Miska Bez Kołnierza czyli Rimless, Rimfree, Miska Bez Rantu, Directflush, Newsflash, Miska Bezkołnierzowa… co to jest?

(36 głosów)


duravit durastyle 2539090000

 
 
 

Rim = kołnierz, rant, free = wolny, less =mniej

W rezultacie mamy miskę bez wewnętrznego kołnierza czy rantu

 
Miski bez kołnierza, bez rantu, rimless, rimfree, directflush, newsflash i wiele innych określeń, które mówią nam jedno, to produkt godny uwagi. Konstrukcja sedesu bez wewnętrznego kołnierza to jeden z najpopularniejszych trendów w branży łazienkowej, zastosowany przez niemal wszystkich topowych producentów, nieustannie wprowadzany także przez innych do swojej oferty. Powód? Miski klozetowe bez rantu to gwarancja utrzymania łazienki w czystości, ochrona Ciebie i Twoich bliskich przed bakteriami oraz oszczędność wody! Zobacz sam.

 

 

Popularny trend

Konkurencja na rynku jest ogromna. Każdy producent elementów wyposażenia łazienki doskonali swoje produkty, dodając im innowacyjnych funkcji, które ułatwiają życie pod każdym względem, a do tego zachowują piękny design. Kompilacja tych czynników to nie lada wyzwanie! Prekursorami trendu bezrantowych misek była firma KOŁO, wprowadzając je po raz pierwszy na polski rynek. Wyrób się "przyjął", a szeroki wybór w tym zakresie sprawia, że możemy przebierać, decydować i wybrzydzać. Fabrykanci coraz częściej rezygnują już ze standardowych muszli, bo owe udogodnienie zyskało olbrzymią popularność i nie chce zejść z piedestału. Systemy rimfree/rimless znajdziecie wśród takich marek jak wspomniana KOŁO oraz Villeroy&Boch, Duravit, IdealStandard, Keramag, Roca, Laufen i inni. 
 

Higiena i czystość przede wszystkim

Konstrukcja miski, jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że rant nie jest już kryjówką bakterii i zarazków. Trudno dostępne miejsce zostało wyeliminowane, powodując, że czyszczenie łazienki będzie szybsze, przyjemniejsze, a my łatwiej pozbędziemy się drobnoustrojów. Specjalne zaprojektowane dysze w dystrybutorze kierują strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem za pomocą odpowiedniej technologii, zachowując czystość toalety. Budowa miski klozetowej sprawia, że z łatwością pozbędziemy się zabrudzeń, bez konieczności używania reklamowanych w TV detergentów, które niczym wrogie wojska wkraczają na powierzchnię toalety i walczą ze szkodnikami, które prowadzą tam przyjemne życie pasożytnicze. Inwestycja w bezkołnierzowy system to oszczędność czasu na sprzątanie łazienki i energii, a także oszczędność w portfelu!
 

Oszczędność wody w łazience

Ergonomia i ekologia stanowią dwa aspekty, które towarzyszą rozwiązaniom rimless. Czynnik EKO to element godny uwagi, ponieważ coraz częściej szukamy możliwości redukcji przepływu. Jak to wygląda w miskach bez rantu? Nowoczesny sposób utrzymania czystości oszczędnie dystrybuuje wodę, dzięki temu nasze rachunki się zmniejszą. W porównaniu ze standardowymi modelami oscyluje to na poziomie 30%, bowiem miski bezrantowe spłukują ilością wody od 3 do 4l, a nie jak w przypadku standardowych toalet – 6l. W dłuższej perspektywie takie udogodnienie z pewnością korzystnie wpłynie na stan gotówki w portfelu!
 
 

Miska bez rantu - producenci i ich serie - przykłady

IdealStandard - Connect, Dea
Koło - Life!, Traffic, Style, Nova Pro, Nova Pro Bez Barier, iCon, 4U, Renova Nr 1, Xeno2.
Duravit - Durastyle,Me by Starck, P3 Comforts, Darling New, Happy D.2, Stack 3
Villeroy&Boch - Avento DirectFlush, O.Novo, Omnia Architectura, Sentigue,  Subway 2.0, Venticello
Roca - Gap, Nexo
Geberit- MyDay oraz Icon

 

 

IdealStandard - Connect E817401

ideal standard connect E817401
 
 

 Roca Nexo A34664000

 

roca nexo miska wca34664l000

 
 

 Villeroy&Boch Subway 2.0  560610R1

 
 

 

villeroy&boch subway 2.0 5606R001
 
 

 

 
 
Aranżując łazienkę warto zwracać uwagę na elementy dzięki którym możemy oszczędzać zasoby wody. To inwestycje, które zagwarantują nam mnóstwo zalet  w postaci funkcjonalnej łazienki, pełnej rozwiązań ułatwiających nam życie jak i możliwościach związanym z utrzymaniem czystości. Pamiętajcie - ergonomia, ekologia, jakość i design - czynniki, dzięki którym zyskacie idealną łazienkę!
 
Zalety i wady bezkołnierzowych misek:
+ ułatwiający czyszczenie system,
+ strumień wody usuwa zanieczyszczenia,
+ system hamuje rozwój bakterii,
+ ciekawe wzornictwo.
+ oszczędność wody 
 
- cena, miski są o około 100zł droższe.
 
Niestety, teraz aż się prosi, by wymienić swoją starą toaletę! :-)
 
 
 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia