Deszczownica sufitowa czy ścienna - co wybrać dla większych doznań podczas kąpieli?

(5 głosów)

W zdecydowanej większości ze względu na wygodę, czas i oszczędność wody decydujemy się na natrysk, co wcale nie znaczy, że rezygnujemy z przyjemności, jaką daje długa kąpiel w wannie.Pod prysznicem równie dobrze możemy się zrelaksować i poczuć w pełni komfortowo, zapominając o całym świecie.

Kabina z deszczownicą Novellini EON
Kabina z deszczownicą Novellini EON

Urządzając łazienkę, decydujemy się na konkretne kolory i dodatki - wszystko po to, by stworzona przez nas aranżacja zachęcała do codziennych kąpieli. A jeśli o nich mowa,nie sposób nie wspomnieć o armaturze natryskowej, która dobrana w odpowiedni sposób sprawi, że kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością i ucztą dla zmysłów. Na jaką deszczownicę się zdecydować, by doznania podczas kąpieli były jeszcze większe? Czy miejsce ulokowania deszczowni faktycznie ma tak duże znaczenie dla komfortu kąpieli? Czy deszczownica na ścianie lub suficie coś zmieni w naszych prysznicach?

Axor Nendo


Deszczownica sufitowa…

Deszczownica, zwana również deszczownią, jest alternatywą dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Dzięki ciekawemu designowi, idącemu w parze z funkcjonalnością, deszczownica powoli staje się standardem w wyposażeniu łazienki. Nic w tym dziwnego, skoro szeroki i rozproszony strumień wody wypływający z deszczowni przywodzi na myśl kąpiel w strugach ciepłego deszczu czy tropikalnego wodospadu. Deszczownice z powodzeniem możemy zamontować zarówno w tych nowoczesnych łazienkach wyposażonych we wnęki prysznicowe lub za szklanymi ściankami, jak i w tych bardziej tradycyjnych ze zwykłą kabiną prysznicową czy wanną.

Deszczownica sufitowa, jak sugeruje sama nazwa, jest montowana bezpośrednio do sufitu lub podsufitki na specjalnym sufitowym uchwycie. Należą do tych najczęściej występujących w ofertach producentów i równie mocno cieszą się popularnością wśród zakupowiczów łazienkowej armatury. Nic dziwnego, skoro prysznic pod deszczownicą zamontowaną pod sufitem, dzięki swojemu zasięgowi, przynosi miłe doznania i zapewnia komfort kąpieli.

Deszczwonica sufitowa Hansgrohe Rainmaker
Deszczwonica sufitowa Hansgrohe Rainmaker

Deszczownica Hansgrohe
Deszczownica Hansgrohe

A może ścienna…

Wyposażając łazienkę w sprzęty, zawsze pojawiają się jakieś dylematy. I nic w tym dziwnego, bo naturalnym jest, że chcemy, aby efekt był miły dla naszych oczu, a przy tym również praktyczny. Pragniemy, by nasz prysznic przyciągał wzrok i zachwycał designem, a jednocześnie, by kąpiel była upragnionym odpoczynkiem i relaksem. Czy sposób montażu deszczownicy wiele zmienia w prysznicowym anturażu? Deszczownię ścienną, w przeciwieństwie do tej sufitowej, montujemy na ścianie.

Może być to montaż bezpośredni na ścianie dzięki zastosowanemu systemowi podtynkowemu lub - w wypadku baterii natynkowej - na wysuniętym drążku.Znaczącą różnicą jest również kształt i wielkość deszczownicy, która w przypadku tej ściennej przeważnie przybiera formę okrągłą o niezbyt dużej średnicy, podczas gdy w deszczownicy montowanej u sufitu możemy wybierać spośród dużo większych średnic i dodatkowo kwadratowych oraz prostokątnych kształtów.

Do naszych łazienek coraz częściej zagląda nowoczesny design, który łączy ze sobą w umiejętny sposób nietuzinkowy wygląd z użytecznością zastosowanych w pomieszczeniu sprzętów. Prysznicowe deszczownice pozwalają nadać wyjątkowego charakteru wnętrzom, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu podczas kąpieli. Kąpiel w strumieniu wody z deszczownicy odpręża nasze ciało i koi zmysły. Sprawia, że czujemy się zrelaksowani, uspokojeni i wyciszeni.

Masaż rzęsistymi kroplami dobrze wpływa na nasze samopoczucie i odpręża spięte ciało. Jeśli szukamy w kąpieli zmysłowych doznań i ukojenia dla zmysłów, to zamontowana pod prysznicem (czy w wannie) deszczownica staje się doskonałym środkiem do osiągnięcia tego celu. W strugach spadającego na nas tropikalnego deszczu zapomnimy o całym świecie…

Deszczownica Kludi
Deszczownica Kludi

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia