Piece gazowe

(19 produktów)

Piece gazowe – co je wyróżnia?

Szukasz wydajnego, wygodnego i ekonomicznego systemu ogrzewania, który będzie również przyjazny dla środowiska? Wbrew pozorom te oczekiwanie nie są wygórowane, a doskonałą odpowiedzią na nie są ekologiczne, a zarazem oszczędne piece gazowe kondensacyjne. Ogrzewanie gazowe zyskuje na popularności, do czego przyczyniają się między innymi różnorodne i bardzo korzystne opcje dopłat. Kocioł gazowy kondensacyjny (tzw. piec gazowy) to nowoczesny system centralnego ogrzewania, który doskonale poradzi sobie jako samodzielne źródło ciepła, ale równie dobrze może być dodatkowym elementem grzewczym. Jeśli chcesz, aby jedno urządzenie zapewniało nie tylko ciepło, ale również gorącą wodę, wybierz piec gazowy dwufunkcyjny. Producenci tych nowoczesnych systemów dbają o to, by piece gazowe zaspokajały różnorodne potrzeby. Bez trudu znajdziesz więc kocioł gazowy, którego funkcje, parametry i design będą dostosowane do wnętrza, w którym chcesz zainstalować urządzenie.

Kocioł kondensacyjny to dobra inwestycja:
  • Dostępne są bardzo atrakcyjne formy dofinansowania na ogrzewanie gazowe.
  • Piec gazowy dwufunkcyjny ogrzeje nie tylko dom, ale też wodę użytkową.
  • Kocioł gazowy kondensacyjny wystarczy jako jedyne źródło ciepła w domu.

Idealny kocioł gazowy kondensacyjny

Bez względu na to, czy wybierzesz kocioł elektryczny, węglowy, czy może piec na gaz, w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizuj, jakie funkcje ma spełniać urządzenie. Jeśli chcesz mieć stały dostęp do ciepłej wody, wybierz piec gazowy dwufunkcyjny. To rozwiązanie pozwala połączyć dwa istotne zadania (ogrzewanie domu i wody) w jednej, stosunkowo niewielkiej obudowie. Należy jednak zaznaczyć, że piece gazowe dwufunkcyjne mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o pojemność zbiorników na wodę. Znacznie więcej gorącej wody zapewni piec gazowy z zasobnikiem. Jeśli więc chcesz mieć dostęp do ciepłej wody nawet przy jednoczesnych i dużych poborach, wybierz piec na gaz z wbudowanym zasobnikiem. Zarówno piece gazowe dwufunkcyjne, jednofunkcyjne, jak i piec gazowy z zasobnikiem, dostępne są w wersji do zawieszenia lub wolnostojącej.

Jaki kocioł kondensacyjny wybrać?
 
  • Na rynku dostępne są piece gazowe wolnostojące i do zawieszenia.
  • Wybierz piec gazowy dwufunkcyjny, aby jednym urządzeniem ogrzewać dom i wodę.
  • Kocioł kondensacyjny z zasobnikiem pozwala na bieżąco ogrzewać znacznie więcej wody, niż piec gazowy dwufunkcyjny.

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca?

Piec c.o. to zawsze spora inwestycja. Warto więc dobrze przemyśleć tę decyzję i wybrać takie rozwiązanie, które zminimalizuje inne wydatki. Jedną z opcji jest piec gazowy dwufunkcyjny. Cena tego urządzenia zależy od jego parametrów, w tym również mocy i zakresu regulacji, które muszą być dopasowane do ogrzewanej powierzchni. Warto również podkreślić, że można ograniczyć inne koszty, wybierając piec gazowy dwufunkcyjny. Cena kotła, który ogrzeje również wodę, będzie nieco wyższa, niż za jednofunkcyjny piec c.o., ale pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu wody w inny sposób. Jest jeszcze inna kwestia, która sprawia, że ogrzewanie gazowe jest oszczędne. Piece gazowe kondensacyjne wyposażone są w inteligentną technologię, która umożliwia samoczynną zmianę trybu pracy. W ten sposób kocioł gazowy automatycznie dostosowuje się do jakości i rodzaju gazu, co wpływa na optymalne zużycie energii, ale też na przedłużenie bezusterkowej eksploatacji urządzenia.

Ogrzewanie ma być oszczędne! Piece gazowe kondensacyjne to umożliwiają:
  • Dwufunkcyjne kotły kondensacyjne ograniczają wydatki na inne technologie do ogrzewania wody.
  • Kotły kondensacyjne dostosowują tryb pracy do jakości gazu, co optymalizuje zużycie energii.
  • Autoadaptacyjna technologia sprawia, że piece gazowe działają dłużej i bez poważnych usterek.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia