Viega

(497 produktów)
Cofnij do: Serie producentów
do
do cm
do cm
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
(195 opinii)
1268 zł
Dostępność: dostępny
(92 opinie)
1009 zł
Dostępność: dostępny
(51 opinii)
1270 zł
Dostępność: dostępny
(45 opinii)
998 zł
Dostępność: dostępny
(52 opinie)
1269 zł
Dostępność: dostępny
(52 opinie)
257 zł
Dostępność: dostępny
(36 opinii)
1468 zł
Dostępność: dostępny
(4 opinie)
41 zł
Dostępność: dostępny
(17 opinii)
1913 zł
Dostępność: dostępny
(19 opinii)
815 zł
Dostępność: dostępny
(10 opinii)
169 zł
Dostępność: dostępny
(25 opinii)
259 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
829 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
1191 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
98 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
838 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
532 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
1486 zł
Dostępność: dostępny
(13 opinii)
253 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
531 zł
Dostępność: dostępny
(5 opinii)
539 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
2016 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
913 zł
Dostępność: dostępny
(34 opinie)
307 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2100 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
1893 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
718 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
326 zł
Dostępność: dostępny
(8 opinii)
335 zł
Dostępność: dostępny
(2 opinie)
216 zł

O producencie Viega

Kraj pochodzenia: Niemcy

Gwarancja producenta:
- Stelaże Podtynkowe: 5 lat
- Odpływy liniowe: 2 lata

Viega należy do grona firm o uznanych tradycjach rodzinnych, które sięgają przeszło stu lat wstecz. Przedsiębiorstwo, którego fundamenty narodziły się przed wiekiem nadal wyznaje zasady, które zapewniły sukces już na początkowym etapie działalności. Przez pokolenia rozwijano te idee zapewniając marce Viega rozpoznawalność na całym świecie. Firma ta jest zatem realnym dowodem na to, że wartości wyznawane przed pokoleniami mogą być żywe aż do dziś.

Podstawowa zsada jest taka: tam gdzie kończą się mozliwości jednego rozwiązania zaczynają się możliwości kolejnego. To właśnie napędza ciągłe dążenie do innowacji, które są źródłem idealnych produktów a takich właśnie oczekują klienci. Właśnie satysfakcja klienta jest główną inspiracją dla nowych projektów.

Wszystkie produkty pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy, że nasza firma jest autoryzowanym sprzedawcą tej marki. Produkt jest oryginalny i pochodzi z legalnego źródła. Pamiętaj, by kupować asortyment tylko u sprawdzonych dostawców.

Zobacz również:

Opinia o odpływie liniowym Viega Advantix Vario

Viega – firma skoncentrowana na jakości!

Firma Viega to przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1899 roku. Już od przeszło 120 lat marka daje dowód, że hasło „made in Germany” – w rozumieniu rozwiązań producenta – oznacza solidne wykonanie, najlepsze materiały i niezawodną technologię, które stanowią tercet korzyści dla każdego Użytkownika. Inicjatorem działalności koncentrującej się na jakości oraz prawdziwym rzemiośle był Franz-Anselm Viegener. Pierwszym krokiem na drodze wieloletniej historii Viega była produkcja armatur do wyszynku piwa, by potem w wyniku licznych zmian modernizacyjnych fabrykant stał się przodownikiem w zakresie elementów sanitarnych, armatury odpływowo-przelewowej oraz połączeń rurowych z miedzi Prestabo i produktów z tworzyw sztucznych.

Obecnie Viega to ponad 10 lokalizacji w tym w Polsce, sztab ludzi składający się z 4000 pracowników oraz bogate portfolio, obejmujące kompletną technikę instalacyjną od stelaży podtynkowych Viega, przez syfony wannowe Simplex i napełniane przez przelew Multiplex, syfony i półsyfony butelkowe umywalkowe, po odwodnienie liniowe Advantix Vario oraz przyciski spłukujące do wc Viega for Style.

Przedsiębiorstwo od początku swojego istnienia stawiało na rozwój i ciągłe doskonalenie umiejętności, czego rezultatem było m.in. wprowadzenie nowatorskiego systemu Profipress oraz wynalezienie profilu SC-Contur. Towarzysząca producentowi idea postępu jest motorem do działania i zdobywania kolejnych celów, związanych z utrzymaniem wysokiej jakości wody pitnej, wyznaczaniem standardów wzorniczych kreacji, realizacji jeszcze bardziej wydajnych i ekonomicznych udogodnień oraz osiąganiu kolejnych zgłoszeń patentowych.

 • Firma Viega to przedsiębiorstwo funkcjonujące od 1899 roku,
 • Jej założycielem był Franz-Anselm Viegener,
 • Przedsiębiorstwo swoje pierwsze kroki stawiało w produkcji armatur do wyszynku piwa,
 • Z czasem portfolio marki rozrosło się o innowacyjne systemy i produkty obejmujące kompletną technikę instalacyjną (odpływ Viega do wanny, syfon podtynkowy, stelaże podtynkowy do wc)

Trio innowacji, technologii oraz doświadczenia

Viega to mistrz innowacyjności silnie zakorzeniony w tradycyjnym rzemiośle hołdującym zasadzie, że najważniejsza jest jakość. Ten bagaż doświadczenia połączony z orientacją na rozwoju i nowatorskim podejściu przynosi wymierne rezultaty w postaci pozycji lidera oraz niedoścignionego wzorca dla innych adeptów tej trudnej, instalacyjnej sztuki. Firma Viega swój sukces pokłada w ludziach – wybitnych jednostkach, inżynierach, projektantach i rzemieślnikach, którzy poddają analizie każdy element procesu produkcyjnego stelaży podtynkowych, przycisków do stelaża, odpływów liniowych podłogowych i ściennych oraz kształtek miedzianych zaciskowych.

Ciągłe pogłębianie kompetencji kadry budującej struktury marki Viega pozwala patrzeć poza horyzont. Przedsiębiorstwo silnie angażuje się w podnoszenie standardów i norm kształtujących branżę, a także wyprzedza trendy, oferując niebanalne wzornictwo (integralnie zjednane z doskonałą technologią, czego dowodem jest ponad 100 nagród przyznanych za design dla produktów: Syfonu Viega MT5, odpływu liniowego Viega Advantix Vario, baterii wannowej Viega Multiplex Trio E, przycisku do wc (płytki uruchamiającej) Visign for Style 13 i 14.

Duet estetyki oraz funkcjonalności oznacza także innowacyjność, związaną z najnowocześniejszym parkiem maszynowym i infrastrukturą wytwórczą, co daje możliwość wykorzystania produktów w obszarach o najwyższych wymaganiach użytkowych – szpitalach, budownictwie mieszkaniowym i okrętowym, instalacjach przemysłowych, renomowanych hotelach czy obiektach sportowych.

 • Firma Viega nieustannie podnosi kompetencje swoich pracowników i stawia na ciągły rozwój,
 • Produkty Viega wykorzystane są nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, lecz także okrętowym,
 • Viega to liczne zgłoszenia patentowe i ponad 100 nagród przyznanych za wzornictwo.

Stelaż Viega, syfon do wanny, Viega przycisk, odpływ liniowy – elementy funkcjonalnego wnętrza

To jakość jest głównym wyznacznikiem działania Viega. Odnosi się ona nie tyle do finalnego wyrobu, ile elementów składających się na niego. Marka już na etapie poszukiwania surowców dokonuje wnikliwej selekcji materiałów, które obligatoryjnie muszą spełniać bardzo wysokie wymagania użytkowe.

Przedsiębiorstwo wykorzystuje stal nierdzewną, miedź, brąz i brąz krzemowy gwarantujący długowieczność, stal z powłoką niklowo-cynkową, stal węglową o zwiększonej odporności, a także polimery, czyli tworzywa sztuczne, które zapewniają elastyczność oraz innowacyjność. Wszystkie te komponenty poddawane są procesom bazującym na najnowocześniejszych w Europie odlewniach i liniach stanowiących o sile fabrykanta. Firma prowadzi także próby długookresowe oraz testy wytrzymałości potwierdzające właściwości oferowanych rozwiązań.

Portfolio Viega obejmuje niezbędne i wydajne artykuły, takie jak: stelaż do WC Viega Prevista, syfon do wanny (tzw. korek automatyczny lub syfon odpływowo przelewowy) Viega Simplex, odpływ liniowy podłogowy (np. Viega Advantix Vario), odpływ ścienny Viega X1 Advantix, syfon brodzikowy Viega Tempoplex czyszczony od góry, rury Viega Prestabo, Syfony do umywalek, a także części zamienne i instalacyjne (zaciskarka do rur miedzianych czy kształtki miedziane zaciskowe Viega). Cennik uwzględnia parametry wszystkich produktów wraz ze wskazówkami dotyczącymi ich użytkowania.

 • Viega korzysta z najlepszych materiałów, takich jak: stal nierdzewna, miedź, brąz krzemowy czy stal węglowa,
 • Produkty Viega przechodzą liczne testy wytrzymałościowe oraz próby okresowe,
 • Asortyment Viega to m.in.: Viega Tempoplex, syfon brodzikowy niski (tzw. slim), odpływ liniowy Viega Advantix Vario, stelaże do WC Prevista, Syfony wannowe Simplex z korkiem automatycznym i Multiplex oraz przyciski spłukujące Visign Prevista.

Odpływ – obowiązkowy element każdej łazienki

Viega jest specjalistą, jeśli chodzi o technikę odprowadzania wody. Kategoria produktów tego typu obejmuje solidne odpływy do wanien i brodzików, odpływy do umywalek, a także odpływy do WC i pisuarów oraz odpływy prysznicowe. Co je wszystkie łączy? Skuteczność działania oraz gwarancja prawidłowego odprowadzania wody i blokowania nieprzyjemnych zapachów, które mogą zepsuć nawet najbardziej przyjemne chwile. To elementy wykazujące najlepsze parametry przepływu oraz doceniane za nienaganne, nowoczesne wzornictwo, sprawność montażu i bezawaryjność. Dzięki nim możesz zaaranżować perfekcyjną kabinę prysznicową bez brodzika, zamontujesz miskę WC bez problemów instalacyjnych, a także, przy pomocy dekoracyjnych syfonów Viega, stworzysz stylową strefę mycia z umywalką.

Jakie rozwiązania znajdziesz w ofercie Viega?

 • Odpływy do brodzików oraz wanien,
 • odpływy do umywalek i bidetów,
 • odpływy do WC i pisuarów.

Najlepsze syfony umywalkowe

Elementem, którego nie można pominąć podczas aranżacji strefy umywalkowej, jest syfon – rozwiązanie niezębne do prawidłowego odprowadzania zużytej wody, a także chroniące przed wydostawaniem się niezbyt miłych dla nosa aromatów z rur kanalizacyjnych. Produkty Viega spełniają te zadania celująco, a do tego mogą stać się dekoracją przestrzeni! Jeśli syfon ma być widoczny, dobrze zdecydować się na wariant, jakim jest syfon ozdobny Viega. Wyeksponowane elementy modelu Viega Eleganta czy Viega Plus będą pasować do nowoczesnej scenerii, w której elementy armatury mają chromowane wykończenie.

Oprócz względów estetycznych związanych z kwestią umiejscowienia syfonu ważne, by dobrać odpowiedni wariant produktu. W tej kategorii w ofercie Viega znajdziesz dwa podstawowe rozwiązania, czyli syfon rurowy oraz syfon butelkowy. Syfony rurowe Viega mają kształt litery „U”. Są wydajne, rzadko się zapychają i nie wymagają ciągłego czyszczenia. Syfony butelkowe to z kolei alternatywy najbardziej popularne. Ich ważną częścią jest specjalny zbiornik na wodę. Mimo jego obecności syfony butelkowe Viega nie zajmują zbyt dużo miejsca i zdają egzamin w mniejszych przestrzeniach.

Jaki syfon umywalkowy Viega możesz wybrać?
 • Syfon rurowy,
 • syfon butelkowy,
 • syfon dekoracyjny.

Prysznic pod znakiem nowoczesności

Viega ma propozycję dla tych, którzy stoją przed dylematem, czy wybrać kabinę z brodzikiem, czy może wariant walk-in. Rozwiązaniem tej zagwozdki będzie stylowy odpływ Viega. To wbudowany w posadzkę (lub ścianę – w zależności od modelu) element, którego kanał, odpowiedzialny za odprowadzanie wody, przykryty się maskownicą. System tego typu wygląda nowocześnie, jest bezpieczny w użytkowaniu, łatwo się go czyści, a co najważniejsze – sprawia, że zyskasz przestrzeń kąpielową bez progów czy stopni, co z pewnością będzie korzyścią dla osób starszych i tych, którzy poruszają się na wózkach. Odpływy Viega dzielą się w zależności od miejsca montażu; kategorię tworzą odpływy linowe Viega, odpływy ścienne, a także odpływy punktowe.

Jaki odpływ pod prysznic wybrać?

 • Odpływy liniowe montowane w posadzce - Viega Advantix Vario i Cleviva,
 • odpływy ścienne - Viega Advantix Vario,
 • odpływy punktowe.

Dopasowane co do milimetra

Jaki rozmiar odpływu wybrać? Większość producentów oferuje odpływy w kilku długościach, po to, by móc perfekcyjnie dopasować produkt do warunków panujących we wnętrzu. Viega także daje taką dowolność, przez co z łatwością można znaleźć model, który spełni oczekiwania. Wartością dodaną każdej z propozycji Viega jest również możliwość docięcia odpływu na konkretny rozmiar. Korpus odpływu można w kilka sekund skrócić za pomocą przymiaru oraz piły.

Czym wyróżniają się odpływy Viega?

 • Zaletą odpływów Viega jest to, że można je docinać na wybrany rozmiar.
 • Do docięcia wymagane są przymiar oraz piła.
 • Odpływy liniowe dające możliwość docięcia to m.in. odpływ Viega Advantix Vario oraz Viega Advantix Cleviva.
 

Stelaże ukryte pod tynkiem

O perfekcji można też pisać w przypadku systemów podtynkowych Viega Prevista. Obejmują one stelaże podtynkowe do zabudowy suchej, elementy narożne czy warianty przeznaczone do zabudowy na mokro. To jedne z najlepszych rozwiązań, które nie dość, że gwarantują sprawne działanie, to są wyposażone w oszczędne spłuczki, które ograniczają zużycie wody. Wytrzymują duże obciążenia, są bezpieczne w użytkowaniu i nieproblematyczne, jeśli chodzi o awarie, a na dodatek Viega oferuje na nie długoletnią gwarancję, co jest dodatkowym potwierdzeniem jakości asortymentu. Przykładami takich dobrych rozwiązań są stelaże Viega Prevista Dry dostępne w trzech opcjach montażu do wyboru (na ścianie, w profilach ścianach działowych i na szynach oraz do zabudowy mokrej).

Co wyróżnia stelaż podtynkowy Viega?

 • To solidne i trwałe rozwiązania objęte długą gwarancją marki Viega.
 • to samonośne, bezpieczne i malowane proszkowo ramy służące do instalacji wiszącej ceramiki łazienkowej.
 • to rozwiązania na lata! Zapewniają bezproblemową eksploatację i jakość.

Przyciski spłukujące, czyli kropka nad „i” każdej aranżacji

Gdy sedes, stelaż podtynkowy i deska WC już wybrane, kolej na ostatni element sanitarnej układanki – przycisk spłukujący. Viega w swoim asortymencie posiada wiele ciekawych modeli, które będą stylowym zwieńczeniem wystroju. To warianty kompatybilne ze stelażami marki, ekonomiczne, przyjazne środowisku oraz eleganckie – z łatwością można dopasować je do stylistyki aranżacji. Jeśli we wnętrzu panuje surowy klimat nowoczesnego nurtu, najlepiej sięgnąć po zgeometryzowane formy Viega Visign for Style 12, których znakiem szczególnym są kąty proste. Gdy z kolei w pomieszczeniu przeważa przytulny sznyt, warto podkreślić to wrażenie przy pomocy przycisków Viega Visign for More z owalnymi i okrągłymi elementami. Taka estetyczna spójność wprowadzi do wnętrza sporo harmonii!

Jaki przycisk do WC wybrać?

 • W ofercie Viega znajdują się przyciski spłukujące dostępne w wielu stylach i wykończeniach.
 • Przyciski spłukujące Viega występują w różnych kolorach do wyboru, dzięki czemu łatwo dopasować je do wystroju.
 • Każdy przycisk spłukujący Viega jest gwarancją ekologicznego działania i solidności.

Kuchenne niezbędniki

Kuchnia także jest przestrzenią, w której sprawdzi się asortyment Viega. Jednym z najczęściej polecanych rozwiązań jest syfon zlewozmywakowy. Odpowiada, tak jak w łazience, za prawidłowe odprowadzanie zużytej wody oraz eliminację zapachów wydobywających się z kanalizacji. To rozwiązanie występujące w kilku opcjach do wyboru, w tym jako syfon zlewozmywakowy oszczędzający miejsce, przez co sprawdzi się tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Konstrukcja dostępnych modeli minimalizuje ryzyko zapychania rur resztkami jedzenia, a co za tym idzie – gwarantuje długie użytkowanie, bez konieczności ciągłych napraw. Asortyment tego typu uzupełniają niezbędne rury, złącza odpływowe, zawory odpływowe, a także sitka. Dzięki nim kulinarna strefa mycia działa prawidłowo i nie przysparza domownikom kłopotów.

Co Viega oferuje do przestrzeni zlewozmywaka?

 • W asortymencie Viega znajdują się m.in. syfony do zlewozmywaka, rury, zawory odpływowe czy sitka.
 • Viega oferuje też syfon do zlewozmywaka oszczędzający miejsce. Sprawdzi się w przestrzeniach, w których przestrzeń jest ograniczona.
 • Elementy, takie jak syfony czy zawory, stworzone są z solidnych materiałów.


Najczęściej wybierane produkty przez Klientów w naszym sklepie:
 • Viega Advantix Vario Odpływ linniowy i odpływ ścienny (korpus + ruszt),
 • Syfon wannowy Viega Simplex i Multiplex automatyczny,
 • Syfon do brodzika Viega Tempoplex,
 • Stelaż Viega Prevista
 • Syfon butelkowy umywalkowy chromowany,
 • Odpływ punktowy Advantix 62mm,
 • Syfion Viega MT5 z napełnianiem przez przelew.

Viega: artykuły, opinie i porady

Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia