Baterie umywalkowe

(5719 produktów)
Cofnij do: Baterie
do
do cm
do cm
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
(13 opinii)
499 zł
Dostępność: dostępny
(195 opinii)
596 zł
Dostępność: dostępny
(123 opinie)
4613 zł
Dostępność: dostępny
(590 opinii)
299 zł
Dostępność: dostępny
(58 opinii)
1485 zł
Dostępność: dostępny
(66 opinii)
749 zł
Dostępność: dostępny
(163 opinie)
1399 zł
Dostępność: dostępny
(59 opinii)
338 zł
Dostępność: dostępny
(32 opinie)
2405 zł
Dostępność: dostępny
(43 opinie)
970 zł
Dostępność: dostępny
(224 opinie)
343 zł
Dostępność: dostępny
(47 opinii)
949 zł
Dostępność: dostępny
(172 opinie)
428 zł
Dostępność: dostępny
(134 opinie)
1618 zł
Dostępność: dostępny
(100 opinii)
462 zł
Dostępność: dostępny
(296 opinii)
383 zł
Dostępność: dostępny
(147 opinii)
619 zł
Dostępność: dostępny
(65 opinii)
887 zł
Dostępność: dostępny
(51 opinii)
1852 zł
Dostępność: dostępny
(59 opinii)
1995 zł
Dostępność: dostępny
(231 opinii)
1198 zł
Dostępność: dostępny
(25 opinii)
1356 zł
Dostępność: dostępny
(26 opinii)
798 zł
Dostępność: dostępny
(202 opinie)
870 zł
Dostępność: dostępny
(139 opinii)
866 zł
Dostępność: dostępny
(76 opinii)
604 zł
Dostępność: dostępny
(182 opinie)
642 zł
Dostępność: dostępny
(35 opinii)
1140 zł
Dostępność: dostępny
(137 opinii)
2567 zł
Dostępność: dostępny
(136 opinii)
549 zł
Dostępność: dostępny
(77 opinii)
484 zł
Dostępność: dostępny
(14 opinii)
1483 zł
Dostępność: dostępny
(54 opinie)
349 zł
Dostępność: dostępny
(135 opinii)
2050 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2087 zł
Dostępność: dostępny
(7 opinii)
2069 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
819 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
1429 zł

O kategorii Baterie umywalkowe

Baterie umywalkowe, czyli niezbędny element każdej łazienki. To bogactwo różnorodnych form i rozwiązań, dzięki którym woda uwalnia swój bieg, a radosny taniec fali swobodnie wpada do ceramicznych mis. Szukasz armatury nowoczesnej, a może klasycznej? Zafascynował Cię klimat retro w łazience?

Znajdziesz tutaj baterie umywalkowe, dzięki którym łazienka stanie się piękniejsza, bogatsza w doznania wizualne i praktyczniejsza. Wygoda i unikatowy design zamknięty w niepowtarzalnej armaturze sanitarnej to pomysł na łazienkę pełną harmonii. Poznaj świat baterii umywalkowych, które sprawiają, że Twoje wnętrze nabierze klasy, elegancji i ciekawego charakteru. 

Nowoczesne rozwiązania, praktyczne perlatory i wygodne uchwyty, dzięki którym łazienka staje się funkcjonalna. Baterie do umywalki jednouchwytowe,  baterie stojące,baterie wysokie lub baterie niskie, wykonane w stylu retro lub te, w bardziej klasycznym nurcie, krany umywalkowe z mosiądzu oraz chromowane - zobacz jak świat łazienek jest różnorodny. Wszystkie baterie umywalkowe w jednym miejscu.

 

Bateria łazienkowa umywalkowa – jaka będzie najlepsza?

Baterie do umywalki to elementy nieodzowne w każdej łazience. Na jaki model się zdecydować i czym powinna wyróżniać się najlepsza bateria umywalkowa? Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na zawartość mosiądzu w korpusie. Powinien on wynosić przynajmniej 59%, co określane jest symbolem MO 59. Ważne jest też to, by kran do umywalki wykonany był z trwałych i solidnych surowców. Musi być wyposażony w ceramiczną głowicę, która zapobiegnie kapaniu wody, oraz ekonomiczny perlator, co pozwoli na generowanie oszczędności i ograniczy wykorzystanie zasobów. Bateria umywalkowa z aeratorem (tzw. perlatorem) zapewnia miękki, perlisty strumień wzbogacony o pęcherzyki powietrza, co gwarantuje wygodną i przyjemną eksploatację. Jeśli chcemy, by armatura do umywalki cechowała się funkcjonalnością, warto też sięgnąć po innowacyjne modele z funkcjami szybkiego usuwania kamienia, eko przyciskiem lub bidettą, przez co łazienka będzie doskonałym połączeniem praktyczności i estetyki.
 
 • Krany do umywalki powinny posiadać korpus produkowany z mosiądzu o zawartości pierwiastka MO 59,
 • Niezawodność i brak awarii przez długie lata zapewni ceramiczna głowica,
 • Ograniczone zużycie wody w armaturze sanitarnej jest zasługą perlatora,
 • Przydatne funkcje armatury to m.in. możliwość szybkiego usuwania kamienia czy eko przycisk,
 • Bateria umywalkowa z bidettą zapewni więcej wygody i praktyczności w strefie mycia i WC.

Kran umywalkowy i jego rodzaje.

Bateria umywalkowa należy do szerokiej rodziny produktów. Armaturę sanitarną dzielimy m.in. ze względu na sposób obsługi. W tej kategorii znajdują się baterie umywalkowe dwuuchwytowe (wyposażone w pokrętła do regulacji ciepłego i zimnego strumienia), baterie jednouchwytowe wzbogacone o specjalny mieszacz, baterie bezdotykowe (tzw. bateria na fotokomórkę, bateria z czujnikiem ruchu), a także baterie samozamykające, których cykl przepływu zamyka się po upływie określonego czasu. Ostatnie najczęściej spotykamy w obiektach publicznych i galeriach. Kran do umywalki obejmuje również podział z uwagi na sposób montażu. Największą pulą rozwiązań są baterie sztorcowe. To typowa bateria umywalkowa stojąca przeznaczona do instalacji na umywalce. Oprócz tego w ofercie wielu sklepów znajdują się bateria umywalkowa ścienna (tzw. bateria umywalkowa podtynkowa), bateria umywalkowa wolnostojąca czy – najbardziej oryginalna alternatywa – bateria umywalkowa sufitowa. Wyróżniamy też baterie umywalkowe wysokie, baterie umywalkowe niskie oraz baterie umywalkowe z wyciąganą wylewką.
 
 • Baterie umywalkowe podzielone ze względu na sposób obsługi to: baterie jednouchwytowe, baterie dwuuchwytowe, baterie elektryczne (bezdotykowe) i baterie czasowe (samodomykające),
 • Krany umywalkowe podzielone ze względu na typ montażu to: bateria sztorcowa (wysoka lub mała), podtynkowa, sufitowa i wolnostojąca,
 • Baterie do łazienki można podzielić ze względu na wysokość, czyli bateria umywalkowe wysokie i niskie, jak również baterie z długa wylewką,
 • Baterie do umywalki można podzielić również na: baterie z korkiem lub bez korka, oraz z wyciąganą wylewką lub wylewką obrotową. 

Jaka bateria do umywalki łazienkowej nablatowej?

Bateria umywalkowa nablatowa występuje w trzech rodzajach rozwiązań, a jej wybór będzie uzależniony od efektu, jaki chcemy uzyskać. Najbardziej popularnym modelem są baterie montowane na blacie, czyli baterie wysokie, które dostępne są w wielu stylach, kolorach i rozmiarach. Podczas ich montażu należy pamiętać o zachowaniu optymalnej odległości od ceramiki, aby zagwarantować komfort użytkowania osobom korzystającym ze strefy mycia. Tego typu warianty zdają egzamin w nowoczesnych przestrzeniach, a także łazienkach w stylu retro. Innym typem armatury do umywalki jest bateria mocowana na umywalce, czyli bateria sztorcowa. Zapewnia ona idealne zagospodarowanie powierzchni i doskonale sprawdzi się w przestrzeni małej łazienki w bloku. Ostatnią alternatywą jest bateria ścienna, czyli bateria umywalkowa podtynkowa, której elementy instalacyjne poprowadzone są w ścianie. Zapewnia ona minimalistyczny, estetyczny wygląd i może być użyta w pomieszczaniach o modernistycznym charakterze. 
 
 • Kran do umywalki występują w trzech wariantach.
 • Bateria umywalkowa wysoka to typ armatury montowanej na blacie,
 • Bateria umywalkowa ścienna to armatura z instalacjami ukrytymi w ścianie,
 • Ostatni rodzaj to bateria sztorcowa, czyli bateria umywalkowa montowana na umywalce. 

Bateria umywalkowa stojąca czarna / biała czy złota?

Bateria umywalkowa to już nie tylko konieczny element wyposażenia łazienki. Coraz częściej urządzający sięgają po modele, które zamienią się w ozdobę przestrzeni! W zależności od stylu wnętrza możemy wybrać baterie umywalkowe retro z charakterystycznymi intarsjami oraz uchwytami krzyżowymi, które wprowadzą klimat rodem z przeszłości. Na rynku znajdują się też nowoczesne baterie do umywalek (o oryginalnym designie, wyróżniające się minimalistyczną, kubistyczną formą oraz dekoracyjną oszczędnością), a także baterie łazienkowe klasyczne o miękkich konturach i subtelnej linii. Wygląd przestrzeni podkreślić mogą też kolorowe baterie umywalkowe stojące w odcieniu czerni, złota, bieli czy wesołych tonacjach żółci, czerwieni lub błękitu. Bateria umywalkowa złota będzie pasować do łazienki retro lub glamour. Spotęguje w nich wrażenie luksusu i prestiżu. Z kolei bateria umywalkowa czarna znakomicie uzupełnieni wystrój minimalistycznej lub monochromatycznej stylizacji, czym spotęguje jej modernistyczny sznyt.
 
 • Kolorowe baterie umywalkowe to doskonały element dekoracyjny wnętrza,
 • Bateria umywalkowa czarna będzie współgrać z nowoczesnym, minimalistycznym charakterem aranżacji,
 • Bateria umywalkowa złota podkreśli elegancki klimat łazienki glamour lub retro,
 • Krany do umywalek w kolorze zieleni, żółci czy czerwieni ożywią wystrój,
 • Bateria umywalkowa biała to przepis na monochromatyczną białą łazienkę.

Baterie umywalkowe: artykuły, opinie i porady

array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia