Przepływowe podgrzewacze wody

Cofnij do: Ogrzewanie energia
Filtry
Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu


Przepływowy podgrzewacz wody – ciepła woda na życzenie

Przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie, które uruchamiane jest wraz z odkręceniem kranu. W ten sposób podgrzewacz wody działa tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, co z kolei wpływa na zmniejszenie zużycia energii i obniżenie rachunków. Jak nazwa wskazuje, przepływowy ogrzewacz wody za pomocą grzałek podnosi temperaturę wody, która przez niego przepływa. W związku z tym urządzenie potrzebuje podpięcia do źródła zasilania oraz do bieżącej wody. Podgrzewacze wody nie są duże, więc bez trudu można je zamontować nawet w niewielkich pomieszczeniach. Istotne jest, że przepływowy podgrzewacz wody ma ograniczone możliwości grzewcze, dlatego jest to świetny wybór w przypadku niskiego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Podgrzewacze wody dostępne są w różnych wariantach mocy (od kilku, do kilkudziesięciu kW) i formach, a producenci przykładają coraz większą wagę do ich estetycznego designu.

Kiedy warto wybrać podgrzewacz wody?

  • Przepływowy podgrzewacz wody to dobry wybór w przypadku niskiego zapotrzebowania na ciepłą wodę.
  • Podgrzewacze wody są niewielkie, więc sprawdzą się w małych pomieszczeniach.
  • Przepływowy podgrzewacz wody działa tylko wtedy, gdy odkręcona jest woda, więc ogranicza zużycie energii.

Jaki podgrzewacz do wody wybrać?

Przepływowe podgrzewacze wody dzielą się ze względu na sposób zasilania. Gazowy podgrzewacz wody zasilany jest gazem ziemnym lub LPG, a elektryczny podgrzewacz wody działa na prąd. Wybierając podgrzewacz do wody uwzględnij zapotrzebowanie na ciepłą wodę oraz możliwości instalacji elektrycznej. To, jaką moc powinien mieć podgrzewacz przepływowy zależy od liczby punktów poboru wody, a także od tego, czy woda będzie pobierana w wielu punktach równocześnie. Im niższa moc grzewcza, tym mniejsza ilość jednorazowo ogrzanej wody. Jednofazowy przepływowy podgrzewacz wody elektryczny (230V) będzie wystarczający do instalacji z jednym punktem poboru. Jeśli jednak zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże i instalacja na to pozwala, najlepszy będzie przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 3-fazowy o dużej mocy.

O czym pamiętać wybierając przepływowy ogrzewacz wody?

  • Ilość jednorazowo ogrzanej wody zależy od mocy grzewczej podgrzewacza.
  • Moc podgrzewacza dostosuj do możliwości instalacji elektrycznej oraz do zapotrzebowania na ciepłą wodę.
  • Wybierz przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 3-fazowy, aby zapewnić gorącą wodę w wielu punktach równocześnie.

Czy podgrzewacz przepływowy sprawdzi się wszędzie?

Jak już wspomniano, elektryczne podgrzewacze wody mają ograniczone możliwości grzewcze. Istotne jest, z jakiej mocy będzie mógł czerpać przepływowy podgrzewacz wody elektryczny. 230V to słaba moc, która nie ogrzeje zbyt dużej ilości wody. Zatem wybierając przepływowy podgrzewacz wody do prysznica wybierz raczej bardziej wydajny, trójfazowy model. Elektryczne podgrzewacze wody, pomimo ograniczeń grzewczych, mają ogromną zaletę, którą jest niewielki rozmiar. To właśnie małe gabaryty sprawiają, że przepływowy ogrzewacz wody znajduje zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej czy obiektach gospodarczych. Ponadto przepływowe podgrzewacze wody dostępne są w wielu wariantach, między innymi nadumywalkowe (montowane powyżej zlewu lub umywalki), podumywalkowe (można je estetycznie ukryć w szafce) i zewnętrzne (umożliwiają montaż w dowolnym miejscu).

Idealnie dobrany podgrzewacz przepływowy:

  • Jednofazowy podgrzewacz przepływowy nie będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku dużego zapotrzebowania na ciepłą wodę.
  • Wybierz trójfazowy przepływowy podgrzewacz wody do prysznica, aby zapewnić sobie dużą ilość gorącej wody.
  • Podgrzewacz przepływowy możesz zamontować w dogodnym dla siebie miejscu (bezpośrednio nad umywalką, pod nią, albo w większej odległości od kranu).

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk