Ładne łazienki – galeria zdjęć. Zobacz 10 aranżacji, które Cię zainspirują

(3 głosów)
ładna łazienka, jak urządzić ładną łazienkę, ładna łazienka zdjęcia
Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą Duravit DuraSquare

Ładna łazienka to pojęcie względne, bo przecież o gustach się nie dyskutuje. To, co dla jednych będzie kwintesencją piękna, dla innych może okazać się definicją kiczu. Dlatego też podczas urządzania wnętrz trzeba umiejętnie lawirować pomiędzy własnymi potrzebami i wizjami a panującymi trendami. Odpowiednie wyśrodkowanie pozwoli uzyskać aranżację, która zachwyci – nie tylko domowników, lecz także gości. Na jaki styl się zdecydować? Jaki kolor do łazienki wybrać i jak wyczarować w pomieszczeniu odpowiedni nastrój? Być może pomocne będą poniższe projekty.

1. Łazienka klasyczna, czyli taka, która zawsze będzie modna

Jeśli cenisz sobie ponadczasowość, a na myśl o materiale, który mógłby wypełnić przestrzeń łazienki, w głowie pojawia się drewno, to znak, że może spodobać Ci się wystrój klasyczny. Łazienka w takim klimacie to centrum przytulności. Dominujące w niej kształty bardziej nawiązują do organicznych trendów i przyrodniczych wzorców aniżeli do geometrii industrializmu. Podobnie będzie z kolorami; wybierz brąz, écru, kremowy, granatowy i biały. W tę konwencję wpisują się m.in. elementy serii Duravit, które swoimi formami nawiązują do natury. Subtelnie wygięte kontury wanny czy umywalki w połączeniu z mlecznym kolorem mebli i stylizowanymi uchwytami doskonale sprawdzą się w klasycznym podejściu.

ładna łazienka klasyczna, klasyczna łazienka z wanną, klasyczna łazienka
Duravit White Tulip Szafki łazienkowe klasyczne

2. Łazienka biało-czarna nieco inaczej

Ładna łazienka to wnętrze, w którym tło urasta do rangi ponadczasowego. By tak się stało, konieczne będą neutralne (ale i niezbyt nudne) kolory. Możesz puścić wodze fantazji, zestawiając ze sobą różne odcienie, ale najlepszy efekt osiągniesz, stawiając na biel i czerń. Te wiecznie modne barwy to gwarancja wystroju, który nigdy się nie znudzi. Jeśli jednak ten pomysł wydaje Ci się sztampowy, zabaw się tonacjami. Zamiast białej wanny wybierz czarną propozycję od Kaldewei. Podobnie możesz postąpić, urządzając strefę natrysku. W roli brodzika idealnie sprawdzi się powierzchnia prysznicowa Kaldewei Conoflat. Do tego wszystkiego dołóż jeszcze tylko kilka białych elementów, a ponadczasowy wystrój gotowy! Ten duet kocha też uzupełnienia z drewna czy szlachetnego kamienia, co widać na poniższym zdjęciu.

biało-czarna łazienka, łazie
Kaldewei Conoflat Wanna wolnostojąca czarna

3. Łazienka w drewnie = królestwo harmonii

Jeśli szukasz pomysłu na łazienkę, wykorzystaj drewno – a właściwie jego fenomenalny rysunek! Jako że prawdziwy materiał będzie uciążliwy w pielęgnacji i kosztowny, zastąp go materiałami imitującymi jego strukturę. Mogą to być płytki ścienne jak na poniższej realizacji, kafelki podłogowe czy meble, które ocieplą wizerunek każdej przestrzeni. Motyw drewna wprowadzi do wnętrza powiew przytulności, a także urozmaici całość. Jego zaletą jest to, że pasuje nie tyle do każdej łazienki (zarówno małej, jak i dużej), ile świetnie komponuje się z innymi kolorami i wzorami. Połącz go z bielą, by zbudować ciepły klimat w rytmie scandi. Użyj szarości dla zrównoważenia nowoczesnego charakteru albo postaw na jeszcze więcej naturalnych inspiracji, np. kabiny prysznicowe Radaway z grawerem drzewa na szybie.

łazienka w drewnie, drewno w łazience, łazienka drewno
Radaway Fuenta New Kabina prysznicowa z nadrukiem

4. Nowoczesna łazienka z elementami czerni

Lubisz minimalizm, ale w bardziej przytulnym wydaniu? To znak, że spodobają Ci się aranżacje nowoczesnej łazienki. Takie wnętrze nie musi być chłodne i surowe! Może tętnić przytulnością, a wszystko to zależeć będzie od tego, jakich rozwiązań użyjesz. Najlepiej, jeśli postawisz na materiały, które kojarzą się z nowoczesnym trendem: cegłą, betonem czy drewnem. W poniższej aranżacji motywem przewodnim jest pierwsza z propozycji, czyli cegła. Jej industrialny charakter ukryto pod białym wykończeniem, dlatego też wystrój zyskał na neutralności. Taki motyw możesz uzupełnić akcentami drewna i – dla dodania całości wyrazistości – czerni! Ten nasycony kolor wykorzystaj w roli mebli, profili kabiny prysznicowej czy armatury. Czarne baterie łazienkowe Kludi Balance Black zdynamizują wystrój, a jednocześnie będą efektownie wieńczyć projekt.

aranżacja łazienki z czernią, czarne elementy w łazience, łazienka w czerni
Armatura Kludi Balance Black

5. Łazienka w naturalnej odsłonie

Do naturalnych motywów, które możesz wykorzystać w aranżacji łazienki, zalicza się nie tylko drewno. To cały arsenał przyrodniczych struktur i tonów: od kamienia, po beton, stonowane barwy ziemi i pastelowe wariacje. Warto je ze sobą łączyć, by uzyskać wnętrze, które będzie tętnić harmonią. Jeśli znudziła Ci się wszechobecna biel, wybierz stłumione odcienie błękitu (takie tonacje również optycznie powiększą przestrzeń), a także mgliste szarości czy przygaszone brązy. Z ich naturalnym urokiem wspaniale będą prezentować się organiczne kształty misek WC, umywalek czy wanien – zwłaszcza tych, które przypominają pojemne balie. Zwieńczeniem tak organicznej scenerii będzie armatura, czyli sanitarna wisienka na torcie. Żeby podkreślić nietuzinkowy sznyt łazienki, wybierz baterie Oras Stela o harmonijnej stylistyce. To rozwiązania, które poza ciekawym wzornictwem wyróżniają się zrównoważonym działaniem; oszczędzają wodę, gwarantując komfort użytkowania.

łazienka naturalna, kamień w łazience, naturalne materiały w łazience
Baterie łazienkowe Oras Stela

6. Szara łazienka z betonem w roli głównej

Czy beton stał się passe? Ależ skąd! Z uwagi na swoją neutralność nadal wiedzie prym wśród materiałów służących do aranżacji nie tylko łazienki, lecz także salonu, kuchni czy przedpokoju. To motyw, który doskonale zaprezentuje się w ujęciu minimalistycznym, a więc takim, gdzie dominują zasady stylistycznej redukcji. Brak konkurencji w postaci innych wzorów czy nietuzinkowych form sprawi, że uroda cementu będzie jeszcze bardziej podkreślona. By więc nic nie przyćmiło urody betonowych płyt, postaw na meble bez uchwytów, proste formy ceramiki i zabudowę podtynkową, w tym stelaż podtynkowy Viega Prevista. To recepta na zbudowanie wnętrza, którego piękno nie będzie niczym zaburzone.

łazienka z betonem, szara łazienka beton, beton w łazience
Viega Prevista Stelaż podtynkowy

7. Łazienka w brązie, czyli kwintesencja przytulności

Na liście barw polecanych do ładnych wnętrz zaliczane są też brązy. Choć przez lata spychane były na boczny tor, to teraz wróciły ze zdwojoną siłą! Drzemie w nich ogromna moc; te odcienie pozwalają na wizualne ocieplenie całości, sprzyjają odprężeniu i są gwarancją kojącej, relaksującej aury. Stały się popularne wraz z modą na naturalne aranżacje – nic w tym dziwnego! Znakomicie sprawdzą się jako uzupełnienie pomieszczenia, w których posadzkę wyznaczają płytki drewnopodobne albo kafelki do złudzenia oddające piękno marmuru ze złotymi żyłkami. Takie ciepłe kolory to doskonały przepis na wystrój utrzymany w stylu spa, gdzie na środku ulokowana jest obszerna wanna wolnostojąca, a całość przypomina przytulną oazę. Żeby nie zaburzyć tej harmonii, wybierz baterie łazienkowe Axor Massaud o organicznym kształcie. Ich forma podkreśli piękno strumienia wypływającego z wylewki.

łazienka w brązie, brązowa łazienka, brąz w łazience
Axor Massaud bateria wannowa wolnostojąca

8. Biała łazienka dla miłośników puryzmu

Jeśli nie brąz, szarości czy drewno, to może biel? Czysta, klarowna, niepotrzebująca żadnych innych towarzyszy! To strzał w dziesiątkę dla tych, który cenią sobie stylistyczny puryzm. Aranżacji utrzymanej w takiej tonacji sprzyja cała branża sanitarna – to przecież kolor podstawowy, w którym dostępne są wszystkie produkty do łazienki; od misek WC, po wanny czy meble. Jeśli urządzasz wnętrze total white, czyli pomieszczenie, które od podłogi aż po sufit skąpane jest w jasnym odcieniu, wybierz detale, które ożywią przestrzeń i przełamią sterylny wystrój. Mogą nimi być chromowane baterie Zucchetti Brim, których design jest na tyle uniwersalny, że umiejętnie wtopi się w całość. Wykończenie tego typu wyróżni się na białym tle, wnosząc jednocześnie do łazienki powiew elegancji.

biała łazienka, aranżacja białej łazienki, łazienka total white
Zucchetti Brim Armatura chromowana

9. Elegancka łazienka i złote detale

Żeby łazienka stała się elegancka, możesz też postawić na złoto – zarówno w postaci złotej armatury, jak i baterii Hansgrohe Metropol Classic, które łączą zalety ponadczasowego chromu i złota. Taka para zastosowana w każdej przestrzeni mycia da wrażenie luksusu i niebanalnie zwieńczy wystrój. Jednak z uwagi na bardzo dekoracyjny charakter takich rozwiązań, zadbaj o to, by reszta aranżacji pozostała w neutralnym tonie. Idealne do tego celu będą uniwersalne kolory bieli i kremowego, a także pastele na czele z wyblakłą szarością. To propozycje, które staną się pięknym tłem aranżacji podporządkowanych wpływom klasycznym, vintage czy retro.

złota armatura w łazience, złota armatura do łazienki, łazienka ze złotem
Hansgrohe Metropol Classic

10. Totalny minimalizm w łazience

Nie lubisz wymyślnych bibelotów, a widok fantazyjnych dekorów ceramicznych budzi w Tobie obawę? Wszystko wskazuje na to, że pełny minimalizm to propozycja dla Ciebie. W takich wnętrzach konsekwentnie podąża się za regułą puryzmu; wszystko, co zbędne trzeba ukryć, zamiast niewielkich kafelek lepiej wybrać te wielkoformatowe, a jakiekolwiek ozdoby są zbędne. W łazience tego typu oprócz estetyki dominuje praktyczność! Klasyczną miskę WC zastąp wariantem wiszącym, który ulokowany będzie na stelażu podtynkowym, a w miejscu wanny ulokuj kabinę walk-in z odpływem liniowym ACO ShowerDrain E+ czy ACO ShowerDrain S+, który niczym kameleon wtopi się w wystrój. Jego zastosowanie pozwoli w prawidłowy sposób odprowadzać wodę, a także zagwarantuje czystość w łazience – zarówno jeśli chodzi o aspekt wizualny, jak i praktyczny związany z łatwością usuwania zabrudzeń.

łazienka minimalizm, minimalizm w łazience, łazienka bez ozdób
Odpływ podłogowy ACO ShowerDrain

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia