Głowice termostatyczne

(184 produkty)

O kategorii Głowice termostatyczne

Głowica termostatyczna – niezbędny element zaworu termostatycznego montowanego w grzejnikach. 

Każdy kaloryfer powinien być wyposażony w termostat grzejnikowy. To rozwiązanie, które pozwala osiągnąć komfort cieplny w pomieszczeniu. Termostat do kaloryfera składa się z zaworu oraz głowicy, którą montuje się na zaworze. To element, dzięki któremu możesz sterować temperaturą w pomieszczeniu.

Głowica termostatyczna powinna znajdować się w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu wszyscy domownicy mogą ustawić temperaturę najbardziej dopasowaną do ich potrzeb. W tym celu wystarczy przekręcić pokrętło do grzejnika na wybraną wartość. Głowica termostatyczna pozwala nie tylko ustawić temperaturę, lecz także przyczynia się do jej utrzymania.  

 

Termostat do grzejnika – jak działa?

Termostat na grzejnik jest wykorzystywany zarówno do kaloryferów z zasilaniem bocznym, jak i dolnym. Po ustawieniu pokrętła na wybranej wartości w pomieszczeniu zaczyna się robić coraz cieplej. Temperatura pozostaje na ustawionym poziomie bez względu na czynniki zewnętrzne. Jak to możliwe? Głowice termostatyczne reagują na temperaturę otoczenia. Jeśli więc przewietrzysz pomieszczenie, dopływ ciepłej wody ulegnie zwiększeniu. Dzięki temu temperatura pozostanie tak samo wysoka. Jeśli rozpalisz w kominku, głowica zareaguje zmniejszonym dopływem ciepłej wody w taki sposób, żeby temperatura w pomieszczeniu pozostała komfortowa. Warto pamiętać, żeby nie zabudowywać i nie osłaniać niczym głowicy. Dzięki temu może ona w prawidłowy sposób spełniać swoją funkcję.

  • Głowica odpowiada za utrzymanie temperatury w pomieszczeniu,
  • Reaguje ona na zmianę temperatury otoczenia,
  • Jeśli nagle dojdzie do ochłodzenia pokoju wskutek otwarcia okna, głowica zwiększy dopływ ciepłej wody do kaloryfera, żeby temperatura pozostała komfortowa.

Termostaty do grzejników – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Oprócz popularnych głowic z czujnik cieczowym wyróżnia się też elektroniczne modele, które pozwalają precyzyjnie ustawić temperaturę. Takie termostaty grzejnikowe mogą składać się z głowicy zasilanej bateriami, które działają nawet dwa lata, co jest wygodnym rozwiązaniem. Elektroniczny termostat grzejnikowy może być wyposażony w różnorodne funkcje, a jedną z nich jest funkcja wietrzenia. Kiedy urządzenie wykryje powiew chłodnego powietrza w pokoju, zamknie przepływ wody, co chroni przed stratami energii. Funkcja urlop pozwala natomiast na stałe utrzymanie temperatury na czas wyjazdu domowników. Elektroniczne głowice chronią też przed zamarzaniem, zwiększając dopływ wody przy zbyt niskiej temperaturze w pomieszczeniu.

  • Nowoczesnym rozwiązaniem są elektroniczne głowice grzejnikowe,
  • Mogą być wyposażone w wiele funkcji, na przykład wietrzenia, która sprawi, że głowica zamknie dopływ powietrza, gdy wyczuje zimny podmuch,
  • Elektroniczny termostat grzejnikowy może być zasilany na baterie, co jest wygodnym rozwiązaniem.
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia