Zlewy kuchenne

Cofnij do: Zlewozmywaki
Strona:
Filtry
Strona:
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu


Zlew kuchenny – najważniejsze kryteria wyboru

Zlew kuchenny – choć trudno wyobrazić sobie kuchnię bez niego – nie zawsze wygląda tak samo i nie zawsze jest rozwiązaniem tak samo funkcjonalnym. Zwykle na wybór konkretnego modelu wpływa przede wszystkim to, jakiej wielkości pomieszczeniem jest kuchnia. Zlewozmywak kuchenny musi być też dopasowywany do typowej dla niej kolorystyki oraz stylu, w jakim została urządzona. Sami sprzedawcy przypominają też, że zlewy kuchenne powinny spełniać zindywidualizowane oczekiwania nabywców. Inne mają osoby kochające przygotowywanie posiłków, a inne – te, które robią wszystko, aby pojawiać się w kuchni jak najrzadziej. Zlewozmywaki kuchenne muszą też uwzględniać ewentualne ograniczenia montażowe charakterystyczne dla tego pomieszczenia. Nie w każdej kuchni można przecież choćby wiercić otwory w ścianach.

 • Zlew kuchenny musi odpowiadać konkretnym potrzebom kupującego, nie ma więc rozwiązania uniwersalnie najlepszego.
 • Na jego zakup wpływa wiele czynników na czele z wielkością kuchni.
 • Często konieczne jest też uwzględnienie ograniczeń montażowych.

Zlew kuchenny – liczba komór jako kryterium wyboru

Zlew kuchenny można wybierać w oparciu o liczne kryteria, a jednym z tych, o których wspomina się szczególnie często, jest liczba komór. Zlewozmywaki dwukomorowe najczęściej są odpowiedzią na pytanie: zlew kuchenny – jaki wybrać? Ułatwiają zmywanie naczyń i pozwalają na lepszą organizację pracy, a to potęguje dodatkowo, jeśli strefa ta wyposażona jest w armaturę, jaką jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Model jednokomorowy jest chwalony jako rozwiązanie praktyczne i jako takie znajduje szerokie grono zwolenników. Może okazać się jednak za mały, zwłaszcza gdy w kuchni przygotowywane są posiłki dla większej grupy osób. Coraz modniejszym rozwiązaniem jest też kuchenny zlew mający półtorej komory. Sprawdza się w mniejszych mieszkaniach oraz wszędzie tam, gdzie blat roboczy ma ograniczoną przestrzeń. Zlewozmywak półtorakomorowy pozwoli więc maksymalnie zagospodarować powierzchnię.

 • Zlew do kuchni wybierany do dużych pomieszczeń jest przeważnie dwukomorowy.
 • W mniejszych kuchniach sprawdzi się zlew kuchenny jednokomorowy, choć osoby chętnie przygotowujące potrawy zwracają uwagę na to, że nie są to rozwiązania funkcjonalne.
 • Coraz modniejsze są modele półtorakomorowe – często uważane za rozwiązania kompromisowe, posiadające zalety zarówno większych, jak i mniejszych zlewów.

Przegląd materiałów, z których może być wykonany zlew

Zlew kuchenny to jeden z tych elementów wyposażenia, które kupuje się, mając nadzieję na to, że będzie nam służyć przez lata. Nic więc dziwnego, że dużą wagę przykłada się do tego, z jakiego materiału jest wykonany. Przez lata dominował akrylowy zlewozmywak do kuchni – lekki, a jednocześnie dość wytrzymały. I dziś akryl jest jednym z najpopularniejszych materiałów, z pewnością nie pozostaje już jednak jedynym, który skupia na sobie uwagę. To kuchenny zlew wykonany z wykorzystaniem stali cieszy się dużą popularnością sklepu Łazienkarium.pl. Nie może być jednak inaczej. Zlewozmywak stalowy jest nie tylko solidny, ale również elegancki, a tym samym pasuje tak do wnętrz retro, jak i nowoczesnych. Jeśli stawiamy na oryginalność, również nie powinniśmy narzekać na ograniczony wybór. Zlewozmywaki kuchenne mogą być wykonane także z odpornego na działanie wysokiej temperatury granitu oraz z ceramiki, choć ta ostatnia wymaga staranniejszej pielęgnacji.

 • Zlew kuchenny powinien być wytrzymały, przy jego zakupie dużą rolę odgrywa więc to, z jakiego materiału został wykonany.
 • Najpopularniejsze są modele akrylowe, kuszące przystępną ceną i solidnością.
 • Modne są także zlewozmywaki granitowe, stalowe oraz ceramiczne.

Zlew kuchenny – na co jeszcze zwracać uwagę?

Zlew kuchenny może być rozwiązaniem klasycznym, przypominającym to, co można spotkać w kuchniach w stylu retro. Nie jest to jednak reguła, nic więc dziwnego, że ważnym kryterium wyboru jest kształt. Zlewozmywak kuchenny może być modelem prostokątnym i właśnie taki jego kształt okazuje się najbardziej popularny. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do tego, aby postawić na model okrągły, półokrągły albo na nowoczesny zlew kuchenny na planie kwadratu. Także kolorystyka typowa dla zlewów kuchennych ma duże znaczenie dla sposobu, w jaki są one postrzegane. Spore zainteresowanie wzbudza zlewozmywak czarny granitowy, choć nadal popularne są też jasne modele, jak zlew ceramiczny biały, które nadają kuchni schludności. Zlewy kuchenne często posiadają także dodatkowe udogodnienia. Wiele z nich ma wycięte już otwory na baterię oraz specjalny otwór przelewowy zapobiegający przypadkowemu zalaniu kuchni.

 • Zlew kuchenny jest zwykle modelem prostokątnym, to jednak wcale nie jedyny kształt, nad którym warto się zainteresować.
 • Ważnym kryterium wyboru jest także kolor oraz to, czy zlewozmywak kuchenny posiada otwór ułatwiający instalację baterii.
 • Zlewozmywaki kuchenne coraz częściej są wyposażone w otwory przelewowe.

Zlew kuchenny – mniej oczywiste kryteria wyboru

Zlew kuchenny powinien być atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny. W innych okolicznościach nawet zakup pozornie atrakcyjnego modelu nie będzie satysfakcjonujący. Na funkcjonalność często składają się mniej oczywiste cechy tego elementu wyposażenia, w tym choćby jego głębokość Ta jest uzależniona od możliwości samego pomieszczenia, powinna jednak uwzględniać również indywidualne potrzeby osób korzystających ze zlewozmywaka. Nie mniej istotne jest to, jak starannie są wykończone krawędzie zlewozmywaka do kuchni. Jeśli będą zbyt ostre, korzystanie z niego może stać się nie tylko kłopotliwe, ale również niebezpieczne. Poziom satysfakcji jest też uzależniony od tego, czy zlew można łatwo utrzymać w czystości. Tu warto pamiętać, że pięknie prezentujące się modele ceramiczne zwykle wymagają bardziej zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

 • Zlew kuchenny powinien być funkcjonalny, w innym wypadku nawet jego wizualna atrakcyjność nie będzie satysfakcjonować.
 • Duże znaczenie podczas korzystania z niego ma głębokość zlewu kuchennego oraz wykończenie jego krawędzi.
 • Zlewozmywak kuchenny można uznać za udany zakup przede wszystkim wtedy, gdy jego utrzymanie w czystości nie jest skomplikowane.

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk