Oczyszczacze powietrza

Cofnij do: Dom
Filtry
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

O kategorii Oczyszczacze powietrza

Jakość powietrza w domu nie pozostaje bez wpływu na komfort domowników. Smog, kurz i alergeny unoszące się w pomieszczeniu przyczyniają się do wystąpienia reakcji alergicznych czy bólu głowy. Niska jakość powietrza sprawia też, że gorzej się oddycha.

Wydaje się, że wietrzenie mogłoby rozwiązać ten problem. Jest jednak inaczej – kiedy otwierasz okno, do domu dostają się smog oraz pyłki roślin, które u niektórych wywołują objawy uczulenia. Rozwiązaniem problemu jest oczyszczacz powietrza charakteryzujący się niemal stuprocentową skutecznością.

Urządzenie poradzi sobie między innymi z nieprzyjemnym zapachem, na przykład dymu nikotynowego, sierścią zwierząt, lotnymi związkami organicznymi występującymi w farbach. Oczyszczacze powietrza działają dzięki filtrom oraz jonizacji, a niektóre z nich mają też funkcję nawilżania powietrza.  

Oczyszczacz powietrza – jak dobrać go do wielkości pomieszczenia?

Oczyszczacz powietrza musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia, co zapewni jego prawidłowe działanie. Bez trudu znajdziesz model idealny do przestronnego pokoju, na przykład o powierzchni 80 m2. Urządzenie działające tak wydajnie poradzi sobie z dużym salonem połączonym z kuchnią. Mały oczyszczacz powietrza to świetny pomysł do niewielkiego pomieszczenia, na przykład do gabinetu. Nawet mniejszych rozmiarów urządzenia poprawią jakość powietrza. Oczyszczacz powietrza mały nie będzie zajmował dużo miejsca – możesz zdecydować się na model, który ustawisz na stoliku. Szukając oczyszczacza powietrza, trzeba pamiętać, że skuteczność tego samego modelu będzie inna w bardzo wysokim mieszkaniu w kamienicy niż w dość niskim mieszkaniu w bloku. Ważne jest też, że pokój o wielkości 45 m2 nie jest tym samym co mieszkanie o takim metrażu. Jeśli przestrzeń jest podzielona drzwiami, oczyszczacz powietrza będzie działał mniej wydajnie.
 
  • Dopasuj oczyszczacz powietrza do wielkości pomieszczenia,
  • Z łatwością znajdziesz model do pokojów większych niż 80 m2,
  • Jeśli pomieszczenie nie jest ogromne, postaw na mini oczyszczacz do powietrza, który nie będzie zajmował tak wiele miejsca,
  • Pamiętaj, że skuteczność urządzenia zależy też od wysokości pokoju.

Oczyszczacze powietrza dla alergików i nie tylko – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli zależy Ci na komfortowym w użytkowaniu oczyszczaczu powietrza, zwróć uwagę na emisję hałasu. To ważny parametr niezależnie od tego, czy sprzęt będzie stał w sypialni, salonie, czy gabinecie. Oczyszczacz powietrza może emitować hałas niższy niż 30 dB – najczęściej tak ciche działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego, nocnego trybu pracy. Przy wyborze oczyszczacza sprawdź, jakie filtry powietrza do domu w nim zastosowano. Ten najważniejszy element urządzenia ma ogromny wpływ na jego wydajność. Najczęściej stosowane rozwiązanie to filtracja trzystopniowa, w której filtr wstępny odpowiada za powstrzymywanie największych cząsteczek, HEPA zatrzymuje między innymi składniki smogu, a węglowy radzi sobie z nieprzyjemną wonią. Przy wyborze urządzenia zwróć też uwagę na dodatkowe funkcje, na przykład informowanie o konieczności wymiany filtra, blokadę zabezpieczającą czy timer. Korzystanie z urządzenia ułatwi również pilot zdalnego sterowania.
 
  • Przy wyborze oczyszczacza zwróć uwagę na emisję hałasu – mniej niż 30 dB to gwarancja komfortu użytkowania,
  • Na wydajność wpływają zastosowane filtry,
  • Ważne są też dodatkowe udogodnienia, na przykład timer czy pilot zdalnego sterowania.
 

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk