Kable grzewcze

(28 produktów)
Dostępność: dostępny
165 zł
Dostępność: dostępny
99 zł
Dostępność: dostępny
139 zł
Dostępność: dostępny
149 zł
Dostępność: dostępny
159 zł
Dostępność: dostępny
189 zł
Dostępność: dostępny
219 zł
Dostępność: dostępny
239 zł
Dostępność: dostępny
239 zł
Dostępność: dostępny
269 zł
Dostępność: dostępny
299 zł
Dostępność: dostępny
329 zł
Dostępność: dostępny
379 zł
Dostępność: dostępny
389 zł

Kable grzewcze – alternatywny system ogrzewania

Zastanawiasz się, jaki rodzaj ogrzewania zainstalować w domu? Szukasz alternatywy dla tradycyjnych kaloryferów i grzejników? A może potrzebujesz docieplić garaż, szklarnię lub strych? Do coraz częściej i chętniej wybieranych systemów ogrzewania należą kable grzewcze. Opinie ekspertów nie zostawiają wątpliwości – przewody grzejne to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domów, ale też do pomieszczeń gospodarczych i rolniczych. Niepodważalnym atutem tego systemu ogrzewania jest możliwość estetycznego zamontowania go w niemal każdym miejscu. Przewody grzejne można instalować zarówno na poziomych, jak i pionowych płaszczyznach. Kable grzewcze wykorzystuje się przeciwoblodzeniowo na zewnętrznych powierzchniach, takich jak podjazdy, schody, chodniki czy balkony, dachy i rynny. Przewody grzewcze znajdują także zastosowanie przy zewnętrznych instalacjach wodnych, zabezpieczając rury przed zamarznięciem.    Kable grzewcze do zadań specjalnych:  
  • Przewody grzejne pozwolą skutecznie docieplić nietypowe miejsca (podjazd, szklarnię, schody).
  • Kable grzewcze zainstalujesz na poziomych i na pionowych płaszczyznach.
  • Kabel grzejny pozwoli zabezpieczyć zewnętrzne instalacje wodne przed zamarznięciem.

Kabel grzejny – ekonomiczny, estetyczny, ekologiczny

Rozwój cywilizacyjny i technologiczny wiąże się z przykrymi konsekwencjami, którym coraz bardziej świadomie staramy się przeciwdziałać. Stąd rosnąca tendencja do wybierania rozwiązań nie tylko ekonomicznych, ale też ekologicznych. Obydwa te warunki doskonale spełniają kable grzewcze podłogowe. Ten elektryczny system ogrzewania może być zasilany panelami fotowoltaicznymi, co obniża koszta eksploatacji. Zasilane energią elektryczną kable do ogrzewania podłogowego nie emitują smogu i ograniczają cyrkulację kurzu w powietrzu. Warto pamiętać, że przewody grzewcze nie wymagają instalowania dużych urządzeń sterowniczych, więc eliminują marnowanie przestrzeni użytkowej na pomieszczenia typu kotłownia. Ponadto kabel grzewczy podłogowy można niemal w całości ukryć, a co za tym idzie: zyskać przestrzeń wolną od dużych i nieforemnych grzejników, czy kaloryferów.   Dlaczego warto wybrać kabel grzewczy podłogowy?  
  • Kable grzewcze podłogowe dzięki podpięciu do instalacji fotowoltaicznej zmniejszają koszty ogrzewania.
  • Elektryczne kable do ogrzewania podłogowego nie emitują smogu i minimalizują cyrkulację kurzu w powietrzu.
  • Kabel grzewczy podłogowy można niemal w całości ukryć, co zwiększa przestrzeń i podnosi walory wizualne.

O czym pamiętać wybierając kabel grzejny?

Przewody grzewcze mogą być samodzielnym źródłem ciepła w domu, lub uzupełniać inny system ogrzewania. Decydując się na kable grzewcze podłogowe, ustal jak dużą przestrzeń mają ogrzać i z jakiego tworzywa będzie podłoga. Jeśli planujesz posadzki drewniane lub wykończone wykładziną dywanową, wybierz kable grzewcze o mocy od 10 do 18 W/m. Jeśli podłogę wyłożysz glazurą lub terakotą, zdecyduj się na kable grzejne o mocy od 10 do 20 W/m. Kable do ogrzewania podłogowego dzielą się na dwa typy: zmienno– i stałooporowe. Kabel grzejny zmiennooporowy jest samoregulujący, co znaczy, że moc ogrzewania dostosowuje do warunków zewnętrznych. Z kolei kabel grzejny stałooporowy dostarcza ciepło o określonej mocy bez względu na temperaturę otoczenia. Pamiętaj też, by najpierw rozplanować układ stałych elementów wyposażenia (np. wanna,szafa), ponieważ pod nimi nie instaluje się kabli grzejnych.    Kable grzewcze – opinie i wskazówki:  
  • Do podłogi drewnianej lub z wykładziną dywanową wybierz przewody grzejne o mocy 10–18 W/m.
  • Pod posadzkę z glazury lub terakoty wybierz kabel grzejny o mocy 10–20 W/m.
  • Samoregulujące kable grzewcze opinie szczególnie pozytywne zbierają w przypadku instalacji zewnętrznych.
  • Stałooporowe kable grzewcze podłogowe zapewnią ciepłą posadzkę, bez względu na pogodę.
array(0) {
}
		
Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia