7 najlepszych umywalek nablatowych. RANKING – TOP 7 umywalki nablatowe owalne bez otworu

(26 głosów)
umywalka nablatowa owalna Lazienkarium ranking
Na Zdjęciu: Duravit Umywalka


Wiele osób urządzających przestrzenie marzy o tym, aby we wnętrzu łazienki znalazła się stylowa umywalka nablatowa. Od dłuższego czasu trend ten nie opuszcza współczesnych projektów, stanowiąc symbol nowoczesności. Nic dziwnego – nie dość, że rozwiązanie prezentuje się niezwykle oryginalnie, to posiada także sporą listę atutów. Postanowiliśmy stworzyć dla Was ranking najlepszych umywalek nablatowych owalnych bez otworu, by rozwiązać aranżacyjne dylematy tych, którzy nie wiedzą jaką umywalkę wybrać.


Przejdź do:


Umywalka nablatowa owalna – zalety

W surowych, industrialnych konceptach rządzą prostokąty i kwadraty, jednak nie oznacza to, że musimy rezygnować z owalu na rzecz idealnych kątów prostych. Umywalka nablatowa owalna bardzo często występuje we współczesnych projektach, nadając lokum nieco przytulnego oraz subtelnego charakteru i jednocześnie przełamuje wrażenie surowości. To zatem doskonała alternatywa dla miłośników najnowszych trendów i zwolenników klasyki.

 
umywalka nablatowa owalna Lazienkarium ranking
Villeroy & Boch Loop Friends Umywalka Nablatowa

Poza stylową odsłoną, umywalki nablatowe mają też ogrom zalet praktycznych, związanych z samym typem montażu. To m.in. dodatkowa przestrzeń pod blatem, gdzie można wstawić szafkę lub półki na akcesoria łazienkowe czy ręczniki, ograniczenie rozchlapywania się wody, dzięki wyższym rantom umywalki czy lepsze utrzymanie czystości w łazience oraz wygodne użytkowanie.

Umywalka z otworem czy bez?

Istotnym elementem podczas podejmowania decyzji o typie umywalki nablatowej, jest określenie tego, w jakim miejscu będzie znajdować się bateria. Charakterystyczne misy dostępne są w wariancie z otworem na armaturę – gdzie możemy zamontować baterie sztorcowe, jednak zasadniczą większość stanowią umywalki nablatowe bez otworu, które kompletuje się albo z baterią ścienną, albo z baterią stawianą na blacie, co jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny wystrój przestrzeni. Dziś przedstawimy Wam drugi wariant rozwiązań – TOP 7 umywalek nablatowych owalnych bez otworu. 
 
umywalka nablatowa owalna Lazienkarium ranking
Umywalka misa Duravit 

Umywalka nablatowa owalna Duravit Starck 1

Owalna umywalka nablatowa to propozycja niemieckiego producenta Duravit, który na pierwszym miejscu stawia jakość, czego dowodem są zaawansowane procesy produkcyjne oraz rozwinięta i innowacyjna technologia. Duravit Starck 1 – projektu Philippe Starck – to stylowa misa z przelewem, dostępna także z powłoką WonderGliss, będącą strażnikiem czystości i porządku w łazience. Umywalka Duravit Starck 1 jest więc idealnym połączeniem designu oraz praktyczności.

Link do Produktu: Duravit Starck 1 Umywalka stawiana na blat, biała z powłoką WonderGliss 04085300001

Link do Serii: Starck 1
 
Najlepsze Umywalki
Duravit Starck 1 Umywalka Nablatowa

Duravit Starck 1 umywalka nablatowa
Duravit Starck 1 Umywalka Nablatowa

Umywalka stawiana na blat V&B Loop&Friends

Umywalka stawiana na blat Villeroy&Boch jest elementem popularnej serii Loop&Friends, która od dawna bije rekordy popularności z uwagi na wysoką jakość użytych materiałów oraz ciekawy wygląd produktu. Miękkie linie o owalnej formie świetnie podkreślą charakter nowoczesnej przestrzeni oraz klasycznej łazienki w bloku, a dostępna powłoka CeramicPlus sprawi, że sprzątanie będzie znacznie łatwiejsze. 

Link do Produktu: Villeroy & Boch Loop&Friends Umywalka nablatowa 58,5x38 cm, 51510101

Link do Serii: Villeroy Loop & Freinds
Najlepsze Umywalki
Villeroy & Boch Loop&Friends Umywalka Nablatowa

V&B loop&Friends umywalka nablatowa
Villeroy & Boch Loop&Friends Umywalka Nablatowa

Umywalka nablatowa Massi Doti

Umywalka nablatowa Massi Doti to niebanalna misa o delikatnej, owalnej linii, która podkreśli stylowy charakter łazienek organicznych, nowoczesnych czy klasycznych. Symetryczna forma będzie idealnie komponować się ze smukłą, stojącą obok baterią, a śnieżnobiały kolor rozwiązania stanowić będzie esencję czystości i świeżości we wnętrzu. Warto dodać, że umywalka Massi Doti pokryta jest w standardzie powłoką EASY CLEAN, która ogranicza przywieranie brudu i ułatwia czyszczenie. 

Link do Produktu: 
Massi Doti Umywalka nablatowa 60x43x15 cm z powłoką Easy Clean, biała MSU-5105A

Link do Serii: Massi Doti
Najlepsze Umywalki
Massi Doti umywalka Nablatowa

Top Najlepszych Umywalek
Umywalka Nablatowa Massi Doti

Umywalka owalna Duravit Cape Cod

Umywalka nablatowa Duravit Cape Cod to także propozycja wychodząca spod pióra wybitnego twórcy Philippe Starck. Delikatne wzornictwo i idealne, cienkie ścianki linii Cape Cod są zasługą wykorzystania innowacyjnego materiału DuraCeram®, dzięki czemu umywalka jest nie tyle trwała i odporna, co efektowna. Ta mieszanina kwarcu, skalenia oraz związków mineralnych sprawia, że ceramika Duravit jest symbolem ponadczasowego designu i wytrzymałości.

Link do Produktu: Duravit Cape Cod Umywalka stawiana na blat 50x40,5 cm, biała 2339500000

Link do SeriiDuravit Cape Cod
Najlepsze Umywalki
Duravit Cape Cod Umywalka Nablatowa

Duravit Cape Cod umywalka nablatowa
Zlew nablatowy Duravit Cape Cod

Umywalka nablatowa bez otworu Vitra Geo

Umywalka stawiana na blat Vitra Geo to owalna propozycja tureckiego producenta, który szturmem podbił polski rynek sanitarny. Subtelna linia produktu doskonale podkreśla nowoczesny styl przestrzeni, gwarantując uzyskanie spójnego i harmonijnego wnętrza. Produkt wykonany jest z ceramiki, dzięki czemu cechuje się trwałością i odpornością na uszkodzenia, a swoją popularność zawdzięcza precyzyjnemu wzornictwu, a także stosunkowo niskiej cenie

Link do Produktu: Vitra Geo Oval Umywalka nablatowa, biała 4423B003-0016

Link do serii: Vitra Geo Oval 
Najlepsze Umywalki
Vitra Geo Umywalka Nablatowa

Vitra Geo umywalka nablatowa
Vitra Geo Umywalka Nablatowa

Umywalka stawiana na blat Duravit Foster

W gronie najlepszych propozycji nie mogło zabraknąć jeszcze jednego modelu marki Duravit umywalki Duravit Foster. Bogata linia producenta pozwala na urządzenie efektownego miejsca, w którym ceramika stanowi jego dekorację, a także symbol funkcjonalizmu. Umywalki Duravit Foster można nabyć z dodatkowo płatną powłoką WonderGliss, która zapobiega osadzaniu się brudu i ułatwia sprzątanie łazienki.

Link do Produktu: Duravit Foster Umywalka stawiana na blat 49,5x35 cm, biała 0335500000

Link do Serii: Duravit Foster

 
Najlepsze Umywalki
Duravit Foster Umywalka Stawiana Na Blat

Duravit Foster umywalka nablatowa
Duravit Foster Umywalka Stawiana Na Blat

Umywalka nablatowa owalna Laufen Pro

Ciekawa umywalka nablatowa znajduje się także w linii Laufen Pro, zaprojektowanej przez Petera Wirz'a. Produkt jest symbiozą funkcjonalizmu i nowoczesnego designu. Pozwala stworzyć wnętrza o współczesnym charakterze i ułatwia korzystanie z rozwiązania. Geometryczne kształty, wysokie krawędzie, a także liczne certyfikaty przyznawane za jakość i wzornictwo sprawiają, że umywalka nablatowa owalna Laufen Pro to doskonały wybór! 

Link do Produktu: Laufen Pro Umywalka nablatowa 52x39cm, biała H8129640001091

Link do Serii: Laufen Pro
Najlepsze Umywalki
Laufen Pro Miska Umywalka Nablatowa

Laufen Pro umywalka
Laufen Pro Miska Umywalka Nablatowa

Umywalka stawiana na blat V&B My Nature

Umywalka stawiana na blat Villeroy&Boch My Nature to oryginalna odsłona ceramiki! Wyjątkowe organiczne kształty misy umywalkowej sprawiają, że łazienka nabiera lekkości i wprost zachwyca nietuzinkową formą. To pomysł niemieckiego producenta na to, by umywalka My Nature zamieniła łazienkę w przestrzeń jeszcze bardziej stylową i jeszcze bardziej osobistą.

Link do Produktu: 
Villeroy & Boch My Nature Umywalka nablatowa 61x36 cm, biała 411060R1

Link do Serii: Villeroy & Boch My Nature
Najlepsze Umywalki
Villeroy & Boch My Nature Umywalka Nablatowa

V&B my nature umywalka nablatowa
Villeroy & Boch My Nature Umywalka Nablatowa

 

Skomentuj

3 komentarzy

  • Łucja
    ...każdy model posiada coś urokliwego w swojej architekturze. Swoją niepowtarzalnością ożywiają wnętrze, nadają niepowtarzalny charakter. Piękne. Jestem zauroczona.
  • Justa
    O tak, świetny duet Cape Code plus Axor Starck Organic. Moi faworyci!!!
  • Edward
    Wszystkie modele są piękne, unikatowe jednak największe wrażenie wywiera pozycja z serii Cape Cod od pana Starcka. Piorunujące wrażenie lekkości formy a przy tym solidność modelu. Ciężko się oprzeć. Nawiasem mówiąc bardzo fajny tekst - gratuluję.

Rekomendacje i wyróżnienia