Pojemniki i sortowniki na odpady

(38 produktów)
Dostępność: dostępny
808 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
710 zł
 

Pojemnik na odpady – pomoc w segregacji śmieci

Segregowanie śmieci to już nie tylko możliwość, lecz także obowiązek. Czynność nie musi być skomplikowana i wydłużać czasu przeznaczonego na codzienne obowiązki. Odpowiedni pojemnik na odpady znacznie ułatwia segregowanie śmieci, które jest korzystne dla środowiska. Kosze mogą również ograniczać nieprzyjemne zapachy – wydostawanie się ich ograniczy specjalna konstrukcja. Przyczynia się to do oszczędności, ponieważ nie musisz wyrzucać niepełnego worka ze względu na brzydką woń. Mniej zużytych worków to korzyść nie tylko dla portfela, lecz także dla środowiska. Na ograniczenie nieładnej woni może wpłynąć zarówno konstrukcja, jak i filtr z węgla aktywnego.  

Kosz do segregacji śmieci – jaką wielkość wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze kosza jest jego pojemność. To od niej zależy przecież, jak często będzie trzeba opróżniać pojemnik do segregacji odpadów. Oczywiste jest, że nie każdy kosz zmieści się w szafce kuchennej, dlatego koniecznie sprawdź nie tylko pojemność, lecz także wymiary przed zakupem. Pojemnik do segregacji odpadów może mieć łączną pojemność 32 l, które zostały po równo rozłożone na dwie części. Oczywiście nie brakuje też innych rozwiązań, dlatego z łatwością dopasujesz kosz do potrzeb Twojej rodziny. Modele przeznaczone na zewnątrz są znacznie większe. Pojemnik na odpady 120 l i pojemnik na odpady 240 l to najpopularniejsze rozwiązania. Który z nich wybrać? Zwróć uwagę na potrzeby rodziny. Dla dużej liczby domowników pojemnik na odpady 240 l może okazać się wygodniejszy.
 
  • Przy wyborze pojemnika na odpady do kuchni zwróć uwagę na pojemność i wymiary,
  • Odpowiedniej wielkości model zapewnia komfort domownikom,
  • Na zewnątrz stosowane są bardzo pojemne kosze – najpopularniejsze rozwiązania to pojemnik na odpady 120 lub 240 l.

Pojemnik do segregacji odpadów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając pojemnik do segregacji odpadów, zwróć uwagę na rozwiązania, które zwiększają Twój komfort. Niewątpliwie wygodne są wysuwane modele. Konstrukcja wykonana z metalowych, solidnych prowadnic sprawia, że nawet niemal pełen kosz łatwo jest wysunąć z szafki. Sprawdź też, na ile rodzajów odpadów jest przeznaczony pojemnik. Może być podzielony w taki sposób, że zmieszczą się w nim nawet 4 rodzaje śmieci. Dobrym rozwiązaniem jest też oddzielny pojemnik na bio odpady. Dla osób, które dużo gotują, przydatny może okazać się niewielki kosz na resztki czy obierki. Taki pojemnik na odpady bio może stać na blacie, zwłaszcza jeśli wybierzesz estetyczny model. Podczas przygotowywania obiadu wrzucisz do niego odpady organiczne, a nieprzyjemne zapachy powstrzymywać będzie filtr. W przypadku takiego pojemnika wygodny będzie uchwyt – dzięki niemu sprawnie przeniesiesz odpady do większego kosza na zewnątrz lub wrzucisz je do kompostownika. Przy wybieraniu pojemnika zwróć też uwagę na materiał wykonania. Najczęściej wykorzystywane jest tworzywo sztuczne, które pozwala łatwo wyczyścić powierzchnię pojemnika, na przykład wodą z mydłem.
 
  • Pojemniki na odpady mogą być umieszczone na prowadnicach, co pozwala je łatwo wysuwać,
  • Przed zakupem sprawdź, na ile rodzajów odpadów przeznaczony jest kosz,
  • Dobrym rozwiązaniem będzie oddzielny model na bio odpady – zawiesisz go na wewnętrznej stronie drzwi szafki,
  • Ciekawe są też mniejsze modele na odpady organiczne – mogą stać na blacie, a uchwyt pozwoli Ci łatwo wynieść śmieci, na przykład do kompostownika,
  • Pojemniki na odpady są najczęściej wykonywane z solidnego tworzywa sztucznego.
 
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia