Biała bateria łazienkowa i kuchenna jako oryginalna ozdoba aranżacji. Dlaczego warto je wybrać?

(12 głosów)
 

Pisaliśmy już o tym, że miłośnicy pięknych wnętrz coraz częściej sięgają po czarne baterie. Te ciekawe propozycje mają jednak poważnego konkurenta nie tylko w postaci klasycznego chromu, lecz także bieli! Jeszcze do niedawna armatura w takim wydaniu była odważnym zabiegiem stylistycznym i mimo że efekt zachwycał, to cena mocno zniechęcała do zakupu. Dziś jednak rozwiązania nie kosztują już fortuny, dlatego znacznie chętniej po nie sięgamy. Co przemawia na ich korzyść? O tym poniżej!

 
hansgrohe puravida bateria wannowa biała, biała bateria wannowa hansgrohe puravida, hansgrohe puravida bateria wolnostojąca biała
Hansgrohe PuraVida

  

Bateria biała i jej potencjał!

Biała bateria będzie uniwersalna stylistycznie, więc nie ograniczy kreatywności podczas projektowania. Znakomicie odnajdzie się pośród wielu nowoczesnych akcentów stylu modernistycznego – poradzi sobie może nawet lepiej niż jej czarne czy chromowane zamienniki, ponieważ złagodzi surowy klimat wystroju. Wyjątkowo dobrze zaprezentuje się również w minimalizmie, gdzie może być wykorzystana na dwa sposoby. W pierwszym wariancie – jako dopełnienie aranżacji total white, w drugim – jako kontrast dla płytek, ceramiki czy mebli w odcieniu czerni bądź bardziej stonowanych brązów czy szarości. Rozwiązanie jeszcze lepiej wyróżni się na ciemnym tle, a tym samym przyciągnie uwagę, zamieniając się w efektowną dekorację pomieszczenia.

 
zestaw prysznicowy biały kludi balance white, biała bateria prysznicowa kludi balance white, kludi balance white bateria prysznicowa biała

 

Biel to kolor wnętrz słynących z przytulności, bo któż wyobraża sobie aranżacje skandynawskie, francuskie czy shabby shic bez palety jasnych kolorów? W tego typu realizacjach biała bateria umywalkowa czy prysznicowa stanie się kontynuacją harmonijnej koncepcji, świetnie wypadnie w towarzystwie drewnianych elementów oraz pastelowych tonacji i będzie jednocześnie oryginalnym przełamaniem standardu stosowania chromu, czerni czy miedzi. Jej obecność stanie się gwarantem spójności i da nieco więcej swobody w zakresie wyboru dodatków – wszystko dlatego, że z bielą każdy motyw i odcień komponuje się znakomicie!

 

W jakim stylu sprawdzą się białe baterie:

  • Minimalistycznym,
  • Skandynawskim,
  • Shabby shic,
  • Nowoczesnym,
  • Industrialnym,
  • ... w każdym!
cersanit mille white baterie do łazienki, biała bateria łazienkowa cersanit mille white, białe baterie łazienkowe cersanit mille white
Baterie łazienkowe Cersanit Mille White

 
biała bateria zucchetti pan, biała bateria umywalkowa zucchetti pan, zucchetti pan biała

 

Łazienka w bieli... nieco inaczej

Biała łazienka to królowa wszystkich aranżacji. Powiększa optycznie przestrzeń, więc jest doceniana przez właścicieli niewielkich pomieszczeń. Buduje wrażenie przestronności, obok której obojętnie nie przechodzą fani otwartych powierzchni, a przede wszystkim jest to na tyle uniwersalna opcja, że będzie punktem wyjścia dla wielu kierunków. Wystarczy użyć drewna, by wystrój był bardziej harmonijny i typowo skandynawski, sięgnąć po beton, by zyskał na loftowej sterylności, albo postawić ją w opozycji do czerni i zbudować elegancji buduar stylu glamour. OK – pomysły mogą mnożyć się w nieskończoność, ale co z niepozornymi detalami, czyli armaturą? Tu z reguły wiało nudą, a w zasadzie... chromem.

 
hansgrohe puravida aranżacja z białą baterią, białe baterie hansgrohe puravida, biała bateria do łazienki hansgrohe puravida

 

Biała bateria umywalkowa nie będzie więc tylko praktycznym i obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki. To nieoczywista dekoracja! Zestawiona z białą ceramiką stworzy niemal integralnie połączony duet, a postawiona obok czarnej umywalki jeszcze lepiej zaznaczy swoją obecność. Podobny efekt zapewni bateria prysznicowa. Biała alternatywa stanie się numerem jeden, jeśli kafelki pod prysznicem przybiorą ciemną barwę. Krótko mówiąc, biała bateria wannowa, umywalkowa czy prysznicowa to pomysł dla tych, którzy chcą urządzić łazienkę trochę inaczej – co w branżowym języku oznacza oryginalniej.

 
biała bateria do łazienki axor starck v, axor starck v biała bateria, bateria umywalkowa biała axor starck v

Białe baterie – zalety i wady

Biała bateria łazienkowa ma swoje plusy i minusy. W puli zalet z pewnością znajdą się względy estetyczne, związane z możliwością stworzenia nieschematycznej oraz modnej aranżacji. Ten stylistyczny atut potęgują nieskończone ilości zestawienia z niemal każdym motywem i kolorem – od drewna, po beton, cegłę, szarości, czernie, zielenie czy brązy. Armatura może być wykorzystana zarówno w projektach monochromatycznych, jak i tych bazujących na kontraście, a co najważniejsze pozwala na pewne odstępstwo od ogólnie przyjętej normy stosowania baterii w jednym wykończeniu. W tym przypadku można złamać zasady i jeśli wybraliśmy białe baterie umywalkowe, to obok wanny może stanąć model w czarnej wersji i odwrotnie, czego przykładem jest poniższe zdjęcie.

 
zucchetti biała armatura łazienkowa, biała armatura do łazienki, biała armatura zucchetti, nowoczesna biała armatura zucchetti
Armatura do łazienki Zucchetti

Największą zaletą białych baterii jest... praktyczność! Kojarzycie biały nalot, jasne ślady kamienia, zacieki, pozostałości po kosmetykach i denerwujące odciski palców? W tym przypadku problem jest całkowicie wyeliminowany! Należy jedynie uważać, aby w pełni nie poddać się euforii braku brudu na armaturze i nie zapominać o systematycznym czyszczeniu, bo twarda woda – mimo że nie widać jej skutków – może prowadzić do awarii. Jeśli chodzi o minusy, to z pewnością nie można pominąć ceny. Nadal są to propozycje nieco droższe od standardowych chromowanych alternatyw, choć ich wartość nie stanowi już takiego wydatku jak jeszcze kilka lat temu.

 

Białe baterie łazienkowe – zalety i wady:

  • To produkty uniwersalne stylistycznie – pasują do każdego stylu,
  • Można je łączyć z wieloma innymi kolorami,
  • Są praktyczne – osady, zacieki i ślady palców są na nich mniej widoczne,
  • Rozwiązania są jednak nieco droższe od klasycznych chromowanych modeli.
dornbracht tara biała bateria, biała bateria wannowa dornbracht tara, biała bateria wolnostojąca dornbracht tara

Oryginalnie w kuchni, czyli bateria kuchenna biała

Modny trend na białe baterie nie ominął także kuchni. To przestrzeń, która awansowała do miana reprezentacyjnego królestwa, więc oryginalne produkty są w niej jak najbardziej wskazane. Jednym z nich jest właśnie bateria kuchenna biała, która gwarantuje dopasowanie do każdego z kierunków wnętrzarskich, przyciąga wzrok – kontrastując z granitowym zlewem – albo stanowi wizualną harmonię z białą komorą. W przeciwieństwie do chromowanych wersji nie widać na niej brudu i zacieków, więc uchodzi za bardziej funkcjonalną propozycję. Ten aspekt spotęguje również m.in. bateria kuchenna biała z wyciąganą wylewką, która dzięki ruchomej głowicy z natryskiem zamontowanej na wężu powiększa obszar roboczy, pozwala dotrzeć w zakamarki zlewu, umożliwia dokładne umycie warzyw i owoców czy napełnienie wysokiego garnka stojącego na blacie czy podłodze.

 
zucchetti pan biała bateria do kuchni, biała bateria kuchenna, białe baterie kuchenne zucchetti pan
Zucchetti Pan

 

Biała armatura – przegląd najciekawszych propozycji

Jaka bateria biała będzie najlepsza? Ta, której forma nierozerwalnie połączona jest z funkcją, co wiąże się z wysoką jakością, innowacyjnymi udogodnieniami czy ekonomicznym zużyciem wody, osiągniętym dzięki systemom napowietrzającym strumień. Każda z propozycji w naszym rankingu ma te zalety! A oprócz praktyczności znajdziecie zarówno pozycje całkowicie skąpane w bieli, jak Zucchetti Pan, Tres Study Colours czy Dornbracht Tara, jak i modele wzbogacone o chromowane detale – Hansgrohe PuraVida, Kludi Balance, Cersanit Mille White, GROHE Eurodisc czy Valvex Vegane. Jednym z najbardziej oryginalnych rozwiązań dostępnych na rynku jest również Axor Starck V, czyli pierwsza szklana bateria.

hansgrohe puravida 15072400, hansgrohe puravida bateria biała, biała bateria stojąca hansgrohe puravida
Biała bateria umywalkowa Hansgrohe PuraVida 15072400

hansgrohe puravida biała łazienka, łazienka w bieli, biała bateria do białej łazienki
Biała łazienka Hansgrohe PuraVida

kludi balance bateria umywalkowa, biała bateria kludi balance, biała bateria umywalkowa kludi balance
Biała bateria Kludi Balance 520239175

kludi balance biała bateria umywalkowa, biała bateria stojąca kludi balance, kludi balance biała bateria do umywalki
Biała bateria Kludi Balance z czarną umywalką

biała bateria do kuchni zucchetti pan, zucchetti pan bateria biała, biała bateria kuchenna zucchetti pan
Biała bateria kuchenna Zucchetti Pan

grohe eurostyle biała bateria umywalkowa, biała bateria do umywalki grohe eurostyle, grohe eurostyle 23374LS3
Biała bateria Grohe Eurostyle 23374LS3

bateria umywalkowa biała, białe baterie umywalkowe grohe eurostyle, grohe eurostyle białe baterie
Grohe Eurostyle bateria umywalkowa biała

valvex vegane 2451660, valvex vegane bateria kuchenna biała, valvex vegane bianco
Biała bateria Valvex Vegane 2451660

valvex vegane bateria biała, biała bateria valvex vegane, valvex vegane biała bateria do kuchni
Valvex Vegane Bianco bateria kuchenna biała z wyciąganą wylewką

cersanit mile white biała bateria łazienkowa, biała bateria umywalkowa, cersanit mile white bateria biała
Cersanit Mile White bateria umywalkowa S951-047

cersanit mile white biała bateria do łazienki, biała bateria cersanit mile white, bateria umywalkowa stojąca biała
Biała bateria łazienkowa Cersanit Mile White

grohe eurodisk joy biała bateria, biała bateria grohe eurodisk, bateria umywalkowa biała grohe eurodisk
GROHE Eurodisc biała bateria umywalkowa 23425lS0

biała bateria grohe eurodisk joy, grohe eurodisk joy biała bateria umywalkowa, białe baterie umywalkowe grohe eurodisk joy
GROHE Eurodisk biała bateria do umywalki

tres study colors białe baterie, tres study colors biała bateria umywalkowa, bateria biała tres study colors
Tres Study Colors biała bateria

axor starck v bateria biała, białe baterie axor starck v, axor starck v białe baterie
Axor Starck V z białym korpusem

dornbracht tara biała bateria, biała bateria do łazienki, białe baterie dornbracht tara
Dornbracht Tara biała bateria stojąca

dornbracht tara bateria umywalkowa biała, biała bateria do umywalki, białe baterie umywalkowa dornbracht tara
Dornbracht Tara bateria umywalkowa stojąca biała

Skomentuj

1 komentarz

Rekomendacje i wyróżnienia