Czy warto kupić stelaż Viega Prevista? Poznaj jego zalety i wady

(1 głos)
viega prevista, viega prevista stelaż do wc, viega prevista stelaż podtynkowy
Viega Prevista Stelaż podtynkowy do WC

Zestaw podtynkowy to rozwiązanie, które nie zaburza aranżacji pomieszczenia. Ukryte rury i przyłącza oraz brak widocznej spłuczki akcentują nowoczesny charakter łazienki. Sprawiają też, że przestrzeń jest łatwiejsza do utrzymania w czystości – mniej jest przecież miejsc, na których mógłby zbierać się kurz. Pozostaje pytanie – jaki stelaż do zabudowy podtynkowej wybrać? Sprawdzamy, czy Viega Prevista będzie odpowiednim rozwiązaniem.

 Jakość

Viega, czyli ponad 100 lat doświadczenia (+)

Viega jest jednym z liderów w branży sanitarnej. Przedsiębiorstwo powstało ponad 120 lat temu, co jest potwierdzeniem ogromnego doświadczenia. Producent stelaży podtynkowych, odpływów liniowych i ściennych stawia na nieustanny rozwój. Opracowuje innowacyjne produkty i technologie, dzięki którym łazienka jest komfortowa dla domowników. Marka bierze odpowiedzialność za środowisko, tworząc produkty trwałe, pozwalające oszczędzać energię. Viega dba nie tylko o ulepszanie rozwiązań, lecz także utrzymanie ich wyjątkowej jakości, czego dowodem są stelaże Viega Prevista.

viega prevista spłuczka, viega prevista zbiornik do wc, viega prevista spłuczka wc
Viega Prevista Zbiornik do stelaża podtynkowego

Gwarancja (+)

Marka Viega oferuje gwarancję na wszystkie swoje produkty. Podlegają jej wyłącznie usterki, które powstały w wyniku błędu producenta. Jeśli problemy wynikają z nieprawidłowego montażu czy niewłaściwej konserwacji, marka nie bierze za nie odpowiedzialności. Roszczenia reklamacyjne nie przysługują, jeśli produkt był stosowany niezgodnie z przeznaczeniem. Producent przyznaje 5 lat gwarancji na stelaże. Jeśli reklamacja jest uzasadniona, Viega nieodpłatnie naprawia towar. Producent może też dostarczyć produkt zastępczy.

stelaż do zabudowy podtynkowej w łazience, stelaż podtynkowy wc, wc stelaż podtynkowy
Viega Prevista Zestaw do zabudowy podtynkowej

 Design

Mnogość dostępnych wariantów kolorystycznych (+)

Viega dba o wytrzymałość i pamięta o stosowaniu nowoczesnych technologii, a przy tym nie zapomina o designie. Dowodem są zwieńczające system przyciski spłukujące Viega Visign. Mnogość dostępnych wariantów pozwoli Ci dopełnić dowolną aranżację pomieszczenia.

Wśród przycisków spłukujących Viega Visign znajdziesz idealny model do industrialnego wnętrza, gdzie świetnie sprawdzi się czarna płytka maskująca o matowym wykończeniu. Nie brakuje też eleganckich rozwiązań – przycisk w subtelnie złotym odcieniu jest ponadczasowy. To wciąż nie wszystkie propozycje od producenta, który dba o estetyczne upodobania każdego klienta. Dostępne są też wersje białe i w kolorze stali szczotkowanej. Można zamontować je na równo z powierzchnią glazury, co wygląda estetycznie.

viega prevista visign for more, viega prevista przycisk, przycisk viega prevista
Viega Prevista Visign for More Przycisk do WC

Estetyka w parze z wytrzymałością i funkcjonalnością (+)

Przyciski są wykonywane między innymi ze szkła, aluminium i tworzywa sztucznego. Część z nich jest dwudzielna, co ułatwia oszczędzanie wody. Niektóre mają funkcję podświetlenia, które uruchamia się po zbliżeniu.

stelaż do miski wc, stelaż podtynkowy do miski wc, podwieszane wc na stelażu viega prevista
Przycisk do WC Viega Prevista Visign for More

 Funkcjonalność

Rozwiązania dla każdego klienta (+)

Prace nad Viega Prevista trwały aż 3 lata. To pozwoliło stworzyć system, który wyprzedza czasy i odpowiada na potrzeby każdego klienta. Dostępne są różne opcje: Dry służy do montażu w ścianie, Dry Plus jest przeznaczone do szyn i profili ścian działowych, natomiast Pure do zabudowy mokrej. Do każdego systemu sprawdza się ta sama spłuczka, co ułatwia skompletowanie potrzebnych elementów. Zarówna wersja do suchej, jak i do mokrej zabudowy oferuje oprócz stelaża do WC również stelaże do: umywalki, pisuaru, bidetu.

viega prevista zbiornik do wc, viega prevista zbiornik do spłuczki, viega prevista system
Zbiorniki do Viega Prevista

Ochrona przeciwpożarowa i przeciwwilgociowa (+)

Viega Prevista to system wyposażony w wysokiej jakości spłuczkę i niezawodne przyłącza umywalki, które zabezpieczają ścianę przed wnikaniem w nią wilgoci. Co ważne, system spełnia wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Zaletą rozwiązania jest skuteczne ograniczenie hałasu. Warto wiedzieć, że Prevista spełnia absolutnie wszystkie konieczne normy i dyrektywy.

czarny przycisk viega prevista, viega prevista przycisk czarny, viega prevista przycisk elektroniczny
Aranżacja łazienki z przyciskiem do WC Viega Prevista

Bezawaryjność działania (+)

Sercem systemu jest spłuczka. Bezawaryjne działanie elementu gwarantuje dokładna kontrola przeprowadzana przez producenta na każdej sztuce. Sprawdzane są szczelność oraz prawidłowe działanie, co daje pewność wieloletniego, bezpiecznego użytkowania spłuczki. Ten ważny element systemu jest produkowany w Niemczech. Zaletą spłuczki jest intuicyjna obsługa oraz możliwość dopasowania do niej dowolnego spośród przycisków Viega Visign. Co ważne, nowe przyciski można zamontować bez użycia narzędzi.

spłuczka viega prevista, system spłuczki viega prevista, viega prevista
Mechanizm spłuczki Viega Prevista

Higiena (+)

Firma zadbała o rozwiązania, które pozwalają zredukować ryzyko roznoszenia się zarazków. Mowa o bezdotykowych przyciskach – łatwych do utrzymania w czystości i estetycznych. Wystarczy zbliżyć dłoń do przycisku, żeby uruchomić spłukiwanie, dzięki czemu użytkownik dystansuje się od zarazków. Rozwiązanie jest szczególnie polecane do budynków użyteczności publicznej, w których system Prevista może być stosowany.

stelaż podtynkowy do wc wiszącego, wc wiszące stelaż, stelaż viega prevista
Viega Prevista Stelaż podtynkowy do miski WC wiszącej

Nieskomplikowany montaż (+)

Viega tworzył system, biorąc pod uwagę doświadczenia fachowców, którzy zajmują się montażem systemów zabudowy podtynkowej. I zdecydowanie to widać! Producent zadbał między innymi o zmniejszoną liczbę komponentów, co docenią zarówno specjaliści od montażu, jak i hurtownie. Proces tworzenia systemu podtynkowego Prevista trwał aż 36 miesięcy, podczas których wiele uwagi poświęcono łatwej instalacji. Zaletą nowoczesnych stelaży jest to, że montaż wielu elementów nie wymaga wykorzystania narzędzi. Te, które można zainstalować ręcznie, są oznaczone żółtym kolorem. Nie bez znaczenia jest możliwość regulacji wysokości zawieszenia ceramiki sanitarnej. Viega Prevista daje możliwość regulacji parametrów spłukiwania. Dostępne rozwiązania dotyczą dwóch rodzajów strumienia. Pierwszy z nich to pełny – można go regulować w zakresie 3,5–7,5 litra. Drugi natomiast jest oszczędny – w tym przypadku regulacja obejmuje zakres od 2 do 4 litrów.

stelaż podtynkowy do wc, wc wiszący jaki stelaż, stelaż do wv
Montaż stelaża podtynkowego Viega Prevista

 Cena

Koszt Viega Prevista (+/-)

Stelaże podtynkowe Viega Prevista są dość kosztownym rozwiązaniem – ich ceny sięgają kilku tysięcy. Koszt wynika jednak z solidnych materiałów wykorzystanych do produkcji, innowacyjnych rozwiązań oraz możliwości dopasowania systemu do własnych potrzeb. Warto zwrócić też uwagę na koszt przycisków Visign – ich cena wynosi od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych.

stelaż viega prevista, viega prevista stelaż do łazienki
Viega Prevista Stelaż

 Pielęgnacja i czyszczenie

Łatwość utrzymania łazienki w czystości (+)

Warto zacząć od tego, że zastosowanie Viega Prevista powoduje, że czyszczenie całej łazienki staje się prostsze. Kurz nie zbiera się przecież na spłuczce. Nie pozostaje również na przyłączach. Pomieszczenie, w którym zastosowano stelaże podtynkowe, jest uporządkowane. Jak pielęgnować i czyścić elementy systemu Viega Prevista? Na uwagę zasługują przyciski – te bezdotykowe, których czyszczenie przebiega błyskawicznie, a konieczne jest bardzo rzadko z oczywistych powodów. Co ważne, system Viega Prevista może zostać wyposażony w zasobnik na tabletki do czyszczenia WC. Jest to rozwiązanie dostępne na życzenie.

viega prevista montaż, montaż stelaża viega prevista, montaż stelaża podtynkowego wc
Viega Prevista Stelaż podtynkowy montaż

 Zalety i wady

  rozwiązania zarówno do suchej, jak i mokrej zabudowy,
  możliwość regulacji zawieszenia ceramiki sanitarnej,
  łatwość i szybkość montażu,
  duży wybór wariantów kolorystycznych przycisków spłukujących,
  rozwiązania idealne zarówno do domów, jak i budynków użyteczności publicznej,
  korzystne warunki gwarancyjne,

  elementy systemu są dość kosztowne, co jednak odzwierciedla ich wysoką jakość.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia