Remont łazienki z Duravit – zobacz spektakularną metamorfozę!

(0 głosów)
duravit durasquare wanna, duravit wanna, duravit wanna wolnostojąca
Wyremontowana łazienka z wanną wolnostojącą Duravit Durasquare

Łazienka z potencjałem – tak można określić trzydziestoletnie wnętrze na poddaszu, które z uwagi na metraż stwarzało ogrom aranżacyjnych możliwości. Trzy dekady temu ktoś próbował to wykorzystać i choć połączenie brązu oraz bieli można zaliczyć do udanych, to dziś te niewielkie kafelki i boazeria na suficie straciły na terminie stylistycznej przydatności. Młodzi właściciele przestronnego pokoju kąpielowego postanowili więc całkowicie zmienić przestrzeń. W efekcie powstał funkcjonalny i modny salon kąpielowy, w którym główną rolę odgrywają produkty Duravit. Zobaczcie!

Remont nie taki straszny

Remont łazienki to coś, co każdy woli uniknąć – zwłaszcza jeśli w domu czy mieszkaniu jest tylko jedno pomieszczenie tego typu. Nie dość, że wszelkiego rodzaju modernizacje trwają zdecydowanie za długo, to też ograniczają domowników – nie wspominając już o kosztach. W przypadku tej łazienki na poddaszu modernizacja była wskazana, bo trzydzieści lat użytkowania zrobiło swoje. Nieco zniszczone płytki podłogowe, przytłaczająca boazeria i pożółkła już wanna aż prosiły się o wymianę.

Za projekt tytułowej łazienki odpowiadała sama właścicielka, której przyświecał jeden cel: stworzyć wnętrze przytulne i harmonijne, utrzymane w ciepłej tonacji; z odcieniami naturalnego dębu, bieli i szarości. Udało się, prawda?

duravit remont łazienki, duravit łazienka do remontu, remont łazienki duravit
Łazienka przed remontem

duravit metamorfoza łazienki, metamorfoza łazienki duravit, odnawianie łazienki duravit
Wystrój łazienki przed metamorfozą

Praktyczność ponad wszystko

Nadrzędnym celem była harmonijna koncepcja kolorystyczna. Naturalna, ale i ponadczasowa – na kolejne trzydzieści lat! To założenie zostało osiągnięte z nawiązką, bo płytki drewnopodobne na ścianie w połączeniu z betonowymi kaflami wielkoformatowymi z pewnością nie stracą na popularności przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Jednak poza porcją zmysłowych doznań dla oka, chodziło też o praktyczność. Wszystko dlatego, że użytkownikami łazienki jest rodzina z dziećmi, a to przekłada się na spore potrzeby! Trzeba było stworzyć miejsce na ręczniki, kosmetyki, łazienkowe akcesoria, a do tego zadbać o bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Na korzyść projektu przemawiał metraż! Na takiej powierzchni można zaszaleć, a więc właścicielka pomieszczenia uwolniła wszelkie pokłady kreatywności. W rezultacie powstał dodatkowy świetlik, który doświetlał (i tak już jasną) łazienkę, a także użyteczny zsyp na pranie prowadzący wszelkie brudy do pomieszczenia gospodarczego zlokalizowanego bezpośrednio pod nim.

duravit aranżacja łazienki, duravit zdjęcia łazienki, duravit zdjęcia łazienki po remoncie
Aranżacja łazienki po remoncie, meble i ceramika Duravit

Umywalki Duravit w komfortowej strefie mycia

Strefa mycia nie zmieniła swojego miejsca. Pozostała na długiej ścianie, co zmniejszyło koszty remontu. Dzięki temu nie trzeba było przeprowadzać elementów hydraulicznych w inne, nowe miejsce. Właściciele pozostali również przy dwóch umywalkach, co z pewnością ułatwia rodzinie poranną rutynę. Jednak zamiast umywalek meblowych zamontowano umywalki nablatowe Duravit DuraSquare o prostokątnym kształcie. Ich linia efektownie współgra z kątami prostymi i nowoczesnymi formami mebli Duravit Brioso.

Umywalki Duravit DuraSquare wykonane są z solidnego i trwałego materiału – DuraCeram®. Jest to mieszanka złożona ze związków mineralnych, takich jak glina, kaolin czy skaleń, co wpływa na wytrzymałość powierzchni i możliwość jej swobodnego kształtowania. Dzięki temu każda umywalka Duravit DuraSquare ma cienkie krawędzie, które dodają produktowi wizualnej lekkości, a wnętrzu – subtelności.

Nad strefą mycia również wykorzystano produkty Duravit, a dokładnie szerokie lustro łazienkowe Duravit L-Cube z oświetleniem LED. Posiada ono wbudowaną funkcję ściemniania, co pomaga nie tylko tworzyć nastrój podczas romantycznych kąpieli, lecz także usprawnia golenie czy makijaż. Lustro sterowane jest bezdotykowo, dzięki czemu na jego powierzchni niewidoczne będą ślady palców – to kolejny plus z listy praktycznych zalet tej łazienki na poddaszu.

duravit durasquare, duravit durasquare umywalka, umywalka duravit durasquare
Umywalka nablatowa Duravit Durasquare

duravit l-cube, duravit lustro, duże lustro duravit
Lustro Duravit L-Cube

duravit zdjęcia aranżacyjne, duravit meble łazienkowe, meble duravit
Duravit Durasquare Aranżacja łazienki po remoncie

duravit baterie prysznicowe, duravit prysznic, duravit bateria prysznicowa
Duravit Vital Bateria prysznicowa

Meble łazienkowe o podwyższonym stopniu funkcjonalności

Tak duża przestrzeń, wbrew pozorom, wymaga organizacji. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu powierzchni nie będzie się wydawać na pustą i „nieukończoną”. Mimo że we wcześniejszej łazience ogromna ilość otwartych półek dawała ogromne pole do przechowywania to ciągłe ścieranie kurzu oraz bałagan pewnie dały się właścicielom we znaki. Rozwiązaniem tych problemów jest system modułowych mebli Duravit Brioso. Pod umywalkami znajdują się cztery pojemne szuflady z przegrodami, w których pomieścić można przydatne akcesoria. Po bokach z kolei powieszono smukłe szafki.

Kolorystyka mebli Duravit Brioso nawiązuje do szarych płytek, dzięki czemu całość jest spójna. Ten efekt jest również zasługą uchwytów meblowych wykończonych w tym samym tonie, co powierzchnia szafek.

duravit meble łazienkowe, duravit meble do łazienki, duravit meble
Duravit Brioso Szafka ścienna do łazienki

duravit szafka podumywalkowa, duravit organizer do szafki, duravit szafka pod umywalkę
Duravit Organizer w szafce podumywalkowej

Urządzanie łazienki z Duravit

Projekt tej łazienki to marzenie wielu urządzających, bo na 12 m2 powierzchni znajduje się zarówno wanna, jak i prysznic! Właściciele postawili na wolnostojący model wanny Duravit DuraSquare z dwoma podparciami pleców oraz systemem hydromasażu Air Whirl. Dzięki temu mogą kąpać się wspólnie, celebrując wolne chwile! Taki wariant docenią również dzieci. Wystarczająco dużo miejsca to gwarancja dobrej zabawy.

W przestrzeni prysznica również króluje Duravit! W tej strefie zastosowano armaturę producenta, która łączy praktyczność, bezpieczeństwo oraz design. To m.in. termostatyczna bateria podtynkowa chroniąca przed poparzeniami! Za tę zaletę odpowiedzialny jest termostat, który niweluje skoki ciśnienia w instalacji i utrzymuje temperaturę wody na tym samym, stałym poziomie. Jej uzupełnieniem są słuchawka i główka prysznicowa.

Ostatni element praktycznej łazienki na poddaszu to toaleta myjąca Duravit. WC tego typu daje użytkownikom nie tylko wiele czystości, ale i ogranicza czas oraz koszty. Poza tym, że działa jak miska WC bezkołnierzowa, to dodatkowo oferuje możliwość m.in. podgrzewania siedziska, regulowania temperatury strumienia, ustawiania pozycji dysz, delikatnego mycia czy podświetlania nocnego.

Jakie produkty Duravit wykorzystano podczas metamorfozy?

  • Umywalki Duravit DuraSquare
  • Baterie łazienkowe Duravit C.1
  • Meble łazienkowe Duravit Brioso
  • Lustro Duravit L-Cube
  • Wanna Duravit DuraSquare wykonana z DuraSolid® z luksusowym systemem Air Whirl
duravit c.1, duravit c1, duravit baterie umywalkowe
Duravit C.1 Bateria umywalkowa

Skomentuj

7 komentarzy

Rekomendacje i wyróżnienia