Deszczownice

(1318 produktów)
Dostępność: dostępny
(32 opinie)
59566 zł
Dostępność: dostępny
(61 opinii)
22834 zł
Dostępność: dostępny
(27 opinii)
1226 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
25093 zł
Dostępność: dostępny
(16 opinii)
3890 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1895 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
3108 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1563 zł
Dostępność: dostępny
(15 opinii)
2917 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
5393 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
3356 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
3345 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1499 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2076 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1966 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
5035 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
25119 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
8230 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
588 zł
Dostępność: dostępny
(16 opinii)
1622 zł
Dostępność: dostępny
(7 opinii)
1410 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1184 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1618 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
384 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2717 zł

O kategorii Deszczownice

Deszczownica, czyli niezawodny element pod prysznic. Dziś, w nowoczesnej łazience znajdziemy stylowe kabiny prysznicowe, komfortowe wejścia walk-in, panele prysznicowe wzbogacone w liczne funkcje uprzyjemniające każdą chwilę oraz wysokiej jakości deszczownice, które są gwarantem nie tylko stylowej, ale i praktycznej łazienki. Deszczownica pod prysznicem uwalnia niezliczone krople wody, które łagodnie otulają Twoje ciało i pieszczą wszystkie zmysły.


Przeglądaj wg producentów

 

Co to jest deszczownica?

Deszczownica, określana też jako deszczownia, prysznic górny lub głowica prysznicowa, to rodzaj produktu montowanego w przestrzeni kabiny prysznicowej. Rozwiązanie pozwala zintensyfikować przyjemność, jaką dają krople wody wypływające z szerokiej głowicy, a także jest gwarantem wygody, związanej z bezpiecznym korzystaniem ze strumienia przypominającego krople deszczu. W zależności od rodzaju montażu deszczownie dzielimy na deszczownice ścienne, deszczownice sufitowe oraz natynkowe (będące częścią natynkowych zestawów prysznicowych). To rozwiązania stanowiące symbol nowoczesnej łazienki, jednak z uwagi na kształty dostępnych deszczownic, z łatwością można dopasować je do aranżacji w każdym stylu – od skandynawskiego, po retro. Na rynku znajdują się bowiem deszczownice w wersjach owalnych, okrągłych, kwadratowych, prostokątnych oraz warianty, które przybierają niestandardowe formy – przypominają lampę (jak Axor LampShower Nendo 1Jet, Zucchetti Closer), parasol (Axor Shower/Froint 2Jet) czy tak jak Kludi Fizz, składają się z trzech ramion natrysku.

 • Deszczownica określana też jest jako deszczownia lub prysznic górny,
 • To rozwiązanie instalowane w przestrzeni prysznica ale również i wanny,
 • Z uwagi na sposób montażu wyróżniamy: deszczownice ścienne, natynkowe oraz deszczownice sufitowe lub modele z kaskadą.

Dlaczego warto wybrać deszczownicę?

Tradycyjna słuchawka prysznicowa nie daje Ci maksymalnej przyjemności podczas kąpieli? Deszczownica to element, który spotęguje doznania, a do tego będzie estetycznym zwieńczeniem projektu. Różnorodność stylistyczna i duże formaty głowicy deszczownic sprawiają, że prysznic nabiera całkowicie innego wymiaru! Deszczownice, dostępne w naszej ofercie, to szeroka gama produktów do łazienki, wykonanych z najlepszej jakości materiałów. Znajdziecie tutaj rozwiązania z mosiądzu, ze stali szlachetnej oraz chromu i innych cennych materiałów, które gwarantują długoletnią eksploatację. Innowacyjne deszczownice z oświetleniem to nowoczesny sposób na kąpiel pod prysznicem, a sufitowe deszczownice w formie kwadratu lub okręgu to stylowy punkt współczesnej łazienki. W naszej ofercie znajdziecie Państwo liczne deszczownice z sufitu, deszczownice z ramieniem ściennym oraz głowice prysznicowe znanych producentów, takich jak Hansgrohe, Axor, Steinberg, Kludi, Gessi, Grohe, Omnires oraz wiele innych.

 • Deszczownica do kabiny gwarantuje wygodę i przyjemność pod prysznicem,
 • Deszczownica ścienne i sufitowa (podtynkowa) może być wykonana m.in. z mosiądzu, stali szlachetnej, chromu,
 • Najlepsza deszczownica łączy funkcjonalność z niepowtarzalnym designem,
 • Polecamy deszczownie Hansgrohe, Axor, Steinberg, Kludi, Gessi, Omnires, Grohe.

Jaką deszczownię wybrać?

Żeby deszczownia stała się zarówno elementem pasującym do aranżacji, jak i gwarantującym maksymalny poziom przyjemności, warto wybrać produkty spełniające konkretne oczekiwania. Stylistyczne dostosowanie będzie uwzględniało design oferowanych rozwiązań związany z charakterem pomieszczenia. W nowoczesnych łazienkach o geometrycznym sznycie, najlepiej zamontować propozycje o kwadratowej/prostokątnej formie lub warianty o oryginalnej bryle, natomiast tam, gdzie wystrój kształtują owale, dobrze jest sięgnąć po bardziej organiczne kształty lub deszczownice okrągłe. Czynnikiem, który należy brać pod uwagę jest także stopień innowacyjności obejmujący dodatkowe funkcje, jakie oferują producenci. Część produktów umożliwia szybkie usuwanie osadów wapiennych i kamienia, niektóre wyposażone są w systemy napowietrzania, przez co pozwalają oszczędzić wodę, a przy okazji za pomocą sperlonej kaskady zapewniają doskonałe doznania pod prysznicem.

 • Głowica prysznicowa o kwadratowej lub prostokątnej formie pasują do nowoczesnej łazienki,
 • Deszczownice w stylu retro stanowią ciekawą ozdobę łazienki,
 • Deszczownia może być też wyposażona w innowacyjne funkcje, np. szybkie usuwanie kamienia.

Jaki zestaw prysznicowy z deszczownicą?

Deszczownica może być częścią funkcjonalnego zestawu prysznicowego, który wypełni przestrzeń kabiny w łazience. Podczas zakupów możemy zdecydować się na gotowy zestaw prysznicowy, w skład którego wchodzą m.in. deszczownica, panel prysznicowy, bateria czy słuchawka ręczna, ale możemy także samodzielnie skomponować swoją wymarzoną strefę. Warto wówczas pamiętać, aby sięgać po rozwiązania tego samego producenta, co wyeliminuje możliwość występowania jakichkolwiek problemów eksploatacyjnych, albo skorzystać z fachowego wsparcia naszych handlowców, którzy doradzą w zakresie doboru odpowiednich produktów komplementarnych. Najbardziej praktyczne okazują się modele wyposażone w deszczownice i słuchawkę. Pozwala to na dowolną zmianę źródła strumienia, a więc gwarantuje maksimum satysfakcji i przyjemności. Decydując się najlepszy zestaw prysznicowy, należy mieć na uwadze parametry związane z jakością. Odnoszą się one do ceramicznej głowicy baterii prysznicowej, wysokiej jakości materiałów wykorzystanych podczas produkcji czy chociażby wytrzymałości węża w wariantach natynkowych. Tego typu rozwiązanie może być również wzbogacone o specjalne dysze boczne, kaskadę, moduły dźwięku czy elementy świetlne.

 • Gotowy zestaw prysznicowy to m.in. deszczownica, panel prysznicowy, bateria oraz słuchawka ręczna (prysznicowa),
 • Najlepszy zestaw prysznicowy to przede wszystkim wysoka jakość!,
 • Prysznic można też wyposażyć w dysze, elementy świetlne czy moduły dźwięku.

Porady:

Na jakiej wysokości deszczwonica?
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia