Wanny prostokątne

(1486 produktów)
Dostępność: dostępny
(158 opinii)
989 zł
Dostępność: dostępny
(279 opinii)
761 zł
Dostępność: dostępny
(312 opinii)
5134 zł
Dostępność: dostępny
(154 opinie)
760 zł
Dostępność: dostępny
(49 opinii)
3895 zł
Dostępność: dostępny
(110 opinii)
748 zł
Dostępność: dostępny
(59 opinii)
1079 zł
Dostępność: dostępny
(62 opinie)
897 zł
Dostępność: dostępny
(80 opinii)
750 zł
Dostępność: dostępny
(75 opinii)
1199 zł
Dostępność: dostępny
(70 opinii)
748 zł
Dostępność: dostępny
(11 opinii)
4154 zł
Dostępność: dostępny
(23 opinie)
2801 zł
Dostępność: dostępny
(50 opinii)
738 zł
Dostępność: dostępny
(25 opinii)
5327 zł
Dostępność: dostępny
(66 opinii)
1098 zł
Dostępność: dostępny
(18 opinii)
6398 zł

O kategorii Wanny prostokątne

Wanny prostokątne zdają się dominować we wielu wnętrzu. Ze względu na ich funkcjonalność i wygodę można je doskonale dopasować do posiadanego lokum i wypełnić przestrzeń pokoju kąpielowego. Wanny prostokątne dostępne na naszej stronie cechuje duża różnorodność, zatem mogą Państwo znaleźć wymiary wanny idealnie pasującej do łazienki. Posiadamy w swojej ofercie wanny prostokątne o wymiarach 160x70cm, 140x70cm oraz większe jak np. 180x80cm czy 170x70cm.

W zależności od Państwa potrzeb nasi handlowcy dobiorą odpowiedni rozmiar wanny, by jej wymiary doskonale pasowały do posiadanego lokum. Różnorodność wymiarów wanien prostokątnych to nie wszystko - liczy się także materiał z którego została wykonana oraz styl.

Posiadamy wanny akrylowe, z mosiądzu, stali czy konglomeratu, a z uwagi na mnogość stylistyczną znajdą Państwo u nas wanny wykonane w stylu retro z charakterystycznymi nogami do wanny lub te wykonane w minimalistycznym nurcie. Wanny prostokątne Kaldewei, Duravit, Villeroy & Boch, Novellini to zaledwie początek bogatej listy produktów dostępnych w naszej ofercie.

Przeglądaj wg producentów

 

 


Najlepsza wanna prostokątna, czyli jaka?

Wanna czy prysznic? To odwieczny dylemat każdego, komu przyszło urządzać łazienkę. Zwolennicy długich kąpieli z pewnością wybiorą pierwszą propozycję. Na jaki model się więc zdecydować: wanna narożna czy wanna prostokątna, a może owalna lub asymetryczna? Wanny prostokątne to rozwiązanie, po które najczęściej sięgają kupujący. Produkt można dopasować niemal do każdej aranżacji – zarówno dużej i przestronnej, jak i niewielkiej, mieszczącej się w bloku. Nadaje się do montażu w rogu, wzdłuż ściany bądź w większej wnęce, a dzięki możliwości obudowy pozwala na osiągnięcie pełnej spójności wystroju. Łazienka z wanną prostokątną nie musi jednak oznaczać wariantu całkowicie ukrytego pod warstwą modnych płytek. Niezwykle oryginalnie prezentuje się również wanna wolnostojąca prostokątna, która dzięki swoim geometrycznym kształtom potęguje nowoczesny charakter przestrzeni. Model może stanąć w centralnym miejscu pokoju kąpielowego albo pod szerokim oknem połaciowym na poddaszu. Poza wyglądem liczyć się będą parametry wanny, związane z właściwościami materiału wykorzystywanego do produkcji. W tej kategorii wyróżniamy wanny akrylowe, wanny stalowe, wanny żeliwne, a także wanny konglomeratowe czy wanny drewniane. 
 
 • Łazienka z wanną prostokątną oznacza optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni,
 • Wanny wolnostojące prostokątne to modele, który sprawdzą się w nowoczesnej łazience,
 • Ze względu na materiał wyróżniamy: wanny stalowe, wanny akrylowe, wanny żeliwne, wanny konglomeratowe czy wanny żeliwne lub miedziane.

Wanna prostokątna 170x70 czy 140x80? Wanna prostokątna wymiary

Wymiary wanny prostokątnej (kwadratowej) pozwalają na pełną swobodę w zakresie aranżacji. Właściciele niewielkich pomieszczeń mogą sięgnąć po małe wanny 120x80 cm czy wanny prostokątne 140x80 cm, które z łatwością wkomponują się w niewymiarowe lokum i zajmą narożnik pokoju. W tym segmencie znajdziemy modele o szerokości od 70 cm i długości od 100 cm. Duża wanna prostokątna 180x90 cm lub 180x80 cm to z kolei wariant, który przeistoczy się w centrum odprężenia. Większe gabaryty (wanna 170x70 cm, 160x70 cm, 170x80 cm czy 150x70 cm) zapewnią wygodę podczas kąpieli, a dzięki dodatkowym akcesoriom staną się namiastką domowego spa. Aby uzyskać pełen komfort, warto wzbogacić je o zagłówki, profilowane siedzisko czy praktyczne półki, na których można odstawić kosmetyki. Dużą popularnością cieszy się także wanna dwuosobowa prostokątna, dzięki której romantyczne kąpiele we dwoje są codziennością! Należy jednak pamiętać, że szeroka, odpowiednio wyprofilowana misa wymaga sporego metrażu, a także wiąże się z wyższymi kosztami zakupu oraz eksploatacji.
 
 • Wanna kwadratowa – wymiary modeli są bardzo zróżnicowane, co pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania, od 140, 150, 160 po 170, 180 i 190 cm
 • Duża wanna prostokątna sprawdzi się nowoczesnym przestronnym pokoju kąpielowym,
 • Wanna dwuosobowa prostokątna to recepta na przyjemne chwile we dwoje. Rozwiązanie wymaga jednak więcej przestrzeni oraz jest droższe w zakupie i eksploatacji. Często takie wanny występują z siedziskiem.

Wanna prostokątna do zabudowy z parawanem, z hydromasażem czy z siedziskiem?

Wanny prostokątne stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych. Wanny do zabudowy wtopią się w scenerię modnego wnętrza, a modele wolnostojące staną się dekoracją samą w sobie. Rozwiązanie nie dość, że z powodzeniem wypełni przestrzeń niewielkiej łazienki lub tej usytuowanej na poddaszu, to oferuje bogate spektrum praktycznych udogodnień i pozwala przyjąć wygodną pozycję – zarówno siedzącą, jak i leżącą. Kompromisem dla fana prysznica oraz zwolennika wylegiwania się pod pianką jest wanna prostokątna z parawanem. Montaż jedno lub dwuskrzydłowego elementu (stałego lub ruchomego) sprawi, że wanna stanie się rozwiązaniem 2w1. Żeby spotęgować odprężające momenty, warto też zastanowić nad produktem, jakim jest wanna z hydromasażem. Prostokątna misa zamieni się wówczas w strefę relaksu po pracy. Jeśli chcemy połączyć geometryczną formę z funkcjonalnością, dobrą alternatywą będzie wanna prostokątna z siedziskiem. Specjalne, profilowane wnętrze zapewni bezpieczną kąpiel – zwłaszcza dla osób starszych oraz ograniczonych ruchowo – a także pozwoli swobodnie wykonywać różne zabiegi pielęgnacyjne. 
 
 • Wanna z hydromasażem prostokątna to namiastka domowego spa we własnym domu. Wanna z hydromasażem często dostarczana jest z wybitymi otworami pod baterię,
 • Wanna prostokątna z parawanem to stylowe rozwiązanie 2w1,
 • Wanna prostokątna z obudową to gwarancja spójnego i harmonijnego wystroju,
 • Wanna prostokątna z siedziskiem to bezpieczna kąpiel dla osób starszych oraz możliwość komfortowego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych,
 • Wygodna wanna prostokątna pozwala przyjąć ergonomiczną pozycję siedzącą i leżącą.

Popularne marki wśród naszych Klientów:
 
 • Duravit Vero wanna 180x80,
 • Wanna do zabudowy prostokątna Novellini Calos,
 • Riho Lusso wanna 170x70 i Lugo 170x75,
 • Wanna 160x70 Koło,
 • Wanna 170x80 Cersanit,
 • Wanna prostokątna z obudową Villeroy & Boch Squaro Edge i Oberon,
 • Kaldewei Saniform wanna 150x70 i Cayon 160x70.
 • Wanna prostokątna z siedziskiem Polimat

Wanny prostokątne: artykuły, opinie i porady

array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia