Oras Matt Black Edition – czarne baterie, które odmienią wystrój łazienki i kuchni

(1 głos)
Czarne baterie, baterie Oras
Bateria umywalkowa Oras Vega

Żeby wnętrze wyróżniło się na tle innych pomieszczeń, warto użyć wyrazistego koloru. W domowej alkowie może on przybrać formę efektownego zagłówka, w pokoju dziennym obicia kanapy, a w korytarzu dekoracyjnych płytek. Kolorowe kafelki sprawdzą się również w łazience czy kuchni, ale oprócz nich dobrym pomysłem będzie też wybór armatury w wydaniu innym niż chrom. Czarne baterie łazienkowe i kuchenne to zdecydowanie najlepsza z możliwych inwestycji tego typu.

Czarne baterie są w modzie

Czerń stała się kolorem niezwykle popularnym, choć jeszcze kilka lat temu niemal wszyscy omijali ją szerokim łukiem. Jak się okazuje, te obawy były niesłuszne, bo barwa potrafi nieźle namieszać – ale pozytywnie oczywiście! Służy jako narzędzie, które nadaje pomieszczeniom wyrazistości. W sztampowych aranżacjach przełamuje nudę, w tych z kategorii eleganckich podkreśla wrażenie ekskluzywności, a pozostałe ożywia.

Moda na mocniejsze odcienie przyszła wraz z kierunkiem nowoczesnym. To trend obfitujący w ciemniejsze elementy, które kontrastują z jasnymi płaszczyznami będącymi tłem aranżacji. Ich zastosowanie czyni pomieszczenie bardziej interesującym, co wyraźnie widać zwłaszcza w aspekcie armatury. Ta kategoria od wielu lat zdominowana była przez chrom. Połyskujące baterie królowały nad zlewem oraz w obrębie wanny, umywalki czy strefy prysznica. Powodem tego był ich uniwersalny charakter. Obecnie jednak bardziej niż neutralność docenia się indywidualizm i niesztampowe podejście.

Czarne baterie umywalkowe, wannowe czy kuchenne będą estetycznym wyznacznikiem modnej scenerii. Oferta produktów tego typu nieustannie się poszerza, a na ich korzyść przemawia również cena – jeszcze kilka lat temu zakup czarnej armatury był sporym wydatkiem, teraz ten koszt nie jest wygórowany, co zachęca do inwestycji. Jednym z producentów, którego asortyment szczególnie się wyróżnia, jest Oras. Marka postawiła nie tylko na magnetyzujący kolor, lecz także aksamitne, matowe wykończenie w propozycjach Oras Matt Black Edition. Należą do nich baterie z serii Oras Twista, Oras Vega, Oras Electra, a także Oras Nova.

Czarne baterie, baterie Oras
Bateria Oras Vega Electra Bluetooth

Czarne baterie, baterie Oras
Czarna bateria wannowa Oras Nova

Uzupełnienie czy wyrazisty akcent?

Czarne baterie (zarówno kuchenne, jak i łazienkowe) nie będą tylko funkcjonalnym elementem aranżacji. Z uwagi na ich modne wykończenie należy traktować je jako walor dekoracyjny. Mogą być użyte w formie niebanalnego kontrastu z białą ceramiką sanitarną oraz jasnymi płytkami podłogowymi i ściennymi. Dzięki temu znacząco wybiją się na ich tle. Żeby osiągnąć taki efekt, możesz połączyć stylowy design z praktycznością, sięgając po czarne baterie Oras Electra. To inteligentna bateria umywalkowa sterowana bezdotykowo.

Elektroniczna bateria bezdotykowa Oras Electra pozwoli zachować najwyższą czystość w strefie mycia, a jednocześnie dopełni charakter wnętrza. Jej minimalistyczny design doskonale wtopi się w wystrój zdominowany przez nowoczesne wpływy. Co ważne, armatura tej serii wyposażona jest w funkcję Bluetooth®, która pozwala na łatwą regulację oraz konserwację. Dzięki niej możesz też kontrolować zużycie oraz automatycznie sterować spłukiwaniem, co wpłynie na komfort oraz higienę w strefie mycia.

Czarne baterie mogą też być spójnikiem przestrzeni – i to nie tylko łazienki! Właśnie po to stworzono koncept Oras Matt Black Edition. Znajdziesz w nim baterie umywalkowe z odpowiednimi zaworami spustowymi typu push pop-up, które będą pasować do wielu umywalek, baterie zlewozmywakowe (np. Oras Twista), a także baterie natryskowe (np. Oras Nova). Ciemne wykończenie, jako wspólny mianownik w kuchni i łazience, zapewni wrażenie jedności i będzie elementem holistycznej aranżacji. Taka harmonia jest teraz bardzo na czasie!

Czarne baterie, baterie Oras
Czarna bateria kuchenna Oras Twista

Czarne baterie, baterie Oras

Czarna armatura nie oznacza większej widoczności zacieków

Nie każda czarna bateria oznacza kłopoty. To krzywdzący dla ciemnej armatury stereotyp, który chcemy właśnie obalić. Odciski palców, ślady kamienia i zacieki będą widoczne tak samo zarówno na ciemnej, jak i chromowanej baterii. Tak samo trzeba je systematycznie czyścić. Z tym, że w przypadku niektórych rozwiązań ten problem może być mniej dokuczliwy. Dotyczy to baterii Oras Matt Black Edition. Co w nich tak szczególnego?

Baterie czarne z rodziny Oras zostały pokryte specjalną powłoką ceramiczną wysokiej jakości. Jest ona nakładana w wyniku innowacyjnego procesu, który ma zasadniczy wpływ na trwałość i żywność powierzchni. Rzutuje też na jej odporność na korozję oraz powoduje, że jest mniej podatna na zachlapania i odciski palców. To sprawia, że armatura zachowuje czystość przez dłuższy czas!

Czarne baterie, baterie Oras
Czarna bateria umywalkowa Oras Twista

Czerń do nowoczesnych i retro wnętrz

Czerń to barwny kameleon, który pasuje do wszystkich wnętrz. Użycie tego koloru spowoduje, że pokój nabierze charakteru. Z czym łączyć takie baterie? Jeśli masz na celowniku nowoczesne realizacje, wybierz innowacyjne czarne baterie umywalkowe Oras Electra i zestaw je z wielkoformatowymi powierzchniami płytek betonowych oraz białą ceramiką. To trio idealne, by uzyskać surową aranżację o minimalistycznym sznycie. Nieregularna faktura cementu w konfrontacji z klasycznym zestawieniem czerni i bieli zbudują elegancki wystrój.

Czarna armatura pasuje też do kolorowych wnętrz! Ciemny kolor doskonale komponuje się z turkusem na ścianach, bladym marsala czy głębokim granatem. Takie dwa modne akcenty będą kształtować poczucie ekskluzywności – zwłaszcza w realizacjach glamour, eklektycznych czy art déco. Podobnie będzie ze szlachetnym rysunkiem marmuru czy drewna.

Mimo że czerń kojarzy się z nowoczesnymi kierunkami, to możesz też wykorzystać potencjał koloru w stylizacjach, w których króluje duch przeszłości. Nurty vintage i retro kochają ciemne detale! Takie baterie będą przypieczętowaniem wystroju i niekoniecznie muszą przybierać fantazyjne formy z krzyżowymi uchwytami na wzór tych sprzed lat. Połącz stare z nowym, czyli akcenty retro z minimalistyczną armaturą Oras Twista lub Oras Nova, by uzyskać piękną całość.

Czarne baterie, baterie Oras

Skomentuj

1 komentarz

Rekomendacje i wyróżnienia