Wanny dla niepełnosprawnych

Cofnij do: Wanny
Filtry

Wanny dla niepełnosprawnych: artykuły, opinie i porady

24/09/2017
Duravit Shower&Bath – wanna i prysznic w jednym

Kabina do małej łazienki, a wanna tam, gdzie metraż jest nieco większy. Jeśli chcesz i wannę, i prysznic, pomieszczenie kąpielowe musi być naprawdę spore. Znasz ten schemat? Razem z Duravit obalamy te mity! Zobacz Duravit Shower&Bath, czyli innowacyjne rozwiązanie dwa w jednym – produkt, który łączy zalety wanny oraz prysznica. Z naszego wpisu dowiesz się, co wyróżnia Duravit Shower&Bath i w jakich wnętrzach się sprawdzi. Poznaj nowatorski pomysł na kąpiel od Duravit.

Czytaj artykuł...
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

O kategorii Wanny dla niepełnosprawnych

Kąpiel w wannie wydaje się przyjemnością, ale nie dla wszystkich nią jest. W przypadku osób niepełnosprawnych oraz starszych użytkowanie wanny może okazać się problematyczne – zwłaszcza jeśli posiadana misa nie jest przystosowana do potrzeb korzystających z niej. Co trzeba wtedy zrobić? Wybrać odpowiednie wanny dla niepełnosprawnych oraz starszych.

Takie, które zagwarantują swobodę poruszania się, nie ograniczą ruchów i przede wszystkim zapewnią całkowite bezpieczeństwo podczas siadania czy wstawania. W naszej ofercie znajdują się tego typu produkty. Są wykonane z solidnych materiałów, przetrwają wiele lat bez szwanku, a także są wzbogacone w szereg udogodnień, które usprawnią codzienną rutynę.

Mowa, chociażby o komfortowych drzwiach czy antypoślizgowym dnie. Taka wanna dla seniora czy osoby niepełnosprawnej uchroni przed niefortunnymi wypadkami i wpłynie na jakość życia. Dzięki temu łazienka stanie się przestrzenią idealną!
 

 


Jaka wanna dla osób starszych i niepełnosprawnych?

W przypadku wanny dla osób niepełnosprawnych, ograniczonych ruchowo i starszych wygląd spychany jest na boczny tor. Liczą się ergonomia, komfort i bezpieczeństwo, dlatego najważniejszym parametrem, jeśli chodzi o wybór wanny, jest jej wysokość. Górna krawędź wanny z drzwiczkami dla niepełnosprawnych powinna mieć wysokość porównywalną do siedziska wózka inwalidzkiego. Jest to około 45 lub 50 cm. Dzięki temu osoba na co dzień poruszająca się na wózku będzie mogła swobodnie wejść do środka albo wyjść z wanny. Taka niska wanna z wejściem poprawi też komfort poruszania się w przypadku osób starszych. A co oprócz tego? Praktycznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o łatwość wchodzenia lub wychodzenia, są również wanny z drzwiami wodoszczelnymi. Dzięki temu, że otwierają się i zamykają tak jak drzwi kabiny prysznicowej, wchodzenie i wychodzenie z wanny jest zdecydowanie łatwiejsze! Poza tymi istotnymi elementami dobrze też, aby wanna posiadała antypoślizgowe dno.
 
  • Standardowa wanna może nie być odpowiednia dla osób niepełnosprawnych oraz starszych,
  • Lepszymi rozwiązaniami będą niska wanna, a także wanna z drzwiami,
  • Ważne, by wanna otwierana dla starszych miała antypoślizgowe dno.

Wanna z drzwiami i co jeszcze?

Wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych oraz starszych może być sporym wyzwaniem. Poza konstrukcją wanny z drzwiczkami dobrze zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. W takich przestrzeniach egzamin zdadzą wanny akrylowe oraz wanny stalowe. Długo utrzymują ciepło, są odporne na zarysowania, a także niepodatne na zabrudzenia. Łatwo utrzymać je w czystości i mogą służyć bez żadnych awarii przez wiele lat. Oprócz tego ważne będą dodatkowe akcesoria usprawniające funkcjonowanie osób starszych oraz niepełnosprawnych. Mowa o elementach, takich jak poręcze oraz uchwyty, które pozwalają na zachowanie równowagi podczas siadania oraz wstawania, a także siedziskach. W czasie tworzenia strefy kąpieli tego typu warto również pomyśleć o odpowiednich bateriach. Idealna okaże się armatura bezdotykowa, wzbogacona o termostat, który zapobiegnie wypływowi zbyt gorącego strumienia. Dzięki temu osoby starsze lub niepełnosprawne unikną poparzeń.
 
  • Wanna dla niepełnosprawnych powinna być wykonana z akrylu lub stali emaliowanej,
  • Oprócz samej wanny dobrze zdecydować się na zakup akcesoriów takich jak poręcze, uchwyty czy siedziska oraz ławeczki,
  • Jaka jest najlepsza wanna z drzwiczkami? Koło, Duravit lub Novellini to niektóre z marek, na które warto zwrócić uwagę,
  • W sprzedaży występuje również wanna otwierana z prysznicem posiadająca drzwiczki i parawan.

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk