Baterie wannowe wolnostojące

(505 produktów)
Dostępność: dostępny
(77 opinii)
2899 zł
Dostępność: dostępny
(45 opinii)
3449 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
4170 zł
Dostępność: dostępny
(699 opinii)
1445 zł
Dostępność: dostępny
(8 opinii)
4584 zł
Dostępność: dostępny
(7 opinii)
5500 zł
Dostępność: dostępny
(9 opinii)
6147 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
6199 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
5614 zł
Dostępność: dostępny
(22 opinie)
2000 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
4598 zł
Dostępność: dostępny
(7 opinii)
3598 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
2847 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
7287 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
4503 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1724 zł
Dostępność: dostępny
(15 opinii)
1589 zł

O kategorii Baterie wannowe wolnostojące

Wanny wolnostojące to popularny trend w świecie łazienki. Coraz częściej też urządzamy wnętrza w stylu retro, w których wanna wolnostojąca wiedzie prym i jest kluczowym elementem modnej łazienki. Dopełnieniem łazienki do której wybrano wannę wolnostojącą jest więc bateria wannowa wolnostojąca.

To typ baterii do montażu w podłodze, monumentalna konstrukcja stojąca w pobliżu wanny wygląda niezwykle efektownie i przykuwa uwagę. Baterie wannowe wolnostojące cieszą się coraz większą popularnością, na rynku możemy spotkać baterie jednouchwytowe czy dwuuchwytowe baterie wolnostojące wykonane z cennych materiałów jakim jest chrom czy mosiądz.

W zależności od naszych preferencji możemy wybierać spośród baterii wolnostojących o owalnym kształcie, takie jak baterie firmy Dornbracht, Zucchetti czy Tres, jak i inspirowanych kwadratowymi elementami jak np. baterie wannowe Kohlman, Axor czy Steinberg. Armatura sanitarna wysokiej jakości, stworzona w trosce o każdy detal, którą cechuje znakomity design i atrakcyjne, innowacyjne rozwiązania to kluczowe atrybuty baterii wannowych wolnostojących w naszym sklepie.


Wanna wolnostojąca z baterią, czyli pomysł na modną łazienkę!

Łazienka z prysznicem? Rozwiązanie uchodzi za wyjątkową dawkę luksusu i sprawia, że aranżacja nabiera wyrazu. Najlepszym kompanem dla obszernej misy jest bateria wannowa stojąca o ciekawym, smukłym kształcie, nawiązującym do charakteru pokoju kąpielowego. Jest to armatura wannowa o szczególnym sposobie instalacji. Montaż baterii wolnostojącej wymaga wcześniejszego przygotowania, zazwyczaj już na etapie wykańczania lub remontu pomieszczenia. W tej kategorii wyróżniamy m.in. baterie wolnostojące nowoczesne, baterie łazienkowe retro czy baterie wannowe klasyczne. Innym kryterium zróżnicowania jest możliwość obsługi, tj. bateria wannowa wolnostojąca jednouchwytowa, bateria wannowa wolnostojąca dwuuchwytowa, a także baterie wannowe termostatyczne, które stanowią gwarancję bezpieczeństwa i chronią przed wypływem wody o zbyt wysokiej temperaturze. Wanna z kranem jednouchwytowym uchodzi za bardziej współczesną, ekologiczną i ekonomiczną propozycję, natomiast baterie do wanien wolnostojących wyposażone w dwa uchwyty to element charakterystyczny dla łazienki retro, vintage, rustykalnej czy prowansalskiej. 
 
 • Kran wolnostojący to idealne rozwiązanie do łazienki z wanną wolnostojącą,
 • Montaż baterii wolnostojącej wymaga wcześniejszego przemyślenia. Najlepiej zaplanować to już na etapie wykańczania pomieszczenia,
 • Baterie w stawiane na podłodze wannowe dzielmy ze względu na styl, kształt i sposób obsługi.

Najlepsze baterie do wanny wolnostojącej – jak wybrać?

Baterie do wanien wolnostojących z prysznicem to szerokie spektrum możliwości – począwszy od armatury retro, a skończywszy na designerskich nowoczesnych modelach, które znakomicie podkreślą wystrój łazienki industrialnej czy skandynawskiej. Jaka jest najlepsza bateria wannowa wolnostojąca? Taka, która zapewnia pełną spójność z projektem i stanowi klamrę kompozycyjną całości – niewątpliwe to właśnie wanna z kranem będą stanowiły największą ozdobę lokum! Ważne, by armatura podłogowa wyposażona była w praktyczne udogodnienia i rozwiązania technologiczne, które pozwalają minimalizować przepływ oraz zapewniać prawidłową eksploatację. Najlepiej wybrać baterie łazienkowe wzbogacone o ceramiczną głowicę, która zapobiegnie kapaniu wody i umożliwi bezawaryjne działanie przez długi czas. Istotnym elementem baterii jest też ekonomiczny perlator, który napowietrzając strumień, gwarantuje optymalne zużycie zasobów, a tym samym pomaga generować oszczędności. Gdzie zamontować baterie do wanny wolnostojącej? Najczęściej Użytkownicy instalują ją w połowie dłuższego boku lub przy krótszej krawędzi.
 
 • Bateria wolnostojąca do wanny powinna wyróżniać się wysoką jakością,
 • Bateria do wanny wolnostojącej może być wyposażona w ekonomiczny perlator ograniczający przepływ wody nawet o 50%, oraz długą wylewkę
 • Armatura wannowa powinna być wzbogacona o ceramiczną głowicę, co zapewni jej długotrwałe działanie,
 • Baterie do wanien wolnostojących najlepiej zamontować w połowie dłuższego boku lub przy krótszej krawędzi.

Baterie łazienkowe retro, bateria wolnostojąca czarna czy może złota?

Armatura podłogowa to współczesny synonim piękna w przestrzeni modnej łazienki. Bateria do wanny wolnostojącej wspólnie z efektowną misą gwarantują fenomenalny efekt wizualny i sprawiają, że kąpiel staje się gradacją przyjemności. By uzyskać zachwycający rezultat, warto dopasować baterie do charakteru wnętrza. Baterie łazienkowe retro z reguły wyposażone są w dwa stylizowane pokrętła z ciekawymi intarsjami, które budują specyficzny klimat z poprzedniej epoki. Taka armatura stworzy perfekcyjny duet z wanną na lwich nogach oraz bogato zdobioną ceramiką. Do tego typu projektów będzie pasować również bateria wolnostojąca złota. Szlachetny odcień stanie się też harmonijną częścią wystroju glamour. Trendy wnętrzarskie stawiają ponadto na nowoczesne baterie łazienkowe! Dużą popularność zyskuje bateria wannowa czarna, która idealnie sprawdzi się w łazience minimalistycznej, industrialnej oraz loftowej. Cylindryczna forma w połączeniu z niebanalną kolorystyką podkreślą styl przestrzeni i będą znakomicie korespondować z dekoracjami zachowanymi w tym samym odcieniu. 
 
 • Bateria wannowa czarna podkreśli wystrój minimalistycznej, nowoczesnej i industrialnej łazienki,
 • Bateria wannowa wolnostojąca złota lub dwuotworowa będzie pasować do łazienki glamour,
 • Bateria wannowa wysoka wolnostojąca biała zda egzamin w monochromatycznej, białej łazience,
 • Bateria wolnostojąca retro to zazwyczaj armatura dwuuchwytowa wyposażona w dekoracyjne pokrętła.

Baterie wannowe wolnostojące: artykuły, opinie i porady

Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia