Łazienka 2019 / 2020 - Aranżacje Trendy Inspiracje - Modna Łazienka, Kuchnia i Salon

(17 głosów)


   
Kohlman Experience Black
Na zdjęciu: bateria Kohlman Experience Black 

Łazienka w drewnie

Drewno od zawsze kojarzy się z ciepłą i wygodną atmosferą panującą wokół nas, zbliża do ekologii — dzięki niemu sięgamy do korzeni. W trendach regularnie przejawia się kierunek scalania pomieszczeń, chociażby łazienki z sypialnią, gdzie zauważyć można obfitość drewna i prostotę linii.
 
Duravit Brioso
Na zdjęciu: meble łazienkowe Duravit Brioso 

Kaldewei Meisterstueck
Na zdjęciu: wanna Kaldewei Meisterstueck

Kaldewei Centro
Na zdjęciu: wanna wolnostojąca przyścienna Kaldewei Centro Duo 

Technologia w łazience

Wszechobecna technika nie mogła pominąć sfery tak ważnej w naszym życiu. Nie mamy tu na myśli baterii sensorycznych, czy samo myjących toalet, ale wdrożenie najnowszych technologii, surowców i podejść do kreowania innowacyjnych i wyrazistych dekoracji. W konsekwencji tego wprowadzamy oryginalność w tworzeniu przestrzeni, jaką się otaczamy. I tak oto na rynku ceramicznym zjawia się  substancja GLOBOTHIN®, dzięki któremu producent Globo był w stanie uzyskać wzory umywalek o cienkich krawędziach, jaśniejszej barwie i wytrzymalszej formule aniżeli dotychczas. Innym materiałem, który zrewolucjonizował polski rynek jest ROCKLITE zastosowany w serii Crea Cersanit. Na chwilę obecną producenci prześcigają się w konstruowaniu coraz to lepszych, trwalszych budulców.
 
Globo T Edge
Na zdjęciu: umywalka Globo T Edge

Globo T Edge
Na zdjęciu: Globo T Edge umywalka

Kamień dekoracyjny i cegła we wnętrzu

Diametralnym kontrastem dla drewna jest marmur, który sprawia wrażenie czystości i schludności we wnętrzu. Znakomitym połączeniem okaże się wprowadzenie elementów forniru, które niewyszukanie wpłyną na ocieplenie oprawy pokoju kąpielowego.
Każdy, kto chce iść z duchem czasu, powinien zwrócić uwagę na sztuczny kamień – terazzo. Wyrób owiany złą sławą powraca w propozycjach największych producentów ceramiki.

Cegły – to kolejny produkt zdobniczy lansowany od paru lat, a nadal cieszący się niesłabnącą popularnością. Kombinacja powyższych tworzyw pozwala na uzyskanie ciekawych aranżacji wnętrz o stylistyce industrialnej lub minimalistycznej. 

Stegu Monsanto
Na zdjęciu: płytka cegłopodobna Stegu Monsanto

Stegu Parma
Na zdjęciu: płytka cegłopodobna Stegu Parma 

Opoczno Carrara
Na zdjęciu: płytki Opoczno Carrara

Wanny wolnostojące

Jeśli tylko mamy miejsce, to decydujmy się na wannę wolnostojącą! Zyskuje ona nowy wymiar poprzez zastosowanie koloru na zewnętrznej powierzchni ścian. Dla tych, którzy nie lubią fanaberii, pozostanie wybór klasycznego, białego modelu. Uroda wanien wolnostojących w zupełności broni się sama – ta ciekawa konstrukcja nieustannie wzbudza pożądanie. 

Duravit Cape Cod
Na zdjęciu: wanna Duravit Cape Code

Vayer Volans Dual Colour
Na zdjęciu: wanna Vayer Volans Dual Colour

Płytki łazienkowe

Kilka widocznych tendencji przedziera się do świata glazury. Po pierwsze będą to wzory graficzne, geometryczne, a także 3D, które obrazują dynamikę aranżacji. Po drugie serie obfitują w naturalne tonacje, gdzie kafel bazowy posiada ten sam odcień lica co dekor. Zapowiadającym się hitem ma być również powiązanie faktury błyszczącej z matową.

Paradyż Modern
Na zdjęciu: płytka Paradyż Modern

Paradyż Modern
Na zdjęciu: płytka Paradyż Modern

Wariacje kolorystyczne łazienkowe

Pudrowy róż obowiązkowo powinien znaleźć się w wykończeniu czterech ścian. Dla mniej odważnych, a lubiących to zabarwienie proponujemy armaturę łazienkową i kuchenną w kolorze „cielistym”. Akcent ten powoli wdziera się w świat łazienkowy.
Następną barwą, która nie pozostaje w tyle jest matowa czerń. To doskonała alternatywa dla zwykłej czerni. Baterie łazienkowe pozbawione połysku kształtują kreacje pełne powabu oraz ciepła. W pogoni za ostatnimi trendami pamiętajmy jednak, że dom to My.

Kohlman Experience Black
Na zdjęciu: bateria Kohlman Experience Black

Zucchetti Nude
Na zdjęciu: bateria Zucchetti Nude

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia