Wanny narożne

(777 produktów)
Dostępność: dostępny
(83 opinie)
760 zł
Dostępność: dostępny
(52 opinie)
1396 zł
Dostępność: dostępny
(27 opinii)
1855 zł
Dostępność: do 7 dni
(68 opinii)
4229 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
1248 zł
Dostępność: do 14 dni
(1 opinia)
13640 zł
Dostępność: dostępny
(9 opinii)
1956 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
902 zł
Dostępność: dostępny
(16 opinii)
2881 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
1644 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
2535 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
760 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1203 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
1206 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
5672 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1912 zł

O kategorii Wanny narożne

Wanny narożne to rozwiązanie dla ludzi ceniących spokój i wygodę. Któż z nas nie marzy o wnętrzu pełnym ciepłej atmosfery, by po trudach codzienności rozłożyć się w komfortowej wannie wypełnionej po brzegi delikatną pianką i odetchnąć.

Wanna narożna to doskonale wykorzystanie przestrzeni pokoju kąpielowego, a dla posiadaczy małych łazienek najlepsze będą wanny narożne z parawanem lub prysznicem, które sprawią, że funkcjonalność wanny będzie zdumiewać i ułatwiać codzienność.

Wanny narożne to bogactwo rozmiarów i stylów. Na naszej stronie znajdą Państwo wanny akrylowe, wykonane z mosiądzu czy stali, których formy i kształty doskonale wypełnią metraż pomieszczenia. W ofercie naszego sklepu posiadamy wanny naroże Koło, Duravit, Riho, Ravak, Villeroy&Boch i wieli innych producentów, przed którymi łazienka nie ma żadnych tajemnic. 
Zobacz również:

Ranking wanien narożnych - TOP 5 według klientów lazienkarium.pl

Kategoria – wanna narożna czy prostokątna?


Jaka wanna najlepsza? Asymetryczna, lewa, półokrągła czy z hydromasażem? Wanny prostokątne mają dużego konkurenta – wanny narożne! Są to rozwiązania dostępne w wielu kształtach, co pozwala na optymalne zaaranżowanie pomieszczenia. Asortyment obejmuje modele trójkątne, sześciokątne, pentagonalne czy z zaoblonym frontem, tzw. wanny półokrągłe.

W ogólnym podziale znajduje się również wanna symetryczna (z dwoma bokami takiej samej długości) oraz wanna asymetryczna z jednym bokiem krótszym, co świetnie sprawdzi się w przestrzeni małej łazienki (są to wanna narożna lewa i wanna narożna prawa). Taka wanna do zabudowy to z reguły wanna niska (o nieco niższej wysokości w porównaniu z klasycznymi wariantami) co zapewni bezpieczne wchodzenie i wychodzenie, zwłaszcza dla osób starszych oraz dzieci.

Pojemność modelu uzależniona jest od wybranej wielkości – może ona wynosić od 90 l do nawet 300 i więcej litrów. Łazienka z wanną narożną oznacza znakomite wykorzystanie dostępnej powierzchni, bez uszczerbku na komforcie osoby biorącej kąpiel oraz estetyce wnętrza. Dla spotęgowania przyjemności zwolennicy odprężających chwil pod pierzynką pianki mogą sięgnąć po wanny narożne dwuosobowe czy wanny narożne z hydromasażem. 
 
 • Łazienka z wanną narożną to optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni,
 • Wanny narożne dzielimy na wanny symetryczne i asymetryczne (wanny rogowe lewe i wanny narożne prawe),
 • Wanny przybierają różne kształty – np. wanna narożna pentagonalna, wanna narożna półokrągła czy wanna trójkątna.

Wanna narożnikowa w praktycznym wydaniu

Wanna narożna (tzw. rogowa lub skośna) może być praktycznym elementem łazienki! O jej cechach użytkowych decydować będą zalety materiału wykorzystanego do produkcji. Fabrykanci oferują m.in. wanny akrylowe, wanny żeliwne, wanny konglomeratowe , wanny stalowe, a nawet wanny drewniane. Najpopularniejszym z wymienionych surowców jest akryl, czyli tworzywo, które jest miłe w dotyku, odporne na działanie czynników chemicznych i mechanicznych, a także wykazujące właściwości antypoślizgowe oraz termoizolacyjne.

Wanny narożne akrylowe stanowią największą grupę dostępnych rozwiązań. Żeby spotęgować funkcjonalność, jaką wyróżnia się wanna narożnikowa, fani długich kąpieli mogą sięgnąć po systemy zapewniające maksimum przyjemności! Wanna narożna z hydromasażem okaże się idealnym urzeczywistnieniem tego stanu.
Pęcherzyki powietrza zadziałają rozluźniająco, ujędrniająco i zatroszczą się o pełne odprężenie po ciężkim dniu.

Praktycznymi alternatywami będą też wanna asymetryczna z parawanem, czyli – krótko mówiąc – wanna narożna z prysznicem, albo wanna narożna z siedziskiem, która zagwarantuje dodatkową powierzchnię do siedzenia lub odkładania kosmetyków. 
 
 • Wanna rogowa z szybą to funkcjonalne połączenie wanny i prysznica,
 • Dwuosobowa (2 osobowa) wanna narożna z hydromasażem zapewni pełen relaks w domowym zaciszu,
 • Duża wanna narożna z siedziskiem i uchwytami jest polecana dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wanna narożna bez siedziska gwarantuje większą powierzchnię wewnątrz. Dla ww. osób nie polecamy wanny ze schodkami,
 • Wanny narożnikowe mogą być wykonane z akrylu, stali, z konglomeratu, żeliwa, czy drewna,
 • Wanna narożna może być obudowana drewnem, płytkami lub specjalną przygotowaną przez producenta obudową.

Mała wanna narożna? Wymiary wanny idealnej!

Mała łazienka na poddaszu z wanną? Niewielkie pomieszczenie w bloku czy może przestronny pokój kąpielowy w dużym apartamencie? Urządzanie tego typu lokum związane jest z szeregiem dylematów, jednak wymiary wanny narożnej pozwalają na pełną swobodę w zakresie aranżacji i wykorzystanie każdego centymetra dostępnej powierzchni.

W segmencie wanien znajdują się małe wanny 120x80 cm czy 120x100 cm, a także większe wanny narożne 140x70, 150x150 cm, wanny 120x120 cm, 130x130 czy 190x140 cm, stanowiące preludium do relaksu i będące namiastką domowego spa. Wanny asymetryczne z jednym krótszym bokiem zajmą mniej miejsca niż wanny symetryczne, dlatego eksperci najczęściej zalecają ich montaż we wnętrzu łazienki, która „nie grzeszy” wielkością.

Dzięki temu bez uszczerbku na względach wizualnych wnętrza będzie można ulokować w nim wygodną misę. Z kolei rozwiązania o dwóch takich samych bokach, przypominające wyglądem trapez lub wielokąt będą wymagały sporego narożnika, co wiąże się z ich aranżacją w nieco obszerniejszej przestrzeni. Propozycje spotęgują nowoczesny charakter wystroju i nawiążą do geometrycznych inspiracji. 
 
 • Do małej łazienki w bloku polecana jest wanna asymetryczna lub wąska ,
 • Wanny symetryczne zajmują więcej miejsca, najlepiej wykorzystać je w przestronnym pokoju kąpielowym,
 • Wymiary wanny narożnej są zróżnicowane – obejmują zarówno modele mniejsze, jak i większe. 

Popularne produkty: 

 • Nowoczesna wanna Duravit Paiova
 • Wanna narożna Koło Supero Plus 140x140, Maxima lub Acapulco
 • Riho Lyra 140x90 lub Doppio 180x130
 • Asymetryczna narożna wanna akrylowa Roca Easy 160x90
 • Wanna narożna Joanna Cersanit 150x90
 • Villeroy  & Boch Subway 130x130  oraz Loop & Friends Square Duo
 • Wanna Excellent narożna New Plus
 • Wanna narożna Polimat Frida 150x90, Polimat Dora 170x110 lub Selena 160x90
 • Besco wanna narożna 140x80 Cornea lewa lub prawa oraz Natalia Premium 150x100
 • Sanplast Kaprys z kabiną

Wanny narożne: artykuły, opinie i porady

Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia