Syfony do brodzików

(208 produktów)
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
74 zł
Dostępność: dostępny
(33 opinie)
318 zł
Dostępność: dostępny
251 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
114 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
108 zł
Dostępność: dostępny
85 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
152 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
196 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
80 zł
Dostępność: dostępny
316 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
121 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
163 zł
Dostępność: dostępny
215 zł
Dostępność: dostępny
265 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
68 zł

O kategorii Syfony do brodzików

Syfony do brodzików to nieodzowne elementy każdej łazienki wyposażonej w brodzik prysznicowy. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które sprawią, że łazienka zamieni się w funkcjonalną przestrzeń. Bogata oferta asortymentowa to przede wszystkim syfony brodzikowe płaskie, a także gotowe komplety odpływowe.

Na naszej stronie znajdą Państwo zestawy odpływowe do brodzików czy syfony z pokrywą oraz wiele innych produktów dostosowanych do nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki. Nasi handlowcy służą pomocą, by wybrać najlepszy syfon brodzikowy.  Popularne marki producentów odpływów brodzikowych to: Viega, Kludi, Hansgrohe, Geberit, Grohe oraz McAlpine.
 

Syfon do brodzika – co warto wiedzieć?

Syfon jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. To dzięki niemu nie musisz zmagać się z nieprzyjemnym zapachem z rur w pomieszczeniu, a brudna woda swobodnie spływa. W tej kategorii znajdziesz syfony do brodzika. To modele przeznaczone zarówno do płaskich, jak i głębokich brodzików. Syfon do brodzika niski jest przeznaczony do modeli, które niemal nie wystają ponad wysokość okładziny podłogowej. Kabiny z tak płaskimi brodzikami są częstym rozwiązaniem w domach zamieszkiwanych przez osoby mające problemy z poruszaniem się, na przykład osoby starsze. Wybór takiego brodzika, a tym samym odpływu powinien być przemyślany na początkowym etapie prac budowlanych. Syfon płaski jest tak skonstruowany, że właściwie nie przeszkadza podczas korzystania z kabiny. W tej kategorii znajduje się również niejeden syfon brodzikowy przeznaczony do wyższych modeli.
 
 • Syfon do brodzika zapewnia swobodne spływanie wody i zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnej woni z rur,
 • Element musi być odpowiednio dopasowany między innymi do wysokości brodzika i możliwości wkucia w posadzkę,
 • Syfon do brodzika slim jest tak skonstruowany, żeby tworzył z płaskim brodzikiem niemal jednolitą powierzchnię i skutecznie odprowadzał wodę,
 • Odpływ do brodzika może mieć pokrywę w kolorze białym, chrom oraz czarnym,
 • Syfon pod prysznic głównie sprzedawany jest w rozmiarze 90 mm, natomiast w sprzedaży występują również modele 55 mm.

Syfon brodzikowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy wybierasz syfon do prysznica, sprawdź jego przepustowość. To właśnie ona decyduje o skuteczności odprowadzania wody. Dobrze dobrany syfon do kabiny prysznicowej zdąży odprowadzić wodę, nim brodzik za bardzo się napełni. Niezbędna jest właściwa średnica syfonu, która musi być dopasowana do średnicy otworu odpływowego, a najczęściej wynosi ona 50 lub 90 mm. Wysokość to kolejny ważny parametr – musi być dostosowana do głębokości brodzika.

Wybierając syfon prysznicowy, zwróć też uwagę na sposób czyszczenia go. W tej kategorii znajdziesz odpływ brodzika, który może być czyszczony od góry. To duże ułatwienie i pozwala sprawnie usunąć zabrudzenia i tym samym zadbać o skuteczne odprowadzanie wody. Możesz zdecydować się również na syfon do brodzika samoczyszczący, który charakteryzuje się specjalną konstrukcją. Sprawia ona, że zanieczyszczenia gromadzą się w znacznie ograniczonej ilości, a to z kolei redukuje ryzyko zatkania.
 
 • Ważna jest przepustowość – dobrze dobrany syfon zdąży odprowadzić wodę, nim brodzik się przepełni,
 • Syfon prysznicowy musi być dopasowany do średnicy otworu odpływowego,
 • Wysokość elementu należy dobrać do głębokości brodzika,
 • Ważny jest też sposób czyszczenia,
 • Syfon czyszczony od góry nie sprawi Ci trudności podczas usuwania zanieczyszczeń,
 • Możesz też zdecydować się na samoczyszczący model, którego specjalna konstrukcja minimalizuje ryzyko zatkania.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia