Kurtyny powietrzne

(1 produkt)
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
32160 zł

Kurtyny powietrzne: zredukuj utratę ciepła

Są różne metody na to, by ograniczyć utratę ciepła z pomieszczenia. Niektórzy decydują się na wiatrołap albo przedsionek – pomieszczenie zazwyczaj zimne, ciasne i zabierające przestrzeń. Inni zawieszają kotarę, która zatrzymuje chłodne podmuchy, a także powoduje kolizje i upadki. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się kurtyna powietrzna – elektryczna instalacja, która działa jak niewidzialna ściana, skutecznie blokując zimno, ale nie utrudniając poruszania. Kurtyna powietrzna to nic innego, jak stały strumień ciepłego powietrza, płynący z urządzenia zamontowanego nad drzwiami wejściowymi. Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą to rozwiązanie popularne w obiektach publicznych i handlowych, jednak coraz częściej jest wykorzystywana również w sektorze prywatnym. Skuteczność urządzenia, polegająca na efektywnym blokowaniu zimnego powietrza, przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania, a także na podniesienie komfortu cieplnego.

Kurtyna powietrzna – co to takiego?

  • Kurtyna powietrzna elektryczna to urządzenie emitujące stały strumień ciepłego powietrza.
  • Ciepły nawiew płynący znad drzwi wejściowych sprawia, że kurtyna powietrzna skutecznie blokuje zimne powietrze z zewnątrz.
  • Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą redukuje utratę ciepła i koszty ogrzewania.

Kurtyna powietrzna na drzwi – inwestycja, która się zwraca

Kurtyny powietrzne od wielu sezonów cieszą się popularnością w sektorze publicznym, jednak coraz częściej wykorzystywane są również w domach prywatnych. Trzeba szczerze przyznać, że kurtyna powietrzna do domu to spora inwestycja i kuszące jest zastąpienie jej tańszymi rozwiązaniami grzewczymi. Producenci i konsumenci podkreślają jednak, że montaż kurtyny powietrznej pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu i korzystnie wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Istotne jest również, że dostępne na rynku kurtyny powietrzne gwarantują bardzo wysokie (ok. 85%) ograniczenie strat ciepła. Mniejszy ubytek ciepła to mniej energii zużytej na ogrzewania. Producenci kalkulują, że zwrot kosztów zainwestowanych w kurtyny powietrzne nastąpi w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy.

Kurtyny powietrzne – czy to się opłaca?

  • Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą zablokuje zimne podmuchy, ograniczy przeciągi i ustabilizuje temperaturę w pomieszczeniu.
  • Kurtyny powietrzne gwarantują znaczną redukcję strat ciepła (ok. 85%).
  • Zwrot kosztów zakupu kurtyny powietrznej może nastąpić w ciągu kilkunastu miesięcy.

Najlepsza kurtyna grzewcza do domu

Jeśli zastanawiasz się, czy kurtyna powietrzna do domu to dobry pomysł, pamiętaj, że jest to urządzenie, które nie tylko blokuje zimne podmuchy z zewnątrz i ogrzewa pomieszczenie. Kurtyny powietrzne stanowią też skuteczną barierę dla owadów, zanieczyszczeń, kurzu i nieprzyjemnych zapachów. Ponadto, biorąc pod uwagę miejsce montażu kurtyny, jest to ciekawa alternatywa grzewcza do niewielkich przestrzeni. Zamontowana nad drzwiami kurtyna powietrzna do łazienki, czy przedpokoju pozwoli cieszyć się ciepłem i nie zajmie miejsca na ścianie, które można wykorzystać w inny sposób. Producenci uwzględniają komfort użytkowników i oferują modele gwarantujące cichą pracę. Dostępne są także kurtyny powietrzne elektryczne z czujnikiem ruchu, które uruchamiają się tylko wtedy, gdy to potrzebne. Na rynku znajdziesz modele duże, średnie i małe, wolnowiszące naścienne, kasetowe – montowane w suficie podwieszanym, a także wpuszczane w sufit jednostki kanałowe.

Kurtyna powietrzna do domu – o czym pamiętać?

  • Nagrzewnica ścienna do domu to blokada dla zimnego powietrza, owadów, zanieczyszczeń, kurzu i nieprzyjemnych zapachów.
  • Mała, wpuszczana w sufit kurtyna powietrzna do łazienki, czy małego przedpokoju, to alternatywa dla zajmujących dużo miejsca kaloryferów.
  • Kurtyna powietrzna elektryczna wyposażona w czujnik ruchu pozwala jeszcze bardziej ograniczyć zużycie energii.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia