Płytki

(7309 produktów)
 

Jakie powinny być płytki łazienkowe?

Glazura to kategoria produktów, które muszą spełniać wysokie wymagania – i to nie tylko użytkowe! W pomieszczeniach o czysto higienicznym znaczeniu panują szczególne warunki, a nie wszystkie kafelki poddawane ich oddziaływaniom sprostają próbie czasu. Mowa o zwiększonej wilgotności, częstym kontakcie z wodą czy zmiennymi temperaturami. To powoduje, że płytki łazienkowe muszą wyróżniać się małą nasiąkliwością, co w praktyce oznacza tyle, że powinny mieć zwartą strukturę, która nie będzie absorbowała płynnych substancji oraz wilgoci. Oprócz nasiąkliwości warto zwrócić uwagę, aby płytki podłogowe, wybierana mozaika czy płytki drewnopodobne były antypoślizgowe. Określa to klasa antypoślizgowości wyrażana symbolem R – warianty od R9 do R10 świetnie poradzą sobie w łazienkowym klimacie. Uchronią domowników przed poważnymi upadkami i urazami. Jakie płytki najlepiej więc sprawdzą się w łazience? Gres! Czyli płytki ceramiczne, które składają się z mieszanki gliny, krzemienia i innych substancji. Są odporne, wytrzymałe nie stwarzają problemu z utrzymaniem czystości.
 
  • Płytki do łazienki powinny być odporne na wilgoć i częsty kontakt z wodą,
  • Kafelki łazienkowe muszą wyróżniać się małą nasiąkliwością,
  • Żeby zapewnić bezpieczeństwo w łazience, wybierz płytki podłogowe antypoślizgowe w klasie od R9 do R10,
  • W łazience sprawdzą się płytki gresowe. Są odporne na wilgoć i nie sprawiają kłopotów z utrzymaniem czystości.

Płytki podłogowe, ścienne i na taras – o czym pamiętać?

Podłogi i ściany z płytek ceramicznych to w ostatnich latach najczęściej wybierane rozwiązanie. Kafelki oznaczają funkcjonalność i ciekawą estetykę; stanowią z reguły dekorację pomieszczenia, a jednocześnie stoją na straży praktyczności bezpieczeństwa. Sprawdzą się jako okładziny ścienne, dekoracyjne płaskorzeźby czy efektowne posadzki, które łączą otwarte części mieszkania. Jeśli mają zastąpić farby i tapety, najlepiej by pasowały do charakteru wnętrz. W stylizacjach o naturalnym sznycie egzamin zdadzą płytki drewnopodobne, a w nowoczesnych aranżach ich znacznie większe siostry, czyli płytki wielkoformatowe lub płytki heksagonalne. Gdy z kolei celem jest wyróżnienie określonej powierzchni zamiast formatu XXL, dobrze postawić na mozaiki! To niewielkie kafelki, które staną się biżuterią wystroju. Inne kryteria wyboru panują na zewnątrz, bo oprócz wyglądu, liczą się właściwości techniczne. To dlatego płytki na taras czy płytki na schody muszą być mrozoodporne oraz powinny wykazywać wysoką klasę ścieralności – dzięki temu ich struktura nie ulegnie zniszczeniu na skutek intensywnej eksploatacji.
 
  • Kafelki to nie tylko sposób na ciekawą posadzkę. W sklepach znajdują się także oryginalne płytki ścienne, które staną się ozdobą aranżacji,
  • Płytki warto dobrać do charakteru wystroju. W stylizacjach naturalnych sprawdzą się płytki drewnopodobne, a w nowoczesnych płytki wielkoformatowe. Mozaiki i patchwork to z kolei sposób na urozmaicenie wystroju, zwłaszcza klasycznego czy vintage,
  • Płytki na schody lub taras oprócz tego, że są klamrą kompozycyjną, muszą też być wysoce odporne na mróz, działanie słońca i wody. Powinny także wyróżniać się wysoką klasą ścieralności.

Jakie płytki do kuchni wybrać?

W kuchni płytki zdają egzamin celująco! Świetnie poradzą sobie w czasie kulinarnych rewolucji i pozwolą szybko zapomnieć o rozlanym sosie pomidorowym czy winie. Mogą wystąpić na ścianie jako płytki ścienne – i w tej kategorii pole do popisu jest całkiem spore. Glazura do kuchni dostępna jest w wielu formatach i wzorach, co pozwala na swobodne manewrowanie klimatem aranżacji. Najczęściej kafelki goszczą w formie tzw. backsplashu, czyli obszaru znajdującego się między blatem roboczym a szafkami wiszącymi. Ich obecność w tym miejscu pozwala uporać się z zabrudzeniami i chroni ścianę przed wilgocią, a przy okazji stanowi stylowy punkt wystroju – często wyróżniający się spektakularnym wzorem czy odcieniem. To nadaje kuchni smak i klimat! A co z posadzką w kuchennym królestwie? Płytki podłogowe, a zwłaszcza odporne gresy, to jedno z najlepszych rozwiązań. Nie będą im straszne garnki upadające z blatu czy zachlapania i intensywne użytkowanie. Takie materiały przetrwają niejedną kulinarną burzę.
 
  • Płytki kuchenne to najczęściej wybierana forma wykończenia ścian i podłóg,
  • Płytki ceramiczne często stosuje się jako tzw. backsplash, czyli obszar między blatem roboczym szafkami wiszącymi,
  • Płytki podłogowe do kuchni powinny być odporne na wilgoć, nienasiąkliwe i łatwe do utrzymania w czystości. Te kryteria spełniają gres lub płytka klinkierowa.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia