Odpływ liniowy Viega Advantix Cleviva – opinie i test produktu! Poznaj wszystkie zalety Viega Cleviva

(1 głos)
prysznic odpływ liniowy viega, viega advantix odpływ, odpływ viega advantix cleviva
Viega Advantix Cleviva Odpływ liniowy

Odpływ liniowy to rozwiązanie coraz częściej spotykane w łazience – zwłaszcza tej nowoczesnej, w której reguły urządzania podporządkowane są minimalizmowi i stylistycznej prostocie. Ten element pozwoli zachować wizualną czystość, pomoże w utrzymaniu porządku, a także sprawi, że mała łazienka nie będzie wyglądała przytłaczająco. Do tego, że ten rodzaj produktu celująco zda egzamin w przestrzeni kąpieli nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie tylko, po jaki konkretnie model odpływu sięgnąć? Być może Viega Advantix Cleviva będzie trafną inwestycją. Przeczytaj ten teksty, by się dowiedzieć.

 Jakość

Viega, czyli wszystko, co najlepsze (+)

Viega, czyli producent oferujący odpływy liniowe, ścienne i inne rozwiązania z zakresu techniki sanitarnej, należy do światowej czołówki firm branży instalacyjnej. Potwierdzeniem tego są liczby; ponad 120 lat doświadczenia, ponad 4700 zatrudnionych pracowników, ponad 17000 dostępnych artykułów i coraz to nowsze, a tym samym lepsze systemy, które podnoszą komfort korzystania z łazienki. To lider, a jednocześnie innowator, którego znakiem charakterystycznym jest jakość! Wszystkie produkty sygnowane logo Viega oznaczają rzetelne składniki i niezawodność. Tak też jest w przypadku odpływu Viega Advantix Cleviva.

prysznic odpływ liniowy, odpływ liniowy w prysznicu, prysznic z odpływem liniowym
Prysznic z odpływem Viega Advantix Cleviva

Gwarancja Viega (+)

Wszystkie produkty Viega, począwszy od odpływów linowych, a skończywszy na stelażach podtynkowych są gwarancją solidności. Formalnym potwierdzeniem tego są korzystne warunki gwarancyjne. W przypadku wpustów podłogowych, w tym odpływów Viega Cleviva, firma oferuje rok rękojmi i rok gwarancji. W ramach pozytywnie rozpatrzonego zgłoszenia Viega dokonuje naprawy lub wymianu towaru. Warto pamiętać, że zapisom gwarancji podlegają wyłącznie problemy i usterki powstałe z winy producenta. Za uchybienia w zakresie nieprawidłowego montażu czy naruszenie zasad konserwacji marka nie odpowiada.

 

 Design

Nagrodzony wzór (+)

Odpływ Viega Advantix Cleviva to jeden z ciekawszych artykułów dostępnych na rynku. Wyróżnia się elegancką prostotą, która zachwyca zarówno użytkowników, jak i wybitnych przedstawicieli światowego designu. Wytrawni gracze i miłośnicy wzornictwa wielokrotnie docenili kunszt wykonania produktów Viega Cleviva, przyznając rozwiązaniom tytuły i nagrody w prestiżowych konkursach, w tym m.in. IF Design Award 2020, German Design Award 2020, czy Red Dot Award 2020.

odpływ viega advantix cleviva, odpływ liniowy miedź, miedziany odpływ liniowy
Viega Advantix Cleviva Odpływ liniowy w kolorze miedzi

Swoboda wyboru (+)

Wzór bazujący na stylistycznej prostocie daje możliwość kreacji ciekawych kompozycji wnętrzarskich. Przez to właśnie odpływ Viega Cleviva jest jednym z najczęściej wybieranych! Tę stylową dowolność umożliwiają również oryginalne warianty wykończenia produktów. Dzięki nim strefa natrysku zyskuje na charakterze! Wkład profilu do odpływu liniowego występuje w dwóch wersjach; pierwsza posiada jeden podłużny otwór o zaokrąglonych końcach, a druga ma dwie prostokątne szczeliny. Te wydawać by się mogło niuanse mają ogromny wpływ na klimat aranżacji. Jeśli potraktujesz je jako estetyczny wyznacznik, ich rolą będzie podkreślenie wystroju i harmonijne zwieńczenie pomieszczenia.

Odwodnienia liniowe dostępne są także w ciekawych kolorach do wyboru. To m.in. złoty szczotkowany, szampański szczotkowany, czerń szczotkowana czy złota miedź szczotkowana.

viega odpływ liniowy kolor, kolory odpływów liniowych viega, odpływ liniowy jaki kolor
Kolory maskowania Viega Advantix Cleviva

 

 Funkcjonalność

Potencjał stali nierdzewnej (+)

Mocnym punktem na liście zalet odpływu liniowego Viega Cleviva jest materiał, czyli stal nierdzewna 1,4301 o grubości 4 mm. Te parametry gwarantują wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy skręcanie oraz zginanie. Produkt nie ulegnie odkształceniu, a dzięki dodatkowemu wyprofilowaniu powierzchni zapewnia odpowiednie odprowadzanie wody – bez zastojów czy oporów w kierunku odpływu.

odpływ podłogowy w prysznicu, prysznic odpływ podłogowy, odpływ podłogowy w łazience
Viega Advantix Cleviva Odpływ podłogowy liniowy ze stali nierdzewnej

Montaż to pestka! (+)

Z technicznego punktu widzenia rozwiązania Viega Cleviva są łatwe w montażu. Nie dość, że ich instalacja nie przysporzy monterom żadnych kłopotów, to profil Advantix Cleviva będzie można też zamontować na kilka sposobów, np. standardowo, czyli bezpośrednio przy samej ścianie, centralnie albo bardziej niesztampowo – w każdym innym miejscu w strefie natrysku. To więc krok do pełnej indywidualizacji warunków panujących pod prysznicem! Dzięki temu z łatwością zaaranżujesz nawet najtrudniejsze obszary kąpieli.

Odpływ idealnie dopasowany (+)

Profile Viega Advantix Cleviva dostępne są w trzech długościach: 800, 1000 oraz 1200 mm. Każdy z nich można dowolnie przycinać do długości 300 mm przy użyciu szlifierki kątowej z regulacją obrotów i tarczą do cięcia stali nierdzewnej. Jeśli z kolei takie długości są zbyt krótkie, wpusty Viega Cleviva można też ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób obszerną strefę kąpieli. To możliwe dzięki temu, że odpływy mają na końcach (po obu stronach) równą, płaską powierzchnię. Śmiało więc można napisać, że nie ma przestrzeni, w której odpływ liniowy Viega Cleviva nie zdałby egzaminu – będzie idealny do niewielkiej kabiny walk-in, jak i tej o znacznie pokaźniejszych rozmiarach.

viega advantix cleviva budowa, budowa odpływu liniowego, viega budowa odpływu
Budowa odpływu liniowego Viega Advantix Cleviva

 Odpływ liniowy Viega Advantix Cleviva cena – cennik (+/-)

Ile kosztuje odpływ Viega Cleviva?

Odpływy liniowe Viega Cleviva to produkty z wyższej półki cenowej. Ich ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Na te wartości składają się właściwości materiału (a co za tym idzie trwałość rozwiązania), funkcjonalność wynikająca z możliwości skrócenia czy przedłużenia, a także stylowe wykończenia, które pozwalają kształtować klimat przestrzeni. Jeśli szukasz produktu, który przetrwa wiele, zachowując wszystkie swoje parametry użytkowe i wizualne, Viega Advantix Cleviva to znakomity wybór.

jaki odpływ liniowy, jaki odpływ liniowy wybrać, odpływy liniowe
Odpływ Viega Advantix Cleviva

 

 Pielęgnacja i czyszczenie

Jak czyścić odpływ Viega Cleviva? (+)

Czyszczenie odpływu Viega jest łatwe i przyjemne! Produkt został tak skonstruowany, by ograniczał niemal do minimum możliwość występowania szczelin i miejsc, w których (po montażu) będą gromadziły się zabrudzenia. Wystarczy więc przetrzeć profil szmatką, a w razie większych nieczystości czy potrzeby wyczyszczenia syfonu należy wyciągnąć wkład. Do tego celu nie musisz mieć żadnych narzędzi – zdejmiesz go ręką.

 

 Viega Advantix Cleviva – zalety i wady

  solidność wynikająca z wykorzystania wysokiej jakości materiałów (m.in. stal nierdzewna),
  dostępność produktu w wielu wykończeniach do wyboru,
  możliwość docięcia odpływu lub połączenia ze sobą kilku produktów,
  możliwość instalacji w każdym miejscu strefy mycia,
  wzór nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Red Dot Award,
  korzystne warunki gwarancyjne.

  produkty z wyższej półki cenowej. Oznacza jednak dobrą inwestycję w zbudowanie funkcjonalnej strefy kąpieli.

Jeśli interesuje Cię inny produkt z ofert Viega, przejdź do strony producenta Viega.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia