Okapy podkategoria

Cofnij do: Okapy
Strona:
Filtry
Strona:

Okapy podkategoria: artykuły, opinie i porady

03/08/2018
Na jakiej wysokości okap? Forum, Blog, Opinie, Normy w łazience!

Jeśli urządzasz kuchnię, przed Tobą mnóstwo dylematów. Jednym z nich jest ten dotyczący wysokości, na której należy powiesić okap. Od tego będzie wiele zależało! Żeby zrobić to dobrze, skorzystaj z fachowych porad naszego doświadczonego montera. Podpowiadamy, na jakiej wysokości powiesić okap przyścienny, a na jakiej wyspowy. Znajdziesz tu też odpowiedź, na jakiej wysokości zamontować gniazdko do okapu. Sprawdź kuchenne normy i urządź się, jak należy.

Czytaj artykuł...
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

 


Okap kuchenny – niezbędny element wyposażenia Twojej kuchni

Okapy do kuchni to urządzenia, które zapobiegają gromadzeniu się pary wodnej. To dzięki temu nie osadza się ona na meblach, co chroni je przed zniszczeniem, a dodatkowo zapobiega występowaniu pleśni. Okap kuchenny sprawia też, że zapach gotowanych potraw szybko znika z pomieszczenia, a to szczególnie ważne w przypadku kuchni połączonej z salonem. Podczas gotowania tłuszcz może osadzać się na meblach – problem zredukujesz dzięki odpowiedniemu urządzeniu, które zminimalizuje też żółknięcie firan.

Wyróżnia się okapy kuchenne, które funkcjonują dzięki szybowi wentylacyjnemu oraz pochłaniacze, które pracują w zamkniętym obiegu. W drugim przypadku powietrze jest zasysane, przepuszczane i oczyszczane przez filtr, żeby następnie wrócić do pomieszczenia. Typowe okapy do kuchni wymagają natomiast sprawnego systemu wentylacji. W tej kategorii dostępne są modele o różnej wydajności, którą należy dobrać do wielkości pomieszczenia. Parametr ten jest wyrażany w m3/h. Na wydajność może wpłynąć jakość filtra. Okapy z filtrem węglowym wymagają jego regularnej wymiany.
 
  • Okap zapobiega żółknięciu firan i niszczeniu mebli wskutek działania pary wodnej,
  • Redukuje ryzyko wystąpienia pleśni i sprawia, że zapach potraw znika z pomieszczenia szybciej,
  • Dostępne są modele pracujące w obiegu zamkniętym oraz otwartym.

Pochłaniacz kuchenny – poznaj dostępne rodzaje

Urządzenia występują w różnych wariantach. Jeden z nich to okap wyspowy, który jest przeznaczony do montażu nad wyspą. Nie tylko spełnia on praktyczne funkcje, lecz także świetnie optycznie oddziela kuchnię od salonu. Urządzenie może mieć formę efektownej tuby zawieszonej na linkach lub rozsuwanej.

Dostępne są również okapy w blacie – na co dzień są one schowane, a podczas gotowania wystarczy wysunąć je z mebla. Urządzenie może mieć dodatkowo lampę, która oświetli kuchenkę. Kolejny rodzaj to okap podszafkowy, który może dodatkowo oświetlać blat. Wśród takich modeli znajdziesz okap teleskopowy – rozsuwa się go, żeby zwiększyć powierzchnię działania. Taki sprzęt pozostaje niemal niewidoczny na co dzień, dlatego właściwie nie wpływa na aranżację. Okapy podszafkowe występują w wersji do zabudowy. Okap pod zabudowę jest w większości ukryty w szafce. W tej kategorii dostępne są też modele przyścienne. Taki okap kuchenny kominowy działa bardzo wydajnie.
 
  • Istnieją różne rodzaje okapów, a jednym z nich jest wyspowy, który często ma designerską formę,
  • Okapy w blacie są wysuwane jedynie do gotowania,
  • Okap podszafkowy może mieć teleskopową formę, która zwiększa powierzchnię pracy urządzenia,
  • Modele przyścienne działają bardzo wydajnie.

Okapy do kuchni – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Musisz zdecydować, czy interesują Cię okapy kominowe, czy wybierasz pochłaniacz kuchenny. To jednak tylko jedna z wielu odpowiedzi, których trzeba poszukać przed wybraniem urządzenia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pochłaniacz, czy kominowy okap sprawdź nie tylko wydajność urządzenia, lecz także poziom hałasu, który emituje. Od niego zależeć będzie w dużej mierze komfort użytkowania urządzenia. Głośność jest szczególnie ważna, jeśli szukasz okapu do kuchni połączonej z salonem. Wybierając okap z obiegiem zamkniętym czy otwartym, zwróć uwagę na funkcje i sterowanie. Urządzenie może mieć kilka poziomów prędkości działania. Niektóre są też wyposażone w pilota zdalnego sterowania.

Wyciąg kuchenny to najczęściej dość duże urządzenia. Nie zostają więc bez wpływu na aranżację. Szczególnie designerskie są okapy wyspowe. Dostępne są między innymi modele, które imitują ogromne lampy, a także ozdobione efektownym wzorem. Jeśli nie chcesz, żeby urządzenie wpływało na wystrój kuchni, wybierz okap do zabudowy.
 
  • Kiedy wybierasz okap, zwróć uwagę na jego wydajność, która powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia,
  • Ważna jest głośność, która wpływa na komfort użytkowania okapu,
  • Sprawdź, ile poziomów prędkości działania ma urządzenie.
 

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk