Wanny

(10712 produktów)

O kategorii Wanny

Wanna w łazience jest elementem niemal podstawowym, jak miska wc czy umywalka. Kochamy zanurzyć się w aromatycznej piance, delikatnie kołyszącej się na krystalicznej tafli wody, lubimy gdy ciepła fala otula ciała przynosząc ukojenie i relaks. Jaką wannę do łazienki wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wanny w różnych rozmiarach i kształtach – owalne, prostokątne, narożne, wanny asymetryczne, wanny wolnostojące w tym również wannny wolnostojące przyścienne czy wanny wyposażone w innowacyjne technologie jak np. wanny z hydromasażem.

W zależności od klimatu pokoju kąpielowego posiadamy wanny na nóżkach retro, wanny nowoczesne czy wanny klasyczne, doskonale pasujące do tradycyjnych aranżacji. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego została wykonana wanna, dlatego też odnajdą Państwo tutaj wanny akrylowe, wanny stalowe i wiele innych. 

Jaka wanna będzie najlepsza?

Podczas wyboru wanny liczy się wiele elementów, od tych technicznych i użytkowych, związanych z materiałem, po wizualne, które koncentrują się na wykończeniu, barwie oraz kształcie. Jedno jest pewne: wanna musi odpowiadać na potrzeby wszystkich użytkowników! To oznacza, że konfrontacja oczekiwań i rzeczywistości jest istotna, by wybrać idealny model. Jeśli z Twojej łazienki korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne, albo nie możesz się zdecydować czy wybrać wannę czy natrysk, świetnym pomysłem będą wanny z prysznicem (czyli wanna z parawanem) lub wanna z drzwiami. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, albo weźmiesz orzeźwiający prysznic, albo pozwolisz sobie na relaksujące wylegiwanie się pod chmurką piany. Oprócz potrzeb ważne będą kwestie estetyki, a te dotyczą formy oraz rodzaju wanny. Największą popularnością cieszą się wanny prostokątne, ale „po piętach depczą” im wanny owalne. Obydwa warianty można świetnie dopasować do wielu kierunków aranżacyjnych, tworząc w ten sposób efektowną stylizację. Bardziej nietuzinkowa linia wyróżnia wanny symetryczne o bokach równej długości i wanny asymetryczne, których boki mają inne długości. Takie konstrukcje ciekawie uzupełnią wystrój i zagwarantują sporo miejsca.
 
  • Podczas wyboru wanny najlepszą podpowiedzią są potrzeby. Jeśli z łazienki korzystają osoby ograniczone ruchowo, najlepiej wybrać wanny z drzwiami albo wanny z prysznicem,
  • Dopasuj kształt wanny do stylu aranżacji. Do wnętrz nowoczesnych pasują wanny prostokątne, a do scandi i klasycznych wanny owalne i wanny okrągłe,
  • Ciekawym elementem łazienki mogą być wanny symetryczne (o bokach tej samej długości) lub wanny asymetryczne,
  • Małe wanny zarezerwuj do niewielkiej łazienki w bloku. Sprawdzą się jako alternatywa dla strefy natrysku.

Jaka wanna do dużej łazienki, a jaka do małej łazienki?

Wanna to królowa kąpieli – element niezastąpiony w łazience, która ma być namiastką spa. Pytanie tylko, jaki model będzie najlepszy i jak dopasować ją do warunków, jakie panują w pomieszczeniu? Kluczową podpowiedzią jest metraż. Jeśli masz do czynienia z niewielką przestrzenią, wanna wolnostojąca może sprawiać problemy z zagospodarowaniem wnętrza. Idealne okazują się wówczas wanny łazienkowe asymetryczne, narożne i małe wanny owalne, które można ulokować przy ścianie. W przestronnym pokoju kąpielowym, zdecydowanie sprawdzą się wanny wolnostojące. Można też pójść o krok dalej, sięgając po wanny z hydromasażem, które pozwolą czerpać maksimum przyjemności i zamienią łazienkę w odprężającą przestrzeń rodem z ekskluzywnego salonu odnowy biologicznej. Najbardziej uniwersalne okazują się jednak wanny prostokątne. Można je ulokować w narożniku pomieszczenia lub przy jednej ze ścian, wykorzystując w ten sposób maksymalnie potencjał pomieszczenia.
 
  • Jeśli Twoja łazienka jest duża, najlepsza okaże się wanna wolnostojąca (lub wanna wolnostojąca przyścienna),
  • W mniejszych przestrzeniach znajdzie lepszym wyjściem będą wanny narożne, wanna asymetryczna lub wanna z prysznicem,
  • Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto wybrać wanny z hydromasażem.

Wanna łazienkowa akrylowa, stalowa czy może z konglomeratu?

Wygląd, kształt, rodzaj i wielkość są ważnymi parametrami, jeśli chodzi o wybór wanny, jednak obok tych czynników do głosu dochodzą także względy użytkowe związane z wyborem odpowiedniego materiału. Ten będzie miał wpływ nie tylko na żywotność produktu, lecz także jego trwałość i odporność na rozmaite czynniki mechaniczne i chemiczne. Najczęściej inwestorzy sięgają po wanny akrylowe – są lekkie, dźwiękochłonne i długo utrzymują temperaturę wody. To oznacza, że kąpiel w nich może trwać bez konieczności dolewania gorącej wody. Wanna akrylowa nie sprawia też problemów, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Podobnymi właściwościami cechują się wanny stalowe. Są niemal niezniszczalne – nie są im straszne uderzenia, zarysowania i oddziaływanie chemikaliów. Wanna stalowa także nie jest problematyczna, jeśli chodzi o użytkowanie. Można ją myć przy pomocy naturalnych roztworów na bazie mydła oraz wody. Jakie inne wanny można kupić? W sklepach znajdują się również wanny żeliwne, wanny z konglomeratu czy wanny z marmuru. Ich zasadniczą wadą jest cena – produktu te z reguły są nieco droższe od rozwiązań z akrylu lub stali.
 
  • Najczęściej kupowane wanny to wanny akrylowe. Są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, lekkie i tanie,
  • Konkurentką dla wanny akrylowej jest wanna stalowa. To jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań – nie są jej straszne mechaniczne i chemiczne oddziaływania,
  • Jakie inne wanny masz do wyboru? To m.in. wanna żeliwna, wanna konglomeratowa czy wanna szklana.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia