Axor Citterio E – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie. Zalety i wady, test eksperta

(1 głos)
Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio E Bateria Umywalkowa 3-otworowa

Axor Citterio E – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie.

 
E jak elegancka. E jak ekskluzywna. E jak esencja piękna! Bateria Axor Citterio E jest precyzją samą w sobie. To wyszukane wzornictwo inspirowane prostotą. Klasyka wzbogacona o nowoczesne cechy. Konfrontacja współczesności z tradycją. Erudycja w świecie sanitarnym. Aspazja zamknięta w umiejętnie przemyślanej bryle. Ta linia emanuje szlachetnością, intrygująco działa na zmysły, zamieniając strumień wody w fenomenalny pokaz krystalicznych kropel. To projekt wykraczający poza ramy użytecznego produktu – stanowi biżuterię łazienki, która bez względu na tło, zawsze będzie pasować i podkreślać jej atuty. Seria Axor Citterio E jest zwieńczeniem wystroju, gustownym dodatkiem i zasadniczym atrybutem.
 
Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio E Bateria Nawannowa

 

  Jakość

 

 

Esencja dobrego wzornictwa i wysokiej jakości (+)

Kupując baterie Axor, stawiamy na jakość! Być może zdanie brzmi jak wyświechtany slogan reklamowy, ale nie w nim nic, co byłoby kłamstwem. To niemiecki mistrz branży wyposażenia wnętrz, który z największą troską podchodzi do każdego etapu produkcji. Wykorzystanie najlepszych składników i ich wcześniejsza wnikliwa selekcja gwarantują długoletnią eksploatację oraz zadowolenie Klienta. Orientacja na innowacyjność pozwala redukować zużycie wody i oszczędzać pieniądze, a do tego odpowiada za intuicyjną i wygodną obsługę. Współpraca ze światowymi projektantami przynosi spektakularne dzieła. To armatura przemyślana od początku do końca. Rozwiązania stosowane w renomowanych obiektach na świecie. Myślę, że wykorzystanie baterii Axor chociażby w Burj Khalifa w Dubaju to najlepsza rekomendacja dla precyzji, jaką wyróżniają się baterie Axor!


5 lat gwarancji (+)

Axor Citterio E, jak i wszystkie baterie Axor, to przede wszystkim pewność bezawaryjnej eksploatacji. Ta świadomość jest wynikiem przemyślanego procesu produkcyjnego oraz koncentracji na potrzebach Klienta, którymi w swojej działalności kierują się marki hansgrohe i Axor. Formalnym przypieczętowaniem solidności komponentów oraz użyteczności samych rozwiązań Axor Citterio E jest wydłużona gwarancja producenta. Wynosi ona 5 lat, co w porównaniu ze standardowym terminem 24 miesięcy stanowi ogromny atut oferty Axor i wyróżnia ją na tle innych fabrykantów. Tak długi czas jest dla nas, nabywców, nie tyle znakiem jakości, ile wartością dodaną do armatury i dodatkowym zabezpieczeniem w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów niepowstałych z naszej winy.
 

Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio E Bateria Nawannowa 4-otworowa
 
 

  Design

 

Nowoczesna łazienka vs. klasyczna łazienka (+)

Baterie Axor Citterio E to przykład wzornictwa, które scala sztandarowe cechy modernizmu i klasyki. Kombinacja wydaje się niemożliwa do osiągniecia, a jednak wirtuoz piękna, Antonio Citterio, udowadnia, że w świecie łazienki nie ma rzeczy niemożliwych! Symfonia prostych linii i geometrycznych kątów została skonfrontowana z subtelnie wygiętym łukiem wylewki, co tworzy zbalansowaną, przyjemną dla oka całość. To formy, w których znajdziemy połączenie klasycznych uchwytów krzyżowych lub dźwigniowych z kwadratowymi i obłymi kształtami. Smukły korpus występuje w opozycji do wyraźnych konturów wylewki. Współczesność miesza się z tradycją, dając ponadczasowe bryły dopasowujące się do wnętrz zdominowanych zarówno przez minimalistyczne zasady redukcji, jak i wiecznie modne inspiracje nawiązujące do przeszłości.


Manufaktura piękna (+)

Marka Axor to rzemieślnik gustów – czołowy reprezentant dobrego wzornictwa, który każdą aranżację uczyni zmysłowym odkryciem. Fakt ten potęguje możliwość pełnej personalizacji wnętrza, za sprawą dwunastu ekskluzywnych powierzchni specjalnych powstających w Manufakturze Axor. Innowacyjny cykl produkcji, obejmujący ekologiczny proces powlekania PVD (Physical Vapor Desposition) powoduje, że armatura Axor jest nie tyle trwała, odporna na zarysowania i korozję, ile zachwyca pięknym wykończeniem. Baterie Axor Citterio E dostępne są chociażby w wariancie z czerwonego złota, które podkreśli szlachetność marmuru; czarnego polerowanego chromu; szczotkowanego mosiądzu czy polerowanego brązu. Łącznie to aż 15 sposobów na to, by nadać wnętrzu nowej tożsamości!


Jaką ceramikę wybrać do baterii Axor Citerio E? (+)

Sanitarny duet wszechczasów, który niejednokrotnie spędza sen z powiek urządzającym, to ceramika i armatura. Ich wzajemne dopasowanie jest gwarancją estetycznego projektu, a także codziennego komfortu. Nie bez przyczyny też Internet pęka w szwach od ogromu porad dotyczących tego, jak najlepiej odrobić tę lekcję urządzania. My mamy dla Was małą ściągę – zwłaszcza jeśli zdecydowaliście na baterie Axor Citterio E. Znawcy designu proponują: umywalki Axor Bouroullec, umywalki Axor Massaud, umywalki i wanny Axor Urquiola, umywalki Duravit 2ndFloor, umywalki Duravit Architec, umywalki Duravit Bacino, umywalki Duravit Darling New, ceramikę Duravit DuraStyle, umywalki Duravit Happy D.2, umywalki Duravit ME by Starck, umywalki Duravit Starck 3, ceramikę Duravit Vero, umywalki Keramag iCon, ceramikę Keramag MyDay, rozwiązania z linii Laufen Pro oraz Laufen Pro S, umywalki Roca Khroma, umywalki Villeroy & Boch Loop & Friends czy chociażby umywalki Villeroy & Boch Memento. Jak widać, wybór jest ogromny!
 
Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio E Bateria Umywalkowa

 

  Funkcjonalność

Idealne dopasowanie ComfortZone (+)

Znak ComfortZone umieszczany w opisach baterii Axor i hansgrohe oznacza jedno: perfekcyjne dopasowanie! To nic innego jak możliwość doboru optymalnego rozmiaru armatury do ceramiki. Niezależnie od tego, czy wybieramy umywalki nablatowe, umywalki wiszące, umywalki wpuszczane w blat czy raczej te o niewielkich parametrach, przeznaczone do małej łazienki, ComfortZone w propozycji Axorr Citterio E pozwoli na wybór tej właściwej, która zapewni wygodę podczas użytkowania i brak rozchlapanej wody dookoła. Mniejszy wariant odegra praktyczną rolę w łazienkach dla gości – nie zajmie cennej przestrzeni, a jednocześnie zapewni maksimum wygody. Średni także odpowie za ergonomię w strefie mycia, a największy pozwoli chociażby napełnić wysoki dzbanek bez gimnastyki opartej na metodzie prób i błędów. Informacja na temat wysokości baterii znajduje się w jej nazwie (np. Axor Citterio E Comfort Zone 125).


Oszczędności w łazience z EcoSmart (+)

Axor jako lider innowacyjności wyposażył baterie Axor Citterio E w ekologiczne funkcje, które oszczędzają wodę i energię. Służą temu m.in. EcoSmart, czyli technologia pozwalająca na zużycie do 60% mniej cennego zasobu niż tradycyjne modele oraz redukująca emisję CO2. Jak to działa? Baterie umywalkowe Axor Citterio E posiadają ogranicznik przepływu oraz specjalny perlator napowietrzający strumień (element ten znajduje się na końcu wylewki i jego zadaniem jest mieszanie wody z powietrzem). W rozwiązaniach prysznicowych znajdziemy ponadto dysze strumieniowe. Wszystko to przekłada się na liczby! W przypadku głowic i główek prysznicowych to około 9 l/min, a baterii umywalkowych jedynie 5 l/min.
 

Axor Citterio E i technologia Select (+)

Technologia Select zastosowana jest w rozwiązaniach prysznicowych Axor Citterio E. Pozwala ona na intuicyjną obsługę i zwiększony komfort korzystania z orzeźwiającej kaskady wody. Stylistycznie wkomponowany przycisk Select umożliwia sterowanie poszczególnymi odbiornikami, podczas gdy ruchem dłoni możemy indywidualnie ustalać pozostałe parametry – takie jak chociażby kąt strumienia czy wysokość główki.
 

Indywidualne możliwości z Axor Citterio E (+)

Pełna personalizacja przestrzeni prysznica to krok ku jeszcze większej przyjemności w łazience. Axor, doskonale zdając sobie z tego sprawę, postawił na samodzielność w zakresie aranżacji! W ofercie znajdziemy moduł termostatyczny 38 x 12, który można montować wedle uznania – albo horyzontalnie, albo wertykalnie. Gdy połączymy go z zestawem Axor ShowerCollection kreatywność oraz dowolność konfiguracji przestrzeni może osiągnąć poziom zenitu!

Baterie termostatyczne od Axor (+)

Design designem, ale Axor stawia przede wszystkim na funkcjonalność! Dowodem na to będą baterie termostatyczne Axor Citterio E. To strażnicy bezpiecznej kąpieli, symbol oszczędności oraz gwarancja stałej temperatury wody bez względu na skoki ciśnienia. W ofercie producenta znajdziemy m.in. baterie termostatyczne wannowe Axor Citterio E, baterie termostatyczne prysznicowe Axor Citterio E przeznaczone do montażu natynkowego czy baterie termostatyczną wannową podłogową Axor Citterio E.
 

Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio Baterie Umywalkowe Podtynkowe

 

 Axor Citterio E cena

Wysoka półka cenowa (+/-)

Nie boję się użyć stwierdzenia, że baterie łazienkowe Axor Citterio E to rozwiązania ekskluzywne – dla konesera designu, fana elegancji i kunsztowności, który w pięknie szuka też jakości oraz użyteczności. To wszystko ma armatura Axor Citterio E. Cena jest wypadkową niemal samych zalet i braku wad! To trwale komponenty, doskonałe funkcje, kompleksowość, stylistyczny uniwersalizm, długa gwarancja i w ostateczności efekt, który podbije serca każdego estety! 
 
Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio E Bateria Wannowa Wolnostojaca

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

Axor Citterio E = czysta łazienka (+)

Axor Citterio E to rozwiązania na miarę naszych czasów – nie tylko estetyczne i gwarantujące wygodną eksploatację, ile funkcjonalne, niegenerujące trudności w zakresie utrzymania czystości. Na wyjątkową prezencję produktu wpływa wspominana technika wykończenia powierzchni PVD (Physical Vapor Desposition), która poza tym, że zwiększa odporność na czynniki chemiczne oraz korozję, potęguje blask powierzchni. W procesie pielęgnacji warto jednak uwzględnić podstawowe zalecenia producenta, związane z ograniczeniem korzystania z agresywnych detergentów, środków żrących czy gąbek, które mogą zniweczyć blask rozwiązania.
 
Axor Citterio E - łazienka inspiracje wady oraz zalety
Na Zdjęciu: Axor Citterio bateria Umywalkowa Podtynkowa
 

 

Zalety i wady Axor Citterio E

 

Zalety

+ Kompleksowa oferta, 

+ Ekologiczne funkcje EcoSmart, które redukują zużycie wody o 60%

+ Dostępność baterii termostatycznych

+ Gwarancja doskonałego dopasowania ceramiki i umywalki,

+ Niebanalny designi,

+ Projekt wybitnego twórcy,

+ Możliwość zakupu baterii w 15 wariantach wykończeń

+ Innowacyjne metody produkcji (technika PVD)


Wady

– cena (jednak adekwatna do jakości i funkcjonalności).

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia