Rekuperatory

(5 produktów)
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free

Rekuperator: najlepszy wybór dla zdrowego powietrza w domu

Rekuperatory są nie tylko zasadniczym i najważniejszym elementem mechanicznej wentylacji z funkcją odzyskiwania ciepła. Są również źródłem niezbędnego dla zdrowia, oczyszczonego ze smogu i bakterii, powietrza. To właśnie rekuperator, nazywany również centralą wentylacyjną, jest mechanizmem, który odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego na zewnątrz i przekazuje je nawiewanemu, świeżemu powietrzu. Zatem rekuperator powietrza jest odpowiedzialny za systematyczną wymianę i oczyszczanie powietrza, a także za odzyskiwanie i ponowne wykorzystanie energii cieplnej. To nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie korzystnie wpływa na jakość powietrza w domu, ale też na obniżenie kosztów ogrzewania. Zasilane energią elektryczną rekuperatory mają szerokie zastosowanie zarówno w sektorze prywatnym, jak i przemysłowym. Rekuperator powietrza wyposażony w układ sterowania jest kompatybilny z takimi systemami, jak gruntowy wymiennik ciepła i jednostka chłodząca.

Po co jest rekuperator powietrza?
 
  • Rekuperator służy do systematycznej wymiany i oczyszczania powietrza.
  • Rekuperatory odzyskują ciepło z wywiewanego powietrza i pozwalają na ponowne wykorzystanie energii cieplnej.
  • Rekuperator pozwala zoptymalizować koszty ogrzewania.

Jaki rekuperator wybrać?

Rekuperatory różnią się ze względu na rodzaje zastosowanych wymienników ciepła. Te ostatnie dzielą się na wymienniki krzyżowe, przeciwprądowe i obrotowe. Nazwy tych systemów wskazują na drogę, jaką pokonuje powietrze ciepłe i zimne. Z kolei ścieżka przepływu powietrza ma przełożenie na wysokość parametrów odzysku ciepła. Najwyższym procentem odzyskiwania ciepła z wywiewanego powietrza odznaczają się wymienniki przeciwprądowe. Wybierając rekuperator, sprawdź, w jakie filtry jest on wyposażony. To dzięki systemowi filtrującemu możesz cieszyć się świeżym powietrzem, oczyszczonym z kurzu, smogu oraz drobnych owadów. Gdy zastanawiasz się, jaki rekuperator wybrać, zwróć uwagę, że nie każdy model posiada nagrzewnicę, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania urządzenia w niskich temperaturach. Pamiętaj również, że rekuperator ścienny musi posiadać automatyczny sterownik, pozwalający na dobowe programowanie pracy oraz kooperację z innymi elementami instalacji.

Jaki jest najlepszy rekuperator?
 
  • Rekuperator powietrza z wymiennikiem przeciwprądowym odznacza się najwyższym procentem odzyskiwania ciepła.
  • Sprawny rekuperator powinien być wyposażony w filtry powietrza i nagrzewnicę.
  • Rekuperator ścienny musi mieć sterownik umożliwiający połączenie go z innymi urządzeniami i pozwalający na dobowe programowanie pracy.

Rekuperator – cena to nie wszystko

Gdy wybierasz rekuperator ścienny, pamiętaj, że jest to zaledwie jeden element większego systemu. Żeby rekuperator powietrza prawidłowo i wydajnie spełniał swoją funkcję, musi być odpowiednio zainstalowany. Zanim więc wybierzesz i kupisz rekuperator, skonsultuj się z wyspecjalizowaną firmą, która najpierw wykona dokładny projekt instalacji, a następnie dokona prawidłowego montażu. Model, parametry czy design to nie wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając rekuperator. Cena również ma znaczenie, ale pamiętaj, że na całkowity koszt instalacji wpływa wiele czynników, m. in. metraż, rozkład pomieszczeń, a nawet liczba domowników. Pamiętaj także, że rekuperatory muszą być zamontowane w miejscu zadaszonym, pozbawionym wilgoci i ujemnych temperatur!

O czym pamiętać, wybierając rekuperator?
 
  • Bez względu na to, jaki wybierzesz rekuperator, cena instalacji będzie zależeć od takich czynników, jak metraż domu, rozkład pomieszczeń, czy zapotrzebowanie na świeże powietrze.
  • Zanim kupisz rekuperator powietrza, specjaliści muszą wykonać dokładny projekt instalacji.
  • Rekuperatory zaleca się montować w suchych, zadaszonych i ciepłych miejscach.
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia