Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne.

(22 głosów)


wanny narozne wanna narożna Lazienkarium


Aranżacja łazienki z wanną to recepta na błogie chwile relaksu. Jednak droga od wyboru i kupna wanny, do montażu może być długa i wyboista, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba uwzględnić kilka czynników, takich jak rozmiar, kształt oraz styl. Jeśli urządzamy duży pokój kąpielowy, możemy powybrzydzać – wanna wolnostojąca w centrum łazienki, wanna owalna w rogu czy duża prostokątna wanna dla dwóch osób mogą stać się dopełnieniem tej przyjemnej strefy. Gdy jednak metraż ogranicza, werdykt jest trudniejszy. Najpierw zwróćmy uwagę jaki wymiar będzie najbardziej pasował do posiadanego wnętrza. Istotne, by rozmiar wanny nie był ani za duży, ani za mały, co oznacza, że powinniśmy zagwarantować sobie i domownikom komfortowe korzystanie z wanny. Odległość od zewnętrznej krawędzi do ściany powinna wynosić minimum 50 cm. Taka wartość zagwarantuje swobodę ruchów. Oczywiście im jest ona większa, tym lepiej, ale to wszystko uzależnione jest od pomieszczenia. W ciasnych i niezbyt ustawnych wnętrzach sprawdzą się wanny asymetryczne oraz wanny narożne, które można umieścić w kącie pokoju oraz wnękach. 

Wanny narożne wymiary

Wanny asymetryczne przylegają do trzech ścian łazienki, nazywane są także wannami wnękowymi i umożliwiają idealne zagospodarowanie przestrzeni. Rozwiązania dostępne są najczęściej w wymiarach od 70 do 130 cm szerokości oraz długości oscylującej w granicach 100–200cm, posiadają  dwa boki o różnych długościach. Ich przeciwieństwem są wanny symetryczne. Front wanny narożnej często jest zabudowany – zakrywa go urocza mozaika czy dekoracyjne kafelki dopasowane designem do pomieszczenia, choć zazwyczaj też zdobią je atrakcyjne obudowy. Dziś wybraliśmy najlepsze wanny narożne – w naszym rankingu znajdują się wanna Duravit Paiova, wanny IdealStandard Connect, Wanna Riho Doppio, Wanna Ravak 10, wanna Excellent Ava Side.

wanny narozne wanna narożna Lazienkarium duravit paiova

Wanna narożna Duravit Paiova

Wanna Duravit Paiova to wanna narożna asymetryczna do zabudowy o wymiarach 170x100 cm, choć w ofercie Duravit znajdują się także modele mniejsze i większe. Została wykonana z akrylu sanitarnego o grubości 5 mm, co wpływa na wytrzymałość oraz odporność na urazy mechaniczne i uderzenia, a także wzmacnia walory estetyczne produktu. Wanny Duravit Paiova występują w wersji lewej oraz prawej, można również je wzbogacić o system hydromasażu, by zapewnić sobie jeszcze bardziej przyjemną i komfortową kąpiel

Link do Produktu: Duravit Paiova Wanna narożna asymetryczna 170x100 cm akrylowa prawa, biała 700219000000000

Link do Serii: Duravit Paiova
 Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne. 
 
wanny narozne wanna narożna Lazienkarium duravit paiova

Wanna asymetryczna Ideal Standard Connect

Wanny Ideal Standard Connect to typ wanny asymetrycznej do zabudowy. Ich cechą charakterystyczną jest zaokrąglony front, który sprawia, że jej wnętrze wydaje się być większe. Prezentowana przez nas wanna IdealStandard występuje w rozmiarze 170x90 cm, natomiast seria zawiera więcej rozmiarów, wśród których znajdują się wanna asymetryczna 150x90 cm, wanna 170x70 cm czy wanna symetryczna 140x140cm. Wanny Ideal Standard Connect zostały wykonane z akrylu.

Link do Produktu: Ideal Standard Connect Wanna asymetryczna do zabudowy 170x90 cm prawa, biała E019001

Link do Serii: Ideal Standard Conncet
 Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne.
wanny narozne wanna narożna Lazienkarium idealStandard connect

Wanny narożne Riho Doppio

Wanna narożna Riho Doppio to wanna wykonana z akrylu sanitarnego – jednego z najczęściej wykorzystywanych surowców. To asymetryczna wanna o wymiarach 180x130 cm, dostępna w wariancie prawym oraz lewym. Wannę Riho Doppio – podobnie jak Duravit Paiova – można wzbogacić o system hydromasażu, by spotęgować przyjemność zażywanej kąpieli. Ta duża wanna mieści 395 litrów wody, a atutem oferty jest gwarancja producenta udzielana aż na 10 lat. 

Link do Produktu:
Riho Doppio Wanna narożna asymetryczna 180x130 cm akrylowa lewa, biała BA91

Link do Serii: Riho Doppio
Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne.
 
wanny narozne wanna narożna Lazienkarium riho doppio

Wanny asymetryczne Ravak 10

Wanna asymetryczna Ravak 10 to ciekawa propozycja wśród naszego rankingu. Dzięki modyfikacjom dotyczącym kąta ułożenia misy, Użytkownik zyskuje szerszą i praktyczną półkę na akcesoria łazienkowe i kosmetyki, co wyróżnia ją na tle produktów konkurencji. Wanny narożne Ravak 10 dostępne są w wielu rozmiarach, umożliwiając ich dopasowanie do wielkości łazienki. Materiałem, z którego wanny zostały wykonane, jest akryl

Link do Produktu: Ravak 10 Wanna asymetryczna 160x95 cm lewa, biała C831000000

Link  do Serii: Ravak 10
 Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne.
 

wanny narozne wanna narożna Lazienkarium ravak 10

Wanny narożne Excellent Ava Side

Ostatnią propozycją z naszej listy jest wanna narożna Excellent Ava Side. To konstrukcja wykonana z odpornego na urazy i uderzenia akrylu sanitarnego. Model można wzbogacić o ciekawą obudowę lub akcesoria, takie jak zagłówki, zapewniające większą przyjemność podczas kąpieli. Produkt dostępny jest w wersji prawej oraz lewej, a także w postaci wanny prostokątnej. Producent zadbał też o doznania zmysłowe, umożliwiając zastosowanie systemów chromoterapii.
 
Link do Serii: Excellent Ava Side

Wanna narożna – TOP 5. Ranking: najlepsze wanny narożne asymetryczne.

wanny narozne wanna narożna Lazienkarium excellent ava side
  

Skomentuj

2 komentarzy

  • Hanna
    Ile tu pomysłów na Państwa blogu. Co za rozwiązania! Na pewno powrócę ponownie. Pozdrawiam serdecznie.
  • Elwira
    Świetny tekst. Uwielbiam inspirujące blogi. Urzekły mnie nie tylko piękne zdjęcia, ciekawe teksty ale i masa porad. Super.

Rekomendacje i wyróżnienia