Kamień naturalny

(8 produktów)
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
77 zł
Dostępność: dostępny
190 zł
 

Kamień naturalny – ponadczasowa ozdoba wnętrza

Kamień naturalny inaczej zwany łupek lub płytki kamienne, to materiał ponadczasowy, który od kilku lat zajmuje kluczowe pozycje pośród wnętrzarskich trendów. Swoją oryginalność zawdzięcza miejscu, w którym powstał oraz czynnikom oddziałującym na niego. Z racji tego oferta ekskluzywnych rozwiązań jest bardzo szeroka – zawiera gatunki począwszy od grafitowych i szarych granitów, po brązowe i beżowe trawertyny, jasne wapienie, beżowo-kremowe piaskowce i marmur z charakterystycznym żyłowaniem. Efektowne slaby wytworzone ze szlachetnych surowców stanowią niepowtarzalną propozycję na wykończenie ściany w pokoju dziennym, kuchni, korytarzu oraz sypialni. Miłośny piękna skał najczęściej stosują kamień na ścianę w salonie, jako tło dla telewizora oraz rodzinnej galerii zdjęć. Na mapie domu znajduje się jednak wiele innych pomieszczeń pozwalających na ekspozycję niebanalnej faktury, jaką wyróżnia się kamień naturalny. Łazienka jest jednym z nich! Z uwagi na wysokie walory użytkowe surowca, płytki często zdobią przestrzeń nad umywalką albo występują na podłodze. 
 
  • Płytki kamienne na ścianę to efektowna ozdoba wnętrza,
  • Kamień naturalny w zależności od gatunku przybiera różne kolory, 
  • Kamień naturalny na ścianę w salonie pozwoli wyróżnić strefę z TV lub kominkiem. 

Praktyczne właściwości płytek

Kamień naturalny jest surowcem w 100% ekologicznym. To materiał przyjazny środowisku, ognioodporny i wytrzymały na codzienną eksploatację. Szlachetne płytki z kamienia wykazują wysoką klasę ścieralności, nie odbarwiają się, przez co zachowują swój pierwotny wygląd przez długi okres użytkowania. To piękno wymagać będzie systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych – pozostaje więc zadać sobie pytanie: czym czyścić kamień naturalny? Warto sięgać po środki zalecane do określonego rodzaju surowca. Odpowiednio dobrane do gatunku składniki będą nasycały barwę powierzchni, a także ochronią ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Okładzina kamienna ma też zalety związane z uniwersalnością stylistyczną. Można ją łączyć z innymi rozwiązaniami stosowanymi w budownictwie, np. drewnem czy farbą, co pozwoli na stworzenie wielu niepowtarzalnych projektów. Montaż kamienia nie sprawia trudności, jednak przed przystąpieniem do prac należy wyposażyć się w narzędzia m.in. piłkę do docinania oraz specjalny klej elastyczny.
 
  • Kamień naturalny to dekoracyjny element aranżacji. Jego praktyczne właściwości pozwalają na wykorzystanie w wielu przestrzeniach,
  • Jak układać kamień naturalny na ścianie? Wymagane są do tego specjalne narzędzia oraz wcześniejsze przygotowanie, 
  • Do czyszczenia kamienia najlepiej używać specjalnych środków dobranych do określonego gatunku. 

Jak dopasować kamień naturalny do wnętrza?

Szeroka paleta barw, jaką wyróżnia się kamień naturalny, pozwala na stylistyczne roszady i wkomponowanie materiału w wystrój niemal każdego wnętrza – od chłodnego i typowo nowoczesnego, po pełne ciepła oraz harmonii, jaka cechuje nurt klasyczny czy skandynawski. Jasne, mleczne i karmelowe odcienie (kamień naturalny ivory czy kamień naturalny biały (bianco) sprawdzą się w aranżacjach o przytulnym klimacie. Tonacje będą dobrze współpracować z brązem drewna oraz pastelowymi dodatkami, przywołując na myśl wakacje w nadmorskim kurorcie. Nie bez powodu tego typu alternatywy stosowane są w projektach marynistycznych. Ich zaletą jest także możliwość rozświetlenia i optycznego powiększania metrażu. Ciemne odcienie takie jak szary czy grafitowy (kamień naturalny quartz, grey oraz nero) to recepta na uzyskanie wystroju modernistycznego. Warianty mogą stać się elementem przełamującym minimalistyczną całość, uzupełnią stylizacje industrialne oraz loftowe. Kompozycja slabów o nasyconej barwie będzie współgrać z akcentami metalu, szkła oraz stali.
 
  • Kamień naturalny biały rozświetli aranżację i optycznie ją powiększy,
  • Kamień naturalny szary, czarny i grafitowy sprawdzi się w wystroju modernistycznym i loftowym,
  • Najpopularniejszym producentem kamienia naturalnego jest marka Stegu. 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia