Materace

(773 produkty)
 

Materace do łóżka– poznaj dostępne rodzaje

Kieszeniowy, piankowy, lateksowy – właśnie takie są najpopularniejsze rodzaje materacy, które przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii. Modele kieszeniowe wyróżniają się punktową elastycznością. Oznacza to, że materac ugina się wyłącznie w tym miejscu, na który jest nacisk. Tego typu model doskonale sprawdzi się dla pary, u której występuje duża różnica wagi. Materac nie będzie bowiem przenosił drgań – ruchy jednej osoby nie zakłócą więc snu drugiej.

Dostępne są również materace piankowe. Wykonuje się je z pianki wysokoelastycznej, która gwarantuje wysoki komfort snu, oraz termoelastycznej. Ten drugi materiał sprawia, że materac reaguje na ciepłotę ciała, przez co dopasowuje się do jego kształtu. W tej kategorii znajduje się również niejeden materac lateksowy. To materiał, który wykazuje właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, dlatego jest polecany dla alergików.
 
  • Najpopularniejsze rodzaje materacy to kieszeniowy, piankowy i lateksowy,
  • Kieszeniowe modele nie przenoszą drgań,
  • Materace wykonane z pianki termoelastycznej doskonale dopasowują się do kształtu ciała,
  • Lateksowe mają właściwości antybakteryjne, więc sprawdzą się dla alergików.

Materace do spania – zadbaj o komfort snu

Producenci korzystają z rozmaitych rozwiązań, które sprawiają, że materac do spania staje się jeszcze wygodniejszy. Jednym z takich rozwiązań jest podział powierzchni na 7 stref twardości: głowy, barków, lędźwi, miednicy, ud, łydek, stóp. Każda z tych części ciała wywiera na materac do łóżka inny nacisk. Podzielenie jego powierzchni na 7 stref twardości sprawia, że dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i gwarantuje właściwe podparcie całej sylwetki.

Na komfort korzystania z materaca oraz na jego jakość wpływ ma również pokrowiec. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie materace do łóżek, których pokrowiec cechuje się wysoką jakością wykonania i trwałością. Materiał zabezpieczający powierzchnię materaca może zawierać jony srebra, które wykazują antybakteryjne właściwości. Odpowiedni pokrowiec doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów i roztoczy. Warto zdecydować się na materac z takim pokrowcem, który może być prany w temperaturze do 60 °C.
 
  • Szczególny komfort użytkowania zapewniają materace z 7 strefami twardości – doskonale dopasowują się one do anatomicznej budowy ciała,
  • Warto zwrócić uwagę na pokrowiec, który powinien dobrze odprowadzać wilgoć,
  • Pokrowiec może zawierać jony srebra, które działają antybakteryjnie.

Materac – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materac na łóżko musi mieć odpowiedni rozmiar. W tej kategorii znajdziesz modele o różnych wymiarach – zarówno na pojedyncze, jak i podwójne łóżka. Materac 90 × 200 cm doskonale sprawdzi się w pokoju nastolatka. Zapewni bowiem wygodę jednej osobie. Materac 140 × 200 cm będzie odpowiedni dla dwóch osób, a szczególnie dobrze sprawdzi się w wąskiej sypialni. W tej kategorii znajdziesz też niejeden materac 160 × 200 cm, który zapewnia dwóm osobom większą wygodę niż model o szerokości 140 cm. W przypadku niektórych modeli możliwe jest ich skrócenie lub przedłużenie – materace na wymiar okażą się perfekcyjnie dopasowane do potrzeb.

Materac do łóżka musi być dopasowany do wagi korzystających z niego osób. Przed zakupem sprawdź więc twardość interesującego Cię modelu. W tej kategorii znajdziesz między innymi popularne materace do łóżek o twardości H2. To modele, które są przeznaczone dla osób o wadze 60–80 kg.
 
  • Przy wyborze materaca zwróć uwagę na jego rozmiar – do wąskiej sypialni dla dwóch osób sprawdzi się model 140 × 200 cm, ale większą wygodę parze zapewni materac 160 × 200 cm,
  • Ważna jest też waga osób, które będą korzystać z materaca,
  • Zwróć więc uwagę na twardość produktu – najpopularniejsza to H2.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia