)
958 zł
Dostępność: dostępny
(514 opinii)
550 zł
Dostępność: dostępny
(250 opinii)
890 zł
Dostępność: dostępny
(162 opinie)
751 zł
Dostępność: dostępny
(69 opinii)
607 zł
Dostępność: dostępny
(219 opinii)
419 zł
Dostępność: dostępny
(219 opinii)
567 zł
Dostępność: dostępny
(426 opinii)
707 zł
Dostępność: dostępny
(223 opinie)
409 zł
Dostępność: dostępny
(166 opinii)
805 zł
Dostępność: dostępny
(185 opinii)
684 zł
Dostępność: dostępny
(222 opinie)
877 zł
Dostępność: dostępny
(165 opinii)
770 zł
Dostępność: dostępny
(221 opinii)
827 zł
Dostępność: dostępny
(159 opinii)
955 zł
Dostępność: dostępny
(86 opinii)
2335 zł
Dostępność: dostępny
(236 opinii)
556 zł
Dostępność: dostępny
(164 opinie)
691 zł
Dostępność: dostępny
(9 opinii)
843 zł
Dostępność: dostępny
(173 opinie)
777 zł
Dostępność: dostępny
(168 opinii)
756 zł
Dostępność: dostępny
(198 opinii)
820 zł
Dostępność: dostępny
(44 opinie)
2093 zł
Dostępność: dostępny
(23 opinie)
995 zł
Dostępność: dostępny
(108 opinii)
555 zł
Dostępność: dostępny
(24 opinie)
534 zł
Dostępność: dostępny
(232 opinie)
488 zł
Dostępność: dostępny
(28 opinii)
938 zł
Dostępność: dostępny
(51 opinii)
578 zł
Dostępność: dostępny
(63 opinie)
1551 zł
Dostępność: dostępny
(14 opinii)
965 zł
Dostępność: dostępny
(21 opinii)
833 zł
Dostępność: dostępny
(14 opinii)
732 zł
Dostępność: dostępny
(41 opinii)
1290 zł

O kategorii Umywalki

Wybór umywalki to nie tylko kwestia gustu. Nie dość, że jest ona stylowym zwieńczeniem łazienki, to również odpowiada za wygodę użytkowania. Do modnych i komfortowych propozycji zaliczane są umywalki nablatowe, które gwarantują dodatkową powierzchnię do odkładania, a także umiejętnie podkreślają charakter nowoczesnego wnętrza. Umywalka stawiana na blacie sprawdzi się też w niewielkim pomieszczeniu dla gości, a dzięki dostępności różnych kształtów i odcieni zamieni się w dekorację przestrzeni.

Alternatywami dla tego typu asortymentu są umywalka meblowa z szafką, umywalka wpuszczana, umywalka wolnostojąca oraz umywalka wisząca (tzw. ścienna). Ciekawe misy z reguły dostępne są w białym kolorze, ale coraz większą popularnością cieszą się też ceramiczne umywalki czarne, kolorowe umywalki szklane, kwadratowe umywalki stalowe oraz konglomeratowe, które są wysoce odporne na zarysowania i łatwe do utrzymania w czystości. To, jaka umywalka łazienkowa będzie najlepsza, zależy od metrażu i liczby osób korzystających z łazienki, a także stylu pomieszczenia. 

Zobacz również:


Umywalki do łazienki – królestwo różnorodności

Umywalki łazienkowe to bogata oferta kształtów i form, dzięki którym wnętrze nabiera stylu oraz funkcjonalności. W zależności od upodobań znajdą Państwo u nas umywalki do nowoczesnej łazienki, tej urządzonej w stylu retro czy klasycznej. Kwadratowe umywalki z uwagi na swoją geometryczną linię idealnie korespondują ze współczesnymi trendami, owalne misy stawiane na blat sprawdzą się w pomieszczeniach o kobiecym charakterze, a nietypowe konstrukcje znakomicie będą pasować do oryginalnych wnętrz: modernistycznych czy eklektycznych. Zlew łazienkowy może być również inspirowany klimatem retro, w którym dominować będą ciekawe zdobienia i wykończenia. W zależności od dostępnego metrażu możemy Państwu zaoferować umywalki w różnych rozmiarach: małe lub większe czy efektowne misy do dużych przestrzeni. Na naszej stronie znajdą Państwo ceramikę najwyższego gatunku, znanych producentów, takich jak Keramag, Villeroy&Boch, Duravit i wielu innych.
 
 • Umywalki prostokątne i kwadratowe będą pasowały do nowoczesnej łazienki,
 • Do łazienki w stylu retro warto wybrać umywalki o oryginalnym kształcie,
 • Umywalki owalne sprawdzą się w klasycznym wnętrzu,
 • Styl i kształt umywalki wpływają na charakter aranżacji,
 • Umywalki bez otworów stosujemy przy bateriach ściennych, a z otworem przy bateriach stojących.

Umywalki łazienkowe, którą wybrać?

​​​​​Umywalki do łazienki występują w wielu kształtach, wymiarach i stylach, jednak zasadniczym elementem różnicującym je, jest typ montażu. Często wykorzystywaną alternatywą są umywalki wiszące – inaczej umywalki ścienne. To produkty mocowane za pomocą odpowiednich śrub, z reguły wybierane do małej łazienki w bloku. Kolejną możliwością są umywalki nablatowe – modne warianty, występujące zazwyczaj w nowoczesnych wnętrzach. Można je ustawić na blacie albo meblach łazienkowych, zyskując dodatkową powierzchnię na przydatne utensylia. W sklepach znajdziemy także umywalki podblatowe, które częściowo wystają poza obszar blatu, umywalki wpuszczane ulokowane poniżej poziomu blatu, umywalki meblowe zintegrowane z szafką oraz umywalki wolnostojące montowane bezpośrednio na posadzce. Asortyment można też podzielić z uwagi na materiał – w tym segmencie wyróżniamy m.in. umywalki ceramiczne, umywalki szklane, umywalki konglomeratowe czy umywalki stalowe.
 
 • Umywalki można podzielić ze względu na typ montażu,
 • Umywalka wisząca z reguły wykorzystywana jest w małej łazience,
 • Umywalka nablatowa to modna propozycja stawiana na blacie lub szafce.
 • Umywalki podblatowe, wpuszczane w blat i meblowe zapewniają dodatkową powierzchnię do przechowywania,
 • Wyróżniamy m.in. umywalki ceramiczne, umywalki szklane, umywalki konglomeratowe czy umywalki stalowe,
 • Największą popularnością cieszy się ceramiczna umywalka z blatem.

Zlew do łazienki w bloku

Mała łazienka w bloku to nie lada wyzwanie, dlatego wybór odpowiednich elementów wyposażenia będzie miał ogromne znaczenie dla osiągnięcia w pełni funkcjonalnego wystroju. Jeśli metraż ogranicza, najlepiej sięgnąć po umywalki narożne albo umywalki z szafkami, które będą stanowić dodatkową powierzchnię do odkładania przedmiotów i akcesoriów. Praktycznym wyjściem okazują się również umywalki nablatowe lub umywalka wpuszczana w blat, pod którym można zorganizować przestrzeń do przechowywania. W pomieszczeniu o wielkości do 4m² sprawdzą się małe umywalki o szerokości od 30 cm do 50 cm. Na większym metrażu (około 6 m²) możemy sobie pozwolić na modele o szerokości od 60 cm do 70 cm, natomiast w nieco przestronniejszym wnętrzu warto zamontować umywalki o szerokości powyżej 100 cm, co zapewni odpowiednią ilość miejsca dla Użytkowników. 
 
 • Do małej łazienki najlepiej wybrać umywalki narożne lub mini umywalki wiszące,
 • Umywalka narożna maksymalnie wykorzysta wolną przestrzeń w rogu łazienki,
 • W pomieszczeniu o wielkości do 4m² sprawdzą się małe umywalki o szerokości od 30 cm do 50 cm.

Jaka umywalka będzie najlepsza?

Coraz częściej umywalka pojedyncza zostaje zastąpiona przez umywalki podwójne, które sprawdzą się w łazienkach rodzinnych oraz małżeńskich. Rozwiązanie z pewnością zapobiegnie wielu kłótniom o to, kto w porannym rozgardiaszu pierwszy umyje zęby oraz odświeży się przed wyjściem do pracy. Dodatkowo montaż wariantu podwójnego spowoduje, że wnętrze nabierze nowoczesnego eleganckiego charakteru, a domownicy zyskają większą swobodę podczas korzystania ze strefy mycia. Ciekawym sposobem jest także instalacja dwóch umywalek obok siebie, dzięki czemu uzyskamy podobną funkcjonalność, jak w przypadku umywalki podwójnej: optymalną ilość miejsca, koniec z kolejkami pod drzwiami i wyraźnie więcej komfortu. Umywalka podwójna albo dwie umywalki pojedyncze ulokowane obok siebie wiążą się jednak z kosztami związanymi z wyższą ceną czy koniecznością zakupu dwóch baterii. 
 
 • Mała umywalka prostokątna lub okrągła pojedyncza w wersji stawianej na blat i wpuszczanej sprawdzi się w mniejszych łazienkach,
 • Umywalka podwójna z dwoma otworami na baterię to komfort i optymalna ilość miejsca, zwłaszcza w łazienkach małżeńskich,
 • Zamiast podwójnej umywalki warto też zamontować obok siebie dwie umywalki pojedyncze,
 • Montaż wariantu podwójnego wiąże się z wyższym kosztem i zakupem dwóch baterii. 

Popularne produkty i rozmiary:
 

Umywalki: artykuły, opinie i porady

array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia