Syfony do umywalek

(319 produktów)
Dostępność: dostępny
(77 opinii)
164 zł
Dostępność: dostępny
(52 opinie)
60 zł
Dostępność: dostępny
(38 opinii)
60 zł
Dostępność: dostępny
(13 opinii)
86 zł
Dostępność: dostępny
(64 opinie)
110 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
41 zł
Dostępność: dostępny
(59 opinii)
80 zł
(1 opinia)
49 zł
Dostępność: dostępny
(37 opinii)
307 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
196 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
98 zł
Dostępność: dostępny
(34 opinie)
211 zł
Dostępność: dostępny
(11 opinii)
131 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
129 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
211 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
548 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
181 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
987 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
1309 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
375 zł
Dostępność: dostępny
542 zł
Dostępność: dostępny
168 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
137 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
221 zł
Dostępność: dostępny
2088 zł

O kategorii Syfony do umywalek

Syfon do umywalki to konieczność w aranżacji łazienkowej przestrzeni. Gwarantuje on odpowiedni przepływ wody do kanalizacji, zatem jego wybór powinien opierać się o najwyższe kryteria jakości i niezawodności. Bogata oferta na rynku pozwala na wybór optymalnych parametrów syfonu, począwszy od rozwiązań z tworzywa sztucznego po te chromowane lub wykonane z mosiądzu. Syfony umywalkowe bardzo często dzięki swej solidnej konstrukcji zdobią wnętrza łazienek, w mocnym uścisku wisząc pod umywalką.

Wybierając syfon do łazienki warto postawić na solidnego producenta. Nasza oferta to syfony znanych marek takich jak Grohe, Kludi, Kohler, Omnires czy ArtCeram. Wraz z Państwem pomagamy w doborze idealnych elementów wyposażenia łazienki.


Dlaczego syfon do umywalki jest potrzebny?

Głównym zadaniem syfonu jest odprowadzenie wody z umywalki do kanalizacji. Jednak poza tą nadrzędną rolą spełnia on również praktyczne funkcje, związane z blokowaniem nieprzyjemnych zapachów oraz gazów z instalacji, które mogą się przedostawać do pomieszczenia. W wielu łazienkach rozwiązanie chowane jest w szafkach lub jest zabudowane postumentem – wówczas kwestie wizualne produktu spychane są na boczny tor. Inaczej jest w przypadku, gdy ma on być wyeksponowany. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest dekoracyjny syfon ozdobny, dopasowany do charakteru wnętrza. W nowoczesnym wystroju zazwyczaj montowany jest chromowany syfon  do umywalki , który harmonijnie współgra z metalicznymi detalami, natomiast w bardziej minimalistycznych aranżacjach skupionych wokół kolorystycznych kontrastów dużą popularnością cieszy się syfon umywalkowy czarny. Model ciekawie koresponduje z armaturą w tym samym wybarwieniu.
 
  • Półsyfon umywalkowy spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne,
  • Odprowadza on wodę z umywalki do kanalizacji i blokuje nieprzyjemne zapachy,
  • Największą popularnością w kategorii syfonów ozdobnych cieszą się rozwiązania wykończone w kolorze chrom. Do modnych alternatyw należy również syfon umywalkowy czarny.

Jaki syfon umywalkowy wybrać?

Kwestią decydującą o tym, jaki syfon wybrać, jest rodzaj zastosowanej misy. Inny model dedykowany będzie do umywalki nablatowej, a inny do meblowej. Pod uwagę warto również wziąć materiał, z jakiego produkt został wykonany, a także kształt. Najbardziej znanym i najczęściej stosowanym wariantem jest syfon butelkowy (pionowy). Wyróżnia się on zwartą konstrukcją, zajmuje sporo miejsca i wykorzystywany jest zazwyczaj do umywalek wiszących (np. ulokowanych w garażach czy kotłowniach). Jego ozdobne wersje instaluje się też w m.in. w przestrzeniach retro. Syfon rurowy (poziomy) przybiera natomiast kształt litery „U” i cechują go wysoka wydajność, trwałość, a także brak problemów z usuwaniem nieczystości. Poza podstawowym podziałem wymienić można syfon specjalnego przeznaczenia (dedykowany m.in. do umywalek, z których korzystają osoby niepełnosprawne), syfon z wyjściem na pralkę, którego zadaniem jest odprowadzanie ścieków z dwóch źródeł, czy chociażby syfon umywalkowy płaski, który zajmuje znacznie mniej miejsca i pozwala na jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni, dlatego montuje się go najczęściej przy umywalkach meblowych. 
 
  • Syfony butelkowe zajmują dużo miejsca, nie są zalecane do montażu w szafkach,
  • Syfony rurowe mają kształt litery „U”. Są wydajne i trwałe,
  • Syfon umywalkowy niski (tzw. syfon oszczędzający miejsce) pozwala na jeszcze lepsze zagospodarowanie przestrzeni w szafce.

Syfony umywalkowe – jaki materiał będzie najlepszy?

Jako że syfon umywalkowy to ważny element łazienki, który odpowiada za kluczowe funkcje w pomieszczeniu, warto skupić się na rozwiązaniu, które wyróżnia wysoka jakość. Najczęściej produkty wytwarzane są z tworzywa PCV lub mosiądzu. Pierwsze są tanie oraz lekkie, jednak ich zasadniczą wadą jest niezbyt atrakcyjny wygląd. Z tego względu są one polecane do montażu wewnątrz szafek lub w miejscach niewidocznych, gdzie będą ukryte m.in. pod postumentem czy półpostumentem. Ich ekspozycja na zewnątrz może znacząco obniżyć wartość estetyczną wystroju. Wysokie walory wizualne zapewnia z kolei syfon z mosiądzu (tzw syfon chromowany). Elegancka stylistyka oraz dekoracyjne wybarwienia sprawiają, że element ten przyjmuje rolę dekoracji – świetnie sprawdzi się jako syfon do umywalki nablatowej, pasuje zwłaszcza do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym lub retro. Zalety te wpływają m.in. na wyższą cenę produktu.
 
  • Plastikowy syfon z PCV jest tani oraz lekki, montuje się go w miejscu niewidocznym,
  • Syfon mosiężny (syfon metalowy) często stanowi element dekoracyjny łazienki,
  • Syfon ozdobny z mosiądzu (w kolorze chrom) jest droższy, najczęściej jest wyeksponowany na zewnątrz,
  • Najlepsze syfony znajdziemy w ofertach renomowanych producentów, takich jak: Viega, McAlpine, Omnires, Kludi, KFA, Hansgrohe czy Schell.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia