Odpływ Liniowy Prysznic

Cofnij do: Prysznice
Strona:
Filtry
Strona:


​​​​​Zobacz również:

Ranking najlepszych odpływów liniowych do łazienki wg Łazienkarium.pl


Odpływ liniowy, czyli łazienka z prysznicem bez brodzika

Jeśli w konfrontacji wanna czy prysznic, zwyciężyło drugie rozwiązanie, kolejnym dylematem będzie: brodzik czy modny odpływ liniowy? Odwodnienie liniowe (tzw. ranna lub wpust liniowy) zyskuje na popularności z uwagi na swoją praktyczność oraz ciekawy, estetyczny wygląd, który doskonale podkreśla charakter nowoczesnych oraz minimalistycznych łazienek. W zależności od oferty producenta, składają się na niego syfon, rynienka prysznicowa (określana także jako korytko, które jest wbudowane w podłogę) oraz element zewnętrzny, czyli listwa łazienkowa. Specjaliści nazywają ją również kratką, maskownicą czy rusztem. Jest to część, którą można zdjąć i z łatwością usunąć zgromadzone pod nią włosy, pozostałości kosmetyków i brud. Montaż odwodnienia prysznicowego tzw. brodzika bez płytek, pozwala zachować pełną spójność projektu, gwarantuje stworzenie jednolitej posadzki, bez podziałów oraz optycznego pomniejszenia przestrzeni. Odpływy prysznicowe stanowią także znacznie bezpieczniejszą alternatywę niż klasyczne brodziki wysokie. Wszystko dlatego, że całkowite zlicowanie systemu z powierzchnią płytek eliminuje występowanie stopni, progów i innych barier uniemożliwiających wejście, które mogłyby hamować swobodę osób starszych, dzieci czy ograniczonych ruchowo.
 
 • Prysznic bez brodzika to modna alternatywa dla klasycznych systemów prysznicowych,
 • Odwodnienie liniowe montowane jest w posadzce, prezentuje się estetycznie i nie dzieli powierzchni,
 • Na odwodnienie liniowe składają się rynienka prysznicowa, a także zdejmowana listwa łazienkowa, która ułatwia usuwanie zabrudzeń,
 • Część producentów oferuje też syfon w zestawie,
 • Najczęściej kupowane rozwiązania to: odpływ liniowy Viega, Kessel, Geberit i Wiper.

Odwodnienie liniowe do zabudowy płytką, odpływy liniowe niskie – który wybrać?

Odpływy liniowe to asortyment, który można całkowicie dopasować do warunków architektonicznych i stylistycznych urządzanego wnętrza. Na tę różnorodność składają się nie tylko rozmaite wielkości i formy odwodnień: proste, w kształcie litery L (narożne), a nawet łukowe, lecz także rozwiązania o bardziej lub mniej dekoracyjnym charakterze. Dużą popularnością cieszy się prysznic liniowy do zabudowy z płytką, dzięki czemu rynienka prysznicowa jest niemal niewidoczna i całkowicie scala się z powierzchnią posadzki. Wnętrze jest wówczas spójne i prezentuje się oryginalnie. Inną kategorią są odwodnienia liniowe, których ruszt stanowi element ozdobny wykonany z materiałów, takich jak metal, ceramika, barwione szkło czy nawet drewno, po to, by wyróżnić strefę kąpieli i dodać jej niebanalnego akcentu. Największą grupę produktów tworzą odwodnienia pod prysznicem z maskownicami ze stali nierdzewnej. Podczas zakupów warto też zwrócić uwagę na wysokości rozwiązania. Odpływ liniowy niski ( tzw. slim lub płytki ) znacznie łatwiej zmieścić w podłodze. Sprawdzi się w przestrzeniach, gdzie grubość stropu jest mniejsza (np.w  bloku). 
 
 • Odwodnienia liniowe to szeroka gama produktów, dostępna w różnym kształcie i wielkości,
 • Odpływ liniowy do zabudowy płytką pozwala na zachowanie pełnej spójności w strefie kąpieli,
 • Najbardziej popularne są odpływy prysznicowe ze stali nierdzewnej w kolorach: czarny, biały, chrom,
 • Najczęstsze wymiary to: 70, 80, 90 oraz 100 cm. Występują również modele dłuższe 110, 120 a nawet 150 cm.

Czy można zamontować odpływ liniowy prysznic w bloku?

Nie każde pomieszczenie może być odpowiednie do montażu odwodnienia prysznicowego, dlatego jego instalację najlepiej zaplanować już na etapie projektu domu. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie dostosować parametry budynku do wymagań wybranego rozwiązania. Jeśli jednak chcemy, aby spływ liniowy znalazł się w istniejącej już łazience, najlepiej zasięgnąć rady specjalisty, który zweryfikuje, czy grubość warstw podłogi jest odpowiednia i czy system będzie mógł prawidłowo funkcjonować. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w bloku. Szacuje się, że minimalna wysokość montażowa odpływu liniowego powinna wynosić około 70 milimetrów. Pozostaje pytanie: gdzie zamontować odwodnienie? Jego umiejscowienie jest dowolne, choć najczęściej zajmuje ono obszar wzdłuż powierzchni ściany, bądź w narożniku kabiny, czasem także instalowane jest w centralnym miejscu prysznica. Wszystko zależeć będzie od czynników konstrukcyjnych oraz wizualnych, związanych z oczekiwaniami urządzającego. Alternatywą dla odpływu liniowego umieszczonego w posadzce może być odpływ liniowy w ścianie. 
 
 • Odpływ pod prysznic można zamontować w bloku, jednak wcześniej należy sprawdzić, czy grubość warstw podłogi jest odpowiednia,
 • Odpływ liniowy ścienny to alternatywa dla odpływu montowanego w posadzce,
 • Najlepiej wszelkie decyzje odnoszące się do montażu odwodnienia konsultować z fachowcem. 

Najczęściej wybierane modele:
 
 • Odwodnienie liniowe prysznicowe Lorac Mastif i Glass
 • Viega Advantix Vario odpływ prysznicowy ścienny lub podłogowy
 • Tece odpływ liniowy do prysznica
 • Wpust liniowy prysznicowy Kessel Linearis Compact
 • Listwa odpływowa Wiper Pure
 • Rynna podłogowa Aco ShowerDrain S,C i W
 • Geberit CleanLine syfon liniowy
 • Kratki ściekowe liniowe Hansgrohe RainDrain
 • Odpływ liniowy pod prysznic Viega Cleviva

Dostępność

Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki

Ochrona kupujących

Bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi SSL

Wysyłka w 24h

Na terenie całej Polski

Nr 1 w Polsce

Sklep z największym wyborem asortymentu

Używamy ciasteczek, aby poprawić Twoje doświadczenia. Kontynuując korzystanie z naszej witryny akceptujesz używanie przez nas ciasteczek. Możesz zarządzać ustawieniami ciasteczek w swojej przeglądarce.
Szukaj
Kategorie
0
Live chat
0
Wycena
0
Koszyk