Klimatyzatory

(288 produktów)

Klimatyzacja do domu – o czym pamiętać?

Niegdyś klimatyzacja uważana była za kosztowne udogodnienie, na które pozwolić sobie mogli nieliczni. Dziś klimatyzatory stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu i mieszkania. Warto podkreślić, że klimatyzatory domowe to już nie tylko urządzenia chłodzące. Obecnie na rynku dostępne są ultranowoczesne modele wzbogacone o opcję grzania, a nawet osuszania, filtrowania i oczyszczania powietrza. Klimatyzacja do domu jest już powszechnie stosowana, dzięki czemu staje się również bardziej przystępna finansowo. W zależności od ilości i stopnia zaawansowania dodatkowych opcji, w które może być wyposażony klimatyzator, cena urządzenia będzie odpowiednio wyższa. Warto jednak uwzględnić nie tylko koszt zakupu, ale też przemyśleć, jak drogi w eksploatacji jest klimatyzator. Cena urządzenia to przecież tylko początek wydatków. Pamiętaj, że im wyższa klasa energooszczędności sprzętu, tym finalnie niższe opłaty związane z jego użytkowaniem.

Czy warto inwestować w klimatyzatory domowe?

  • Klimatyzatory domowe umożliwiają chłodzenie, ale też ogrzewania, osuszanie i oczyszczanie powietrza.
  • Wydajny klimatyzator pokojowy może być skutecznym źródłem ogrzewania w domu.
  • Wysoka klasa energooszczędności urządzenia finalnie obniży koszty jego eksploatacji.

Jakie klimatyzatory domowe są najlepsze?

Najlepsze klimatyzatory to te, które odpowiadają na potrzeby użytkownika, a przy tym są ekonomiczne i wydajne. Producenci oferują szeroką gamę rozwiązań zróżnicowanych pod względem montażu i budowy. Jeśli chodzi o budowę, klimatyzatory dzielą się na: monoblokowe, typu split oraz multi-split. Pierwszy rodzaj to klimatyzatory przenośne, które całe oprzyrządowanie chłodnicze mieszczą w jednej jednostce. Urządzenia typu split łączą dwie jednostki: wewnętrzna zasysa i filtruje powietrze z pomieszczenia, zewnętrzna chłodzi powietrza i wypompowuje ciepła z domu. Z kolei klimatyzacja typu multi-split pozwala do jednostki zewnętrznej podpiąć wiele jednostek wewnętrznych. Systemy split i multi-split, dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań montażowych (np. klimatyzatory ścienne, podsufitowe, przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe), umożliwiają estetyczne i wydajne dostosowanie układu jednostek wewnętrznych do warunków architektonicznych.

Najpopularniejsze klimatyzatory domowe to:

  • Monoblokowe klimatyzatory przenośne – niedrogie, ale głośne i niezbyt wydajne.
  • Klimatyzacja typu split – jednostka zewnętrzna zapewniają cichą i wydajną pracę.
  • System chłodzenia multi-split – gwarantuje optymalne chłodzenie dużych powierzchni z wieloma pomieszczeniami.

Jak wybrać klimatyzator do domu?

Sprawdzając różne warianty, w pierwszej kolejności uwzględnij metraż, który klimatyzator ma objąć swoim zasięgiem. Do pokoju, czy niewielkiego biura wystarczą klimatyzatory przenośne albo pojedynczy klimatyzator pokojowy. Jednopoziomowy dom lub mieszkanie wyposaż raczej w klimatyzatory ścienne. Gdy powierzchnia jest duża lub wielokondygnacyjna, dobrym wyborem będzie klimatyzator kanałowy. Rozważ także, czy klimatyzacja do domu ma służyć wyłącznie do chłodzenia, czy może jednak przydadzą się dodatkowe funkcje. Weź również pod uwagę, że długotrwałe przebywanie bezpośrednio pod nawiewem może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Pamiętaj też, że nawet najlepsze klimatyzatory nie będą wydajne, jeśli nie będziesz przestrzegać warunków ich użytkowania, zwłaszcza tych związanych z zamykaniem drzwi wejściowych i okien.

Idealny klimatyzator do domu:

  • Do małej przestrzeni wybierz klimatyzatory przenośne albo pojedynczy klimatyzator pokojowy.
  • Mały dom lub mieszkanie wyposaż w system split lub multi-split, np. klimatyzatory ścienne.
  • Do dużego, wielopoziomowego metrażu będą najlepsze klimatyzatory kanałowe, ścienne albo podsufitowe.
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia