Grzejniki - kanałowe

(388 produktów)

O kategorii Grzejniki - kanałowe

Jedynym widocznym elementem grzejnika kanałowego jest kratka. Zwróć na nią szczególną uwagę, ponieważ będzie wpływać na aranżację pomieszczenia. Kratki wykonuje się z różnych materiałów – najczęściej są wyprodukowane z drewna i stali.

Możesz dobrać je na zasadzie kontrastu lub zdecydować się na kolor podobny do okładziny podłogowej. Przy wyborze grzejnika kanałowego sprawdź, czy wybierasz model z konwekcją naturalną, czyli niewymuszoną, czy wolisz model z wentylatorem, który wymusza konwekcję.

Wentylatory uruchamiają się dzięki czujnikom, które mierzą temperaturę w pomieszczeniu. Są uznawane za dość głośne, dlatego nie zaleca się stosowania ich w grzejnikach w sypialni czy pokoju dziecka. Coraz więcej firm stara się jednak wyciszyć ich działanie – przykładem jest grzejnik kanałowy Purmo.  
 

Grzejniki kanałowe – estetyczne i funkcjonalne

Grzejnik kanałowy jest rozwiązaniem idealnym zarówno do mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Sprawdzi się, kiedy w pomieszczeniu znajdują się wielkoformatowe przeszklenia. Nie warto zasłaniać ich nawet niskim kaloryferem, a dzięki kanałowemu modelowi duże okna będą świetnie wyeksponowane. Modele dobrze dopasowane kolorystycznie mogą pozostawać niemal niewidoczne we wnętrzu, dzięki czemu sprawdzą się lepiej od typowych kaloryferów w minimalistycznym, nowoczesnym wystroju. Grzejnik kanałowy może być zastosowany również w małych pomieszczeniach, które aluminiowy, wiszący model niepotrzebnie by zagracał.
 
  • Grzejnik kanałowy elektryczny sprawdzi się w lokalach użytkowych, domach jednorodzinnych i mieszkaniach,
  • Jest dobrym rozwiązaniem do pomieszczenia z wielkoformatowymi oknami,
  • Znajdzie zastosowanie w minimalistycznej aranżacji, ponieważ odpowiednio dobrany kolorystycznie stanie się niemal niewidoczny.
  • Marki, które produkują grzejniki kanałowe to min. PurmoVasco i Jaga

Co warto wiedzieć o działaniu grzejników kanałowych?

Grzejniki podłogowe kanałowe charakteryzują się wysoką efektywnością grzewczą umieszczone w pobliżu okien oraz drzwi. Blokują bowiem przenikanie zimna przez szyby. Wykorzystano w nich zjawisko konwekcji. Grzejnik emituje nagrzane powietrze, która napotyka ścianę chłodnego powietrza. Zimne powietrze odpycha to nagrzane do pomieszczenia. Proces ten może być bardziej dynamiczny. Wystarczy, że zdecydujesz się na grzejnik z wentylatorem, czyli wymuszający konwekcję. Model o dużej wydajności grzewczej sprawi, że przyjemną temperaturę w pomieszczeniu uzyskasz znacznie szybciej. Grzejniki kanałowe mogą działać z każdą okładziną podłogową, w tym drewnianą. Zaletą ogrzewania kanałowego jest brak efektu zaparowanych szyb, które pozostają przejrzyste.
 
  • Grzejnik kanałowy w bloku umieszcza się w pobliżu okna lub drzwi balkonowych, co zapewnia ich wysoką efektywność,
  • Działają na zasadzie konwekcji – nagrzane powietrze jest wpychane przez zimne powietrze do wnętrza pomieszczenia,
  • Grzejnik z wentylatorem przyspiesza nagrzewanie pomieszczenia,
  • Ogrzewanie kanałowe może działać niezależnie od tego, jaką okładzinę wybierzesz,
  • Ten rodzaj ogrzewania ogranicza efekt zaparowanych szyb.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia