Piece elektryczne

(100 produktów)

Piec elektryczny – idealne ogrzewanie domu

Idealne ogrzewanie domu? Ekonomiczne, nieskomplikowane, bezobsługowe, zautomatyzowane, ekologiczne, estetyczne. Brzmi zachwycająco i trochę nieprawdopodobnie. A jednak jest możliwe! Piec elektryczny c.o. (inne określenie to piec elektryczny indukcyjny) spełnia wszystkie te warunki, co sprawia, że powoli wypiera inne rozwiązania grzewcze. Piec centralnego ogrzewania elektryczny doskonale sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i dużych halach przemysłowych. Elektryczny piec c.o. może być samodzielnym źródłem ciepła, ale z powodzeniem połączysz go także z innym systemem (np. z kotłem opalanym węglem). Istotne jest, że piec elektryczny dwufunkcyjny może być nie tylko źródłem ciepła, ale także ogrzewać wodę użytkową. Co więcej, inteligentna technologia i nieskomplikowany sterownik, w jaki wyposażony jest piec elektryczny sprawiają, że użytkownik samodzielnie może zaprogramować dobową i tygodniową temperaturę w pomieszczeniach.

Czym się wyróżniają piece elektryczne?  
 
  • Piec elektryczny c.o. sprawdzi się jako samodzielne lub dodatkowe źródło ciepła.
  • Piec elektryczny dwufunkcyjny pozwoli równocześnie ogrzać dom i wodę użytkową.
  • Piec elektryczny indukcyjny umożliwia zaprogramowanie dobowego i tygodniowego trybu pracy.

Ile to będzie kosztowało? Czyli: ile prądu zużywa piec elektryczny

Co sprawia, że piec elektryczny do centralnego ogrzewania cieszy się taką popularnością? Prawdopodobnie wynika to z rosnącego zainteresowania ekonomicznymi, a zarazem ekologicznymi rozwiązaniami. Obecne nawet w małych gospodarstwach domowych panele fotowoltaiczne odczuwalnie obniżają opłaty za energię elektryczną. Nie trzeba się więc już „bać” urządzeń na prąd, takich jak piec c.o. elektryczny. Wybierając system grzewczy warto również wziąć pod uwagę niestabilne, a zazwyczaj rosnące, ceny paliw opałowych, takich jak gaz czy węgiel. W tym miejscu podkreślmy, że elektryczny piec c.o. może być wyposażony w dodatkowe moduły kompatybilne z buforem c.o., dzięki czemu pozwala gromadzić ciepło wyprodukowane w trakcie tanich taryf energetycznych, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania. Zatem: ile prądu zużywa piec elektryczny? Przybliżony koszt bez trudu obliczysz korzystając z darmowych kalkulatorów dostępnych w sieci.

Czy warto inwestować w piec elektryczny dwufunkcyjny?
 
  • Zasilany instalacją fotowoltaiczną piec elektryczny do centralnego ogrzewania jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem.
  • Elektryczny piec c.o. połączony z buforem c.o. pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania.
  • Dzięki darmowym kalkulatorom on-line możesz sprawdzić, ile prądu zużywa piec elektryczny.

Piec elektryczny do ogrzewania domu – najlepszy wybór!

Jest wiele przesłanek wskazujących na to, że piec centralnego ogrzewania elektryczny to doskonały wybór. Oprócz korzyści materialnych, piec c.o. elektryczny niesie ze sobą także wiele ułatwień związanych z codziennym użytkowaniem. Szczególnie zachęcający – zwłaszcza w przypadku powstających dopiero domów – jest fakt, że piec elektryczny indukcyjny nie wymaga przewodu kominowego. To ogromna oszczędność – nie tylko w zakresie finansów, ale i przestrzeni użytkowej: nie musisz tworzyć kotłowni ani składziku na opał. Estetycznie wykończony piec elektryczny zajmie tyle miejsca, co średniej wielkości szafka! Ponadto, decydując się na piec elektryczny c.o. oszczędzisz sobie wielu uciążliwych formalności związanych z montażem instalacji. Unikniesz także rygorystycznych kontroli poprzedzających dopuszczenie systemu do użytku. W efekcie szybko i bezproblemowo zaopatrzysz dom w ekonomiczne źródło ciepła, jakim jest piec elektryczny c.o.  

Dlaczego warto wybrać piec elektryczny do ogrzewania domu?
 
  • Piec elektryczny do centralnego ogrzewania nie wymaga komina ani kotłowni.
  • Piec elektryczny jest łatwy w montażu, niewielki, czysty i estetyczny.
  • Piec elektryczny c.o. pozwoli uniknąć rygorystycznych kontroli dopuszczających go do użytku.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia