Bidety podkategoria

(577 produktów)
Dostępność: dostępny
(171 opinii)
1201 zł
Dostępność: dostępny
(18 opinii)
899 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1045 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
1129 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
1247 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
887 zł
Dostępność: dostępny
(7 opinii)
1358 zł
Dostępność: dostępny
(8 opinii)
1530 zł
Dostępność: dostępny
(13 opinii)
1445 zł
Dostępność: dostępny
(11 opinii)
1341 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1826 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1029 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
765 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1094 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
789 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
587 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1423 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2255 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1197 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
719 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1432 zł
Dostępność: dostępny
1932 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2905 zł
Dostępność: dostępny
1429 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1510 zł

O kategorii Bidety podkategoria

Bidety to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Zapewniają maksimum wygody i higieny. Na rynku dostępne są bidety stojące oraz bidety podwieszane, które różnią się od siebie sposobem montażu.

Oferta naszego sklepu to zarówno bidety wiszące, jak i stojące, wykonane w różnorodnych stylach aranżacyjnych, począwszy od nowoczesnych bidetów podwieszanych, montowanych za pomocą stelaża podtynkowego po bidety retro, które korespondują z niepowtarzalnym klimatem całego wnętrza.  Ceramika Art Ceram, Koło, Roca, Duravit, Catalano to topowe produkty, które cieszą się zaufaniem Klientów i ułatwiają codzienność.

W zależności od powierzchni, którą Państwo dysponują bidety w naszej ofercie to małe ceramiczne misy do mniejszych łazienek i jak i te do przestrzennych wnętrz. Bidety stały się popularnymi rozwiązaniami do łazienki, wyposażone w doskonałe baterie bidetowe i syfony do bidetu, a często deski bidetowe to podstawowy element aranżacji łazienki.

 
Zobacz również:
 

Do czego służy bidet?

Co to jest bidet? Bidet łazienkowy to urządzenie sanitarne, które służy do podmywania części intymnych. Jego początki nie były jednak związane z higieną newralgicznych miejsc, bo wielcy przedstawiciele świata arystokracji żyjący na przełomie XVII i XVIII wieku używali go m.in. do mycia brody. Miejsce bidetu znajdowało się więc nie w łazience, a w sypialnianej alkowie. Bidet jest produktem wykonanym z ceramiki. Wyglądem przypomina miskę WC, jednak jego rola jest całkowicie inna. Gwarantuje on zachowanie czystości, a także pozwala odświeżyć się bez konieczności zażywania kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Rozwiązanie jest obietnicą wygody dla osób starszych, niepełnoprawnych i ograniczonych ruchowo, zdaje celująco egzamin w przypadku kobiet ciężarnych oraz tych, którzy zmagają się z różnorakimi infekcjami okolic intymnych. Pozostaje jeszcze pytanie, jak korzystać z bidetu? Nie ma jednej szkoły, która określałaby prawidłową pozycję. Na bidecie możemy usiąść przodem lub tyłem do baterii – wszystko zależy od tego, która pozycja będzie zapewniała bardziej komfortowy dostęp do baterii bidetowej. 
 
 • Bidet to urządzenie sanitarne wykorzystywane do mycia okolic intymnych,
 • Bidet występuje w wersji podwieszanej i stojącej,
 • Jak korzystać z bidetu? Należy przykucnąć nad nim przodem lub tyłem do baterii. 

Jaki bidet wybrać?

Bidety do wc to coraz częściej spotykane rozwiązania w nowoczesnych łazienkach. Zapewniają maksimum wygody i higieny, a do tego nie zajmują wiele miejsca. Na rynku dostępne są bidety stojące oraz bidety podwieszane, które różnią się od siebie sposobem montażu. Który bidet będzie najlepszy: bidet podwieszany czy bidet stojący? Decyzję należy uzależnić od tego, jaki sedes wybraliśmy. Te dwa elementy powinny do siebie pasować, dlatego warto kupić produkty pochodzące z tej samej serii, by zachować pełną stylistyczną spójność. Bidet podwieszany (zawieszany) wymaga użycia stelażu podtynkowego. Jego instalacje ukryte są w ścianie, co gwarantuje estetyczny design. To propozycja, która – odsłaniając całą posadzkę – optycznie powiększy podłogę, a także pozwoli na skuteczne mycie kafelek. Bidety stojące to z kolei tradycyjne alternatywy, które należy łączyć z miską WC stojącą. Duet sprawdzi się w klasycznych aranżacjach oraz pomieszczaniach w stylu retro. Do małej łazienki najlepiej zdecydować się na bidet kompaktowy. Elementami, o których należy pamiętać podczas zakupu bidetu, są baterie bidetowe oraz syfony do bidetu. 
 
 • Bidet należy dobrać do miski WC,
 • Bidety podwieszane (tzw wiszące) prezentują się nowocześnie, odsłaniają całą powierzchnię podłogi, co ułatwia utrzymanie czystości i optycznie powiększa wnętrze,
 • Bidety stojące (stawiane na podłodze) sprawdzą się w łazienkach klasycznych oraz retro,
 • Bidety kompaktowe to rozwiązania dedykowane do małej łazienki,
 • Odległość między bidetem a WC powinna wynosić około 30 cm,
 • Na rynku występują również bidet z pokrywą (bidet z klapą) dla dzieci.

WC i bidet w jednym

Na rynku dostępny jest także bidet elektroniczny, czyli urządzenie, które z powodzeniem zastępuje deskę sedesową i bidet (potocznie nazywany "bidet i wc w jednym"). To rodzaj toalety myjącej wyposażonej w innowacyjne funkcje pozwalające na zachowanie pełnej higieny. Rozwiązania wzbogacone są o możliwość mycia okolic intymnych, suszenia czy usuwania nieprzyjemnych zapachów. Dzięki nowatorskim systemom WC i bidet w jednym to także metoda na oszczędne gospodarowanie wody, ograniczenie wydatków oraz dowolna personalizacja ustawień. W zależności od wybranego modelu możemy skorzystać z różnych rodzajów mycia, podświetlania obszaru WC czy regulacji temperatury wody. Toalety myjące coraz częściej zastępują tradycyjne muszle klozetowe i bidety, ponieważ gwarantują maksimum użyteczności, a także nie zajmują wiele miejsca. Innym sposobem na połączenie strefy WC i bidetu jest bidetta, czyli rodzaj specjalnej słuchawki natryskowej montowanej obok WC, która pozwala się odświeżyć po skorzystaniu z sedesu. Alternatywą dla wskazanych wariantów jest również deska sedesowa z funkcją bidetu, dostępna w ofercie wielu producentów. 
 
 • Bidet do łazienki elektroniczny to bidet połączony z WC 2w1 tzw. toaleta myjąca,
 • Zadania WC i bidetu scala też bateria natryskowa typu bidetta montowana obok WC,
 • Deska sedesowa z funkcją bidetu również może spełnić funkcję bidetu, bez potrzeby instalacji dwóch osobnych sanitariów. 

Popularne marki
 
 • Bidet podwieszany Kerasan Retro
 • Bidet Villeroy Boch Subway
 • Roca Gap Bidet Wiszący
 • Cersanit Crea bidet zawieszany

Bidety podkategoria: artykuły, opinie i porady

array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia