Oras

(613 produktów)
Cofnij do: Serie producentów
do
do cm
do cm
Zadzwoń do nas
+48 12 307 20 90
Wyślij listę produktów
Indywidualna wycena
Wypełnij
Formularz kontaktowy
Wyślij maila
sklep@lazienkarium.pl
Inne Informacje
Koszty dostaw
Płatności
Tax Free
Dostępność: dostępny
(665 opinii)
851 zł
Dostępność: dostępny
(98 opinii)
3300 zł
Dostępność: dostępny
(54 opinie)
666 zł
Dostępność: dostępny
(54 opinie)
346 zł
Dostępność: dostępny
(12 opinii)
3579 zł
Dostępność: dostępny
(3 opinie)
495 zł
Dostępność: dostępny
(104 opinie)
466 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2524 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2000 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
732 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
409 zł
Dostępność: dostępny
(15 opinii)
519 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
46 zł
Dostępność: dostępny
867 zł
Dostępność: dostępny
(6 opinii)
996 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
590 zł
Dostępność: dostępny
(1 opinia)
2617 zł

O producencie Oras

Kraj pochodzenia: Finlandia

Gwarancja producenta: 2 lata
Szczelność głowicy baterii jednouchwytowych: 5 lat

Wszystkie produkty pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte gwarancją producenta. Gwarantujemy, że nasza firma jest autoryzowanym sprzedawcą tej marki. Produkt jest oryginalny i pochodzi z legalnego źródła.
Pamiętaj, by kupować asortyment tylko u sprawdzonych dostawców.

Firma Oras i jej historia

Oras to firma założona w 1945 roku. Erkki Paasikivi, czyli jej pierwszy właściciel, ukształtował filozofię działania marki, a także przyczynił się do tego, że produkty sygnowane logo finlandzkiego producenta uchodzą dziś za synonim dobrego designu oraz maksymalnej użyteczności. Na przestrzeni lat działalność rozrastała się, co było efektem rozbudowy nowatorskiego parku maszynowego oraz współpracy z utalentowanymi projektantami i inżynierami. Obecnie firma jest własnością rodzinnego biznesu Oras Invest, w której portfolio znajdują się dwie cenione marki: Oras oraz Hansa. Producent realizuje swoją misję, kładąc szczególny nacisk na innowacyjność oraz rozwiązania techniczne, których zadaniami są redukcja zużycia wody oraz zwiększenie komfortu użytkowania. Ten prekursor wizjonerskiego podejścia do działania jako pierwszy wprowadził na rynek baterie bezdotykowe, czym w 1990 roku zrewolucjonizował branżę sanitarną i wskazał nowy kierunek, którym zaczęli podążać konkurenci. Idea kreowania nowatorskich rozwiązań to główna dewiza marki Oras, dzięki temu fabrykat zawsze jest o krok dalej od pozostałych sanitarnych graczy.

 • Oras to finlandzka firma założona w 1945 roku,
 • Oras Polska posiada swój oddział w miejscowości Olesno. Znajdują się tam fabryka, główna siedziba i serwis.
 • Armatura Oras to połączenie innowacji, jakości i designu.

Baterie Oras – wszystko, czego potrzeba do strefy mycia

Katalog Oras pełen jest rozwiązań, które zaspokoją pragnienia estetów i pragmatyków. Poszczególne pozycje są znakomitym połączeniem ciekawego wzornictwa oraz funkcjonalności odpowiedzialnej za ułatwienie wszelkich domowych czynności, począwszy od opłukiwania warzyw i owoców, a skończywszy na myciu zębów czy włosów. W ofercie fabrykanta znajdują się bateria umywalkowa o różnym typie montażu (m.in. ścienna oraz stojąca), bateria wannowa, deszczownica, bateria bidetowa, bateria bidetka czy bateria prysznicowa natynkowa. Poza artykułami uzupełniającymi strefę mycia oraz kąpieli producent zapewnia produkty dedykowane do kuchni. Bateria kuchenna Oras dostępna jest z licznymi praktycznym udogodnieniami, jak obrotowa wylewka czy rączka Bidetta. Bogatą kategorią asortymentu są krany bezdotykowe oraz baterie termostatyczne, stojące na straży bezpieczeństwa oraz wygody. Umieszczony w nich specjalny ogranicznik przepływu daje możliwość wyeliminowania wystąpienia oparzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy Użytkownikami są dzieci lub osoby starsze.

 • Oras oferuje zróżnicowany asortyment,
 • Bogatą kategorią produktów są baterie bezdotykowe (elektryczne, na fotokomórkę),
 • W katalogu fabrykanta znajdziemy m.in. baterie umywalkowe, baterie bidetowe, baterie prysznicowe, baterie wannowe, baterie Bidette oraz baterie kuchenne.

Moda, stylowa i niezawodna, czyli armatura Oras

Armatura Oras Olesno to wysoka jakość wykonania, za która kryją się najlepsze komponenty wytwórcze. Na perfekcyjną baterię składają się części ciśnieniowe odlewane z mosiądzu czy specjalne tworzywa techniczne i udogodnienia, które odpowiadają za bezawaryjną i maksymalnie długą eksploatację. Niezawodność to jednak nie jedyna cecha, jaką charakteryzuje się armatura Oras. Producent stawia również na nietuzinkowy design, który staje się dekoracją pomieszczenia – niezależnie czy jest to kuchnia, czy łazienka. Cennik Oras zawiera modele Oras Electra o organicznej i opływowej linii, alternatywy o wyrazistej bryle Oras Optima czy klasyczną serię Oras Vega, która uzupełni wystrój opanowany przez ponadczasowe motywy. Dużą popularnością cieszą się warianty Oras Cubista, Oras Apollo czy Oras Safira. Na szczególną uwagę zasługuje również bateria Oras Saga, dostępna w wariancie dedykowanym zarówno do sfery zlewozmywaka, jak i obszaru mycia oraz kąpieli. Wyróżnia ją umiejętne wizualne połączenie tradycyjnych oraz modernistycznych inspiracji.

 • Oras proponuje krany dostępne w różnym stylu,
 • Baterie Oras wykonane są wysokiej jakości materiałów,
 • Do najpopularniejszych propozycji należą: Oraz Electra, Saga, Cubista, Optima, Vega i  Safira,

Popularne baterie i bidetki Oras wśród klientów lazienkarium.pl

 • Umywalkowa Bateria elektroniczna bezdotykowa Oras Optima 1714F
 • Bateria sensoryczna z czujnikiem ruchu Oras Electra 6150F
 • Oras Saga 3910F bateria łazienkowa do umywalki
 • Termostatyczna bateria wannowa Oras Optima
 • Zestaw prysznicowy Oras

Oras oznacza jakość!

Od 1945 roku Oras dba o jakość – jakość porannej higieny, wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych i przyjemności, jaką daje woda. Wpływa to na świadomość ekologiczną i gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo. W portfolio rozwiązań Oras ma to przełożenie na zastosowanie wysokogatunkowych materiałów, takich jak mosiądz odporny na odcynkowanie (DZR), bezniklowe powłoki czy surowce o niskiej zawartości ołowiu (poniżej 0,3%). To składniki solidnych baterii łazienkowych oraz kuchennych, zestawów pod prysznic i armatury do każdej ze stref łazienki – od wanny, po bidety. Potwierdzeniem tego są certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001 w Rauma i Oleśnie, a także ISO 50001 w Burglengenfeld i Stuttgarcie. Te formalne dowody oznaczają jedno: Oras to wysoka kultura mycia, sygnowana modnym designem i budowana w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju środowiska. To bezpieczne, wygodne i solidne rozwiązania, które pozwalają w inteligentny sposób korzystać z najcenniejszego zasobu – wody.

 • Oras buduje jakość produktów na bazie wiedzy, doświadczenia, wysokogatunkowych materiałów i zasad zrównoważonego rozwoju środowiska.
 • Misja marki Oras bazuje na trzech filarach: The Smartest, Water Experiences oraz For Everyone. To produkty tworzone z myślą o wszystkich, pełne innowacji i gwarantujące przyjemność.
 • Oras wykorzystuje do produkcji mosiądz odporny na odcynkowanie, bezniklowe powłoki, a także stosuje surowce o niskiej zawartości ołowiu (poniżej 0,3%).
 • System Zarządzania Jakością Oras jest potwierdzony certyfikatami ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001 i ISO 50001.

Produkty Oras ekologicznie doskonałe

Ekologia ma dla marki Oras duże znacznie. To, na równi z jakością, główny bodziec wyznaczający kierunek działania. Ten wektor nie powstał jednak w ciągu ostatnich lat na fali ekologicznego trendu, a zakorzenił się już dawno, w 1976 roku, kiedy to Oras stworzył pierwszą baterię jednouchwytową z eko-blokadą, która nie była tylko zwykłą baterią – miała za zadanie optymalnie wykorzystywać wodę i oszczędzać energię. W kolejnych latach ekologiczne kreacje Oras były już tylko bardziej innowacyjne, bardziej oszczędne i bardziej ekonomiczne, co poskutkowało tym, że Oras dziś uchodzi na lidera ekologii – firmę, która w umiejętny sposób łączy szacunek dla środowiska, w którym żyjemy, z technologicznym zaawansowaniem. Odnosi się to do każdej ze stref działania przedsiębiorstwa, począwszy od procesów produkcyjnych, a skończywszy na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, a także możliwościach recyklingu produktów, które tworzone są w głównej mierze z mosiądzu oraz tworzyw termoplastycznych, nadających się do ponownego przetworzenia. Co ciekawe, nawet opakowania Oras mogą być powtórnie wykorzystane.

 • Oras to jedna z niewielu firm, która potrafi łączyć ochronę środowiska z innowacyjnością.
 • Każda sfera działania marki Oras, od produkcji, po serwis, opiera się o założenia środowiskowe. Ich celem jest minimalizacja negatywnego wpływu na otoczenie.
 • Oras korzysta z materiałów, które nadają się do recyklingu (to m.in. mosiądz, tworzywa termoplastyczne czy materiał opakowaniowy na bazie włókien).

Oras EcoFlow i mniejsze zużycie

Teoria teorią, ale jak jest w praktyce? Urzeczywistnieniem ekologicznego zacięcia, jeśli chodzi o markę Oras, jest funkcja EcoFlow. To ekonomiczny sposób na eko łazienkę i znacznie mniejsze koszty. Na czym polega sekret tej technologii? Jak przystało na Oras, chodzi o sposób połączenia innowacyjności z zasadami ochrony środowiska. Z tej kombinacji powstało właśnie EcoFlow, czyli możliwość stałego i oszczędnego poboru wody w bateriach natryskowych i prysznicach producenta (np. Oras Optima, Oras Nova, Oras Apollo). Dzięki temu zużycie jest ograniczone nawet do 0,14 l/s, co prowadzi do redukcji przepływu nawet o 50%, a tym samym sprawia, że kąpiel pod prysznicem jest nie tylko przyjemna, ale również ekonomiczna – nawet jeśli trwa dłużej! To wszystko bez uszczerbku na komforcie mycia i bez uporczywej regulacji strumienia! EcoFlow jest więc narzędziem, które pozwoli czerpać maksimum przyjemności z wody wypływającej z wylewki, a jednocześnie minimalizuje koszty.

 • Oras EcoFlow to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala zminimalizować przepływ wody w bateriach prysznicowych do 0,14 l/s.
 • Zastosowanie Oras EcoFlow redukuje zużycie nawet o 50%!
 • Oras EcoFlow znajdziesz w bateriach Oras Optima, Oras Nova i Oras Apollo.
 

Innowacje Oras w walce o ekologię

Jeśli wydaje Ci się, że funkcja EcoFlow Oras to mało, producent przygotował coś dla najbardziej zatwardziałych strażników ochrony środowiska! Mowa o inteligentnych rozwiązaniach, które sprawią, że łazienka stanie się najbardziej ekologicznym i innowacyjnym miejscem na mapie domu. Jednym z nich jest cyfrowa rączka natrysku, dzięki której każda kąpiel przyczyni się do znacznie większych oszczędności w domowym budżecie. Estetycznie wykonany produkt, który można zainstalować w dowolnym systemie prysznicowym Oras pełni dwie kluczowe funkcje. Przede wszystkim na bieżąco kontroluje przepływ wody oraz energii, co w przełożeniu na dane zapewnia nawet o 22% mniejsze zużycie! Czytelny wyświetlacz z informacją o ilości zużytej wody oraz jej temperaturze pomoże Ci w racjonalnym korzystaniu ze strefy prysznica, a nawet, dzięki diodom LED, zasygnalizuje, kiedy będzie odpowiedni moment, by zakończyć kąpiel. To jedna z wielu możliwości dostępnych w portfolio Oras, które realnie ułatwiają życie, a do tego zapewniają tak oczywiste korzyści – jak ochrona środowiska czy mniejsze wydatki.

 • Oras to lider innowacji! Na koncie producenta znajdują się liczne udogodnienia sanitarne, które ułatwiają życie.
 • Ciekawą propozycją marki jest cyfrowa rącza natrysku. Na jej panelu wyświetlane są informacje o zużyciu oraz temperaturze wody. Rączka posiada także diodę LED, która zmieniając barwę z zielonej na czerwoną, informuje o konieczności zakończenia kąpieli.
 • Dzięki innowacjom Oras możesz zmniejszyć wydatki nawet do 22%.

Oras AutoFocus Sensor, czyli kolejny sposób na oszczędności

Jeszcze więcej sposobów na oszczędzanie wody? Oras ma w zanadrzu kilka ciekawych udogodnień. Jednym z nich jest AutoFocus Sensor, z którego korzyści możesz czerpać, gdy wybierzesz baterie bezdotykowe Oras. W przeciwieństwie do standardowych baterii elektronicznych armatura Oras z AutoFocus Sensor pozwala kontrolować zużycie poprzez ruch dłoni bądź innego przedmiotu – np. konewki czy wiaderka. Wszystko dlatego, że strumień uruchamiany jest, gdy zbliżysz elementy te do wylewki, a zatrzymywany wtedy gdy je odsuniesz. To proces bardziej ekonomiczny i ekologiczny niż w przypadku klasycznej armatury bezdotykowej, gdzie dopiero po upływie określonego czasu (z reguły zawsze zbyt długiego!) strumień zostaje zamykany. AutoFocus Sensor jest więc w sanitarnym języku czymś, co pozwoli ograniczyć zjawisko marnotrawstwa wody (zwłaszcza podczas mycia zębów) oraz idealnie wpisuje się w potrzeby każdej osoby korzystającej z łazienki. To prosta zasada – woda leje się tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz!

 • AutoFocus Sensor to intuicyjny czujnik stosowany w bateriach bezdotykowych Oras.
 • AutoFocus Sensor powoduje, że strumień uruchamia się, gdy zbliżysz dłonie lub przedmiot (np. wiaderko czy konewkę), a zamykany, gdy je odsuniesz.
 • Dzięki temu każda bateria bezdotykowa z AutoFocus Sensor wyeliminuje niewykorzystane przepływ i zmniejszy zużycie wody. Od tego już krótka droga do niższych wartości na rachunku.

Szybki montaż Oras 3S-Installation

Na tym nie koniec innowacyjności Oras! Marka wychodzi naprzeciw potrzebom nie tylko Klientów urządzających swoje domy i mieszkania, lecz także hydraulików i monterów. By ograniczyć czas montażu do niezbędnego minimum i wyeliminować jakiekolwiek usterki, Oras opracował Oras 3S-Intallation. To profesjonalny system montażu bazujący na trójstopniowym mocowaniu, który skraca czas instalacji. Dla monterów oznacza to możliwość podłączenia większej liczby baterii, a dla inwestorów remont, który nie wydłuża się w nieskończoność. Fenomen Oras 3S-Installation polega na zintegrowaniu elementów, które w rozwiązaniach innych producentów składają się z wielu drobnych śrubek i akcesoriów. Zamiast nich w Oras zastosowano w pełni zintegrowaną część mocującą oraz klucz instalacyjny, pozbawiając instalatorów konieczności skręcania ze sobą poszczególnych detali. Wystarczy kilka ruchów (jedną ręką!) i gotowe. W ten sposób można zainstalować baterie umywalkowe i baterie kuchenne Oras.

 • Oras opracował sposób na łatwą i szybką instalację, co niesie szereg korzyści zarówno dla urządzających, jak i instalatorów oraz hydraulików.
 • Oras 3S-Installation to system bazujący na trójstopniowym mocowaniu, pozwalający na montaż baterii zlewozmywakowej lub umywalkowej za pomocą jednej ręki.
 • Na Oras 3S-Installation, zamiast wielu śrubek i elementów, składają się zintegrowaną część mocująca oraz klucz instalacyjny.

Oras kreuje trendy!

Oras to nie tylko innowacje i mnóstwo funkcjonalności. To też modny design – opracowany z pietyzmem i pasją do rzeczy pięknych! Wzornictwo, jakie wyróżnia poszczególne kolekcje producenta, opiera się na założeniach nurtu nordyckiego, a więc bazuje na tworzeniu przedmiotów, które łączą w jednym produkcie, to co najważniejsze: praktyczność, solidność oraz estetyczny i schludny wygląd będący ozdobą pomieszczenia. To tym samym sprawia, że elementy poszczególnych kolekcji są stylistycznie ponadczasowe i doskonale wpisują się w rozmaite style aranżacyjne – zaczynając od nowoczesnych i minimalistycznych, a na klasycznych i eklektycznych kończąc. Za ten uniwersalny sznyt odpowiedzialni są utalentowani projektanci, którzy w mistrzowski sposób łączą wymagania świata designu z potrzebami wszystkich użytkowników. Podążają oni za głosami odbiorców, a jednocześnie kreślą nowe trendy, uświadamiając wszystkim, co we wnętrzarskiej modzie piszczy. To symbioza doskonałego wyglądu, bezpieczeństwa, ekologii i wygody.

 • Design produktów Oras bazuje na założeniach nordyckich, co oznacza, że rozwiązania łączą nieprzeciętny design z praktycznością.
 • Oras wciąż zaskakuje innowacjami, ale dba też o estetykę kolekcji.
 • Produkty Oras pasują do większości stylów aranżacyjnych.

Nowoczesne wnętrza z Oras

Jeśli marzysz o nowoczesnych projektach i cenisz wzornictwo o bezpretensjonalnej formie, Oras w swojej ofercie ma mnóstwo rozwiązań, które celująco wpiszą się w ten kanon urządzania. Wszystko dzięki skandynawskim wpływom i estetyce skoncentrowanej wokół stylistycznej prostoty i redukcji, które towarzyszą w czasie powstawania produktów z portfolio producenta. Kolekcje takie jak Oras Optima, Oraz Electra, Oras Nova czy Oras Cubista perfekcyjnie wpiszą się w klimat aranżacji podporządkowany modernistycznym inspiracjom. Dzięki surowym przejściom dopełnią chłodny look loftu albo, za sprawą elegancko połyskującego chromu, spotęgują wrażanie ekskluzywności w pomieszczeniu opanowanym przez minimalizm. To armatura, która spełni w pomieszczeniach dwie kluczowe funkcje – z jednej strony będzie dekoracją, która umiejętnie wyróżni się na gładkim tle płytek z betonu lub kamienia, a z drugiej ułatwi codzienność i wyniesie komfort korzystania ze strefy mycia na znacznie wyższy poziom.

 • Baterie Oras będą idealnie pasować do nowoczesnych aranżacji.
 • Jeśli zależy Ci na minimalistycznym sznycie, sięgnij po kolekcje Oras Cubista, Oraz Nova czy Oras Optima.
 • Żeby połączyć nowoczesny design z funkcjonalnością, wybierz baterie bezdotykowe Oras Electra czy Oras Inspera.

Nowoczesność to nie wszystko!

Marzysz o pomieszczeniach urządzonych w rytmie tradycji lub takich, gdzie czuć wpływ retro? Nic dziwnego! Poza surowym minimalizmem, wymagającą nowoczesnością i pełnym ascetyzmu modernizmem istnieją jeszcze inne kierunki urządzania, którymi często podążają mieszkaniowi esteci. Mowa o wiecznie modnej klasyce, gdzie przeważają ciepłe kolory i obłe kształty, szalonym eklektyzmie na czele z oryginalnymi formami umywalek, baterii czy dekoracji, a także królu przeszłości, czyli vintage, który w znakomity sposób spaja teraźniejszość z tym, co minęło. Oras w tym temacie ma wiele do pokazania! Żeby nadać łazience oryginalny charakter i jednocześnie całkowicie odmienić strefę mycia, sięgnij po awangardową linię Oras Signa, w której baterie umywalkowe zasługują na miano dzieł sztuki – głównie dzięki niebanalnemu korpusowi. Sporą dawką wyszukanego wzornictwa wyróżniają się także baterie Oras Twista, Oras Stela czy Oras Inspera, których nietuzinkowy wygląd stanowi wstęp do wnętrzarskiej swobody w kształtowaniu klimatu wnętrza. To zaledwie początek niezwykłych kolekcji, które przypadną do gustu fanom oryginalności. Pozostałe serie Oras sprawdzisz na naszej stronie.

 • Oras nie zamyka się tylko w kręgu nowoczesnych realizacji. Katalog producenta zawiera rozmaite propozycje, które łatwo dopasować do wielu stylów.
 • Baterie Oras będą pasować do wnętrz klasycznych, eklektycznych czy nawet vintage.
 • Ciekawym designem wyróżniają się baterie Oras Signa, Oras Twista, Oras Stela czy Oras Inspera.

Wyposaż wszystkie strefy mycia z Oras

Niezależnie, czy ma być ekologicznie, nowocześnie czy innowacyjnie – jedno jest pewne: urządzanie jest sztuką... kompromisów! Wybór pasujących do siebie rozwiązań niejednokrotnie wiąże się z wieloma kluczowymi decyzjami, które niekoniecznie stoją w zgodzie z gustami domowników. To dlatego też warto stawiać na marki, które oferują kompleksowy asortyment, a kompleksowość w języku firmy Oras oznacza możliwość zakupu rozwiązań do każdej ze stref mycia: bidetu, wanny, prysznica, umywalki, a nawet i zlewozmywaka. Taka spójność w zakresie wyboru armatury to krótka droga do komfortu i satysfakcji. Marka Oras stawia na wzornictwo, które wzajemnie się uzupełnia, a także proponuje bogate kolekcje, z pełnym wachlarzem możliwości produktowych. W obrębie jednej linii (np. Oras Optima) znajdziesz zarówno baterie bezdotykowe umywalkowe, jak i baterie bidetowe, baterie wannowo-prysznicowe, zestawy prysznicowe czy baterie termostatyczne. Dzięki temu urządzanie łazienki z Oras nie jest lekcją podejmowania decyzji, a łatwą i przyjemną ścieżką prowadzącą do perfekcyjnego wnętrza.

 • Oras stawia na komplementarność produktów.
 • Bogata oferta producenta pozwala osiągnąć stylistyczną spójność we wnętrzu.
 • Oras proponuje baterie do wszystkich stref mycia. W ofercie znajdziesz baterie bidetowe, umywalkowe, prysznicowe czy wannowe.

Bateria umywalkowa Oras to coś więcej niż zwykła armatura

Myślisz, że bateria umywalkowa ma za zadanie jedynie dostarczać wodę i tym samym gwarantować higienę? Tak jest w teorii. W praktyce marka Oras dodała kilka funkcji tym rozwiązaniom, co czyni je jednymi z najbardziej innowacyjnych na rynku! To baterie inteligentne, praktyczne, ułatwiające życie i gwarantujące komfort – codziennie i od święta. Armatura dostępna jest zarówno w klasycznej standardowej wersji z ergonomicznym uchwytem, jak i wariantach bezdotykowych, które wynoszą kulturę kąpieli na znacznie wyższy poziom. Za ten awans odpowiada możliwość sterowania bez dotykania – nie musisz więc odkręcać kurka, gdy masz brudne ręce, wystarczy że zbliżysz dłonie i gotowe. Ułatwieniem, jeśli chodzi o regulację parametrów strumienia jest także aplikacja Oras App, która umożliwia konfigurację ustawień czy zaprogramowanie automatycznego spłukiwania. Dzięki niej użytkowanie baterii jest nie tyle proste, ile też znacznie bardziej higieniczne. Potwierdzają to wyniki opublikowane na łamach czasopisma Canadian Journal of Microbiology. Zgodnie z nimi użytkowanie baterii bezdotykowych zmniejsza ryzyko zarażenia groźnymi bakteriami, np. legionellą.

 • Oras stawia na innowacyjność, czego dowodem są nie tylko standardowe baterie umywalkowe, lecz także baterie bezdotykowe wyposażone w Bluetooth.
 • Baterie bezdotykowe umywalkowe Oras z aplikacją Oras App pozwalają na konfigurację ustawień i programowanie automatycznych spłukiwań.
 • Wybierając innowacyjne baterie bezdotykowe Oras, zmniejszysz ryzyko zakażenia wieloma bakteriami (np. legionellą), które gromadzą się w strefie umywalki.

Przepis na idealny prysznic!

O ile strefa umywalki wydaje się sprawą łatwą w aranżacji, o tyle prysznic to zdecydowanie wyższy level. W tej dziedzinie możliwości jest wiele – zwłaszcza jeśli decydujesz się na asortyment Oras. W ofercie marki znajdują m.in. kompleksowe zestawy prysznicowe, rączki natrysku, baterie termostatyczne, elementy natynkowe czy baterie natynkowe. Jeśli stawiasz na klasykę, wybierz baterie natynkowe Oras Vega, które doskonale wpiszą się w klimat wnętrza podporządkowanego ponadczasowym motywom, gdzie obłe linie i miękkie kształty wyznaczają rytm. Gdy cenisz minimalizm i całkowitą prostotę, sięgnij po zestawy prysznicowe Oras Esteta lub element natynkowy Oras Inspera o zredukowanym designie. Gdy z kolei zależy Ci na pełnym komforcie, a przy okazji bezpieczeństwie, najlepszym wyjściem będą baterie termostatyczne Oras Nova lub Oras Optima, które ograniczają możliwość przepływu wody o temperaturze powyżej 38°C. To uchroni Ciebie i Twoich bliskich przed oparzeniami, a dzieciom dodatkowo zapewni gwarancję beztroskiej kąpieli.

 • Baterie Oras to też przepis na idealną strefę prysznica! W ofercie marki znajdują się rozmaite rozwiązania, uwzględniające potrzeby każdego użytkownika.
 • Zamiast samodzielnego komponowania poszczególnych elementów, wybierz kompleksowy zestaw prysznicowy Oras, np. Oras Optima, który będzie pasował do nowoczesnych wnętrz, lub Oras Eterna, który wpisze się w klimat aranżacji scandi lub klasycznej.
 • Zwolnicy minimalizmu i dekoracyjnej prosty mogą wybierać baterie podtynkowe Oras Electra, a także nowoczesny design armatury Oras Inspera.
 • Dla pełnego bezpieczeństwa i ochrony przed oparzeniami, zainwestuj w baterie termostatyczne Oras. Należą do nich m.in. Oras Nova lub Oras Cubista.

Bidetka zamiast bidetu

Jeśli nie masz miejsca na bidet, nic straconego! Oras stworzył rozwiązanie dla tych, których ogranicza metraż albo zwyczajnie nie chcą inwestować w bidet. To bidetka, czyli inaczej specjalna rączka natrysku typu Bidetta wyposażona w specjalny przycisk otwierający i zamykający strumień. Ten rodzaj armatury montowany jest w pobliżu miski WC i używany jest nie tylko do podmywania okolic intymnych. Bidetka przewyższa funkcjonalnością klasyczną wersję bidetu, bo może być też pomocna w napełnianiu wysokich wiader wodą, opłukiwaniu butów czy myciu toalety. Szukając rozwiązania o takiej użyteczności, możesz wybrać osobną rączkę/słuchawkę prysznicową do baterii umywalkowej lub bidetowej, albo wybrać zestaw, na który składają się bateria umywalkowa z rączką Bidetta z oferty Oras (np. Oras Saga, Oras Safira czy Oras Optima). Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek stylistycznych niedopasowań.

 • Jeśli nie masz miejsca na bidet, a chcesz korzystać z jego funkcjonalności wybierz bidetkę.
 • Bideteka, czyli rączka natrysku typu Bidette, zapewni Ci pełną higienę po skorzystaniu z toalety. Możesz jej też użyć do opłukiwania butów czy napełniania wysokich naczyń wodą.
 • Żeby cieszyć się funkcjonalnością jaką daje rączka natrysku Bidetta, wybierz gotowe zestawy Oras. To m.in. bateria umywalkowa z rączką Bidetta Oras Saga czy Oras Optima.

Łazienka dla wszystkich

Nad funkcjonalnością łazienki można pracować, sięgając po bidety, bidetki, innowacyjną armaturę czy akcesoria wspomagające codzienność. Jednak w przypadku osób starszych, chorych i niepełnosprawnych to nie wystarczy – tu liczą się ergonomia i wygoda. Aby je osiągnąć, warto zainwestować w rozwiązania stworzone z myślą o potrzebach ludzi borykających się z wieloma problemami zdrowotnymi. W przypadku Oras są to specjalne baterie umywalkowe (np. Oras MediPro, Oras Clinica, Oras Care lub Oras Safira) wyposażone w przedłużony uchwyt, który pozwala na zamknięcie lub otworzenie dopływu wody za pomocą łokcia – to szczególnie ważne dla osób poruszających się na kulach czy wózkach inwalidzkich. Podobny komfort zapewniają baterie bezdotykowe Oras. Nie dość, że można je uruchamiać bez konieczności dotykania uchwytu, to w niektórych modelach możliwa jest konfiguracja ustawień odległości, w jakiej należy ustawić dłonie, by woda wypłynęła z wylewki. To zdecydowanie zwiększa swobodę korzystania z łazienki!

 • Oras oferuje baterie dla osób niepełnosprawnych, np. Oras MediPro, Oras Clinica, a także baterie, które zdadzą egzamin w łazienkach o wyższych wymaganiach użytkowych (np. Oras Care, Oras Safira).
 • Przedłużony uchwyt w tego typu rozwiązania dają możliwość uruchamiania i zamykania dopływu wody łokciem, co ważne w przypadku osób poruszających się o kulach i na wózkach.
 • W łazience dla niepełnosprawnych egzamin zdadzą również baterie bezdotykowe Oras.

Baterie kuchenne na miarę Twoich potrzeb

Na mapie domu to nie tylko łazienka jest miejscem szczególnym i wymagającym rozwagi, jeśli chodzi o projektowanie. Prawdziwe serce stanowi kuchnia. To azyl, wnętrze przepełnione po brzegi wybornymi aromatami i rodzinnymi rozmowami. W takiej przestrzeni oprócz estetyki liczy się praktyczność związana z zaplanowaniem funkcjonalnej strefy zlewozmywaka. Jej ważną częścią jest więc bateria kuchenna. Tym, którzy kochają kulinarne zmagania, Oras proponuje baterie kuchenne z obrotową, wyciąganą wylewką Oras Safira czy Oras Inspera. Takie rozwiązania zwiększają zasięg pracy i ułatwiają wiele czynności, jak np. napełnianie wysokich naczyń wodą czy opłukiwanie warzyw i owoców. Dbający o ekologię i higienę z pewnością sięgną po ekologiczne baterie hybrydowe Oras Optima, łączące funkcję bezdotykową i manualną, które oprócz wielu oszczędności, zagwarantują też wygodę obsługi. Z ich pomocą z łatwością umyjesz ręce brudne od ciasta bez konieczności dotykana pokręteł czy uchwytu. Z kolei dla tych, którzy stawiają na design, Oras proponuje znakomite połączenia designu i użyteczności w postaci Alessi Swan by Oras lub Oras Signa.

 • Wybierając baterie kuchenne, zwróć uwagę na swoje potrzeby!
 • Jeśli zależy Ci na higienie i ekologicznym zużyciu wody, wybierz baterie hybrydowe Oras Optima, łączące funkcję bezdotykową i manualną.
 • Dla większej swobody i funkcjonalności, wybierz baterie z wyciąganą, obrotową wylewką Oras Safira lun Oras Inspera.
 • Jeśli poszukujesz estetycznego wzornictwa, praktyczności i oszczędnego zużycia, sięgnij po baterie kuchenne Alessi Swan by Oras lub Oras Signa.

Oras dla domu i ogrodu

Kompleksowość w języku Oras oznacza nie tylko możliwość wyposażenia łazienki i kuchni. To też przepis na funkcjonalny ogród! Wszystko dzięki temu, że w ofercie marki dostępny jest najlepszy zawór ogrodowy. To rozwiązanie odporne na trudne i zmienne warunki atmosferyczne, zwłaszcza zimowe temperatury spadające poniżej zera. W przeciwieństwie do innych, standardowych zaworów, produkt od Oras nie wymaga spuszczania wody z instalacji doprowadzającej, co dla każdego użytkownika oznacza komfort obsługi i ogranicza do minimum ryzyko pęknięć i jakichkolwiek awarii. Ta solidność związana jest także z materiałem, z którego wykonane są zawory Oras, czyli mosiądzem. Jego użycie powoduje, że produkt jest wytrzymały i niezwykle odporny na rdzewienie.

 • W ofercie Oras znajduje się także niezamarzający zawór ogrodowy.
 • To produkt wykonany z mosiądzu, co niweluje występowanie zjawiska korozji.
 • Zawór ten nie wymaga konieczności spuszczania wody z instalacji doprowadzającej przed zimą.

Oras: artykuły, opinie i porady

Szybki kontakt
@:

Rekomendacje i wyróżnienia