Koło EGO – opinie, łazienka aranżacje, inspiracje, cena. Test eksperta

(6 głosów)
koło ego aranżacja, koło ego opinie, koło ego porady
Aranżacja łazienki Koło Ego

Łazienki nowoczesne, łazienki retro i łazienki minimalistyczne. Aranżacje industrialne, aranżacje w stylu angielskim oraz te, którym towarzyszy twórczy eklektyzm. Klasyka, loft czy inspiracja Prowansją. To zaledwie początek możliwości, którymi kierujemy się podczas urządzania mieszkania. W natłoku zmieniających się trendów coraz częściej stawiamy na to, by artykuły ważne z punktu widzenia korzystania z określonych pomieszczeń były uniwersalne, ponadczasowe i w pełni pasowały do wystroju wnętrza. Jeśli i Wy również szukacie rozwiązań stylistycznie neutralnych, ale jednocześnie niepozbawionych charakteru – przeczytajcie opinie o Koło EGO. To seria, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jakość, funkcjonalność i design mają występować pod jedną postacią!

 Jakość

Koło – co to za firma? (+)

Koło to marka dobrze znana osobom obytym w świecie sanitariatów. W branży wyposażeniowej działa już od 1962 roku, a swoją nazwę zawdzięcza miastu Koło, w którym została założona. Obecnie przedsiębiorstwo od 2015 roku stanowi część międzynarodowej grupy Geberit. Na przełomie wszystkich dekad firma Koło stale realizowała przyjętą na samym początku misję, jaką było dążenie do ciągłego wzrostu, podnoszenia kompetencji swoich pracowników i doskonalenia wyrobu. Jej sukces jest wypadkową wysokiej jakości działania każdego szczebla, współpracy z najlepszymi przedstawicielami branży i orientacją na dobrym designie, który nierozerwalnie jest scalony z praktycznością. Do sztandarowych kolekcji Koło zaliczają się m.in. Koło EGO, Koło Life, Koło Primo, Koło Simplo, Koło Geo czy Koło Style.

 

Koło – marka proekologiczna i innowacyjna (+)

Założenia dotyczące stałego ulepszania struktur oraz wyrobów spowodowały, że Koło od wielu lat uchodzi za pioniera w dziedzinie ekologicznych rozwiązań. Przedsiębiorstwo stawia przede wszystkim na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, przy jednoczesnym założeniu o optymalizacji procesów wytwórczych, czego przykładem mogą być chociażby modernizacja systemu odpylania (redukującego emisję pyłów), budowa oczyszczalni ścieków technologicznych czy wymiana kotłowni opalanej węglem brunatnym na gazowo-olejową. O jakże ważnym znaczeniu tych kroków dla naszej Planty świadczą wyróżnienia przyznawane marce Koło przez renomowane instytucje – np. Panteon Ekologii, Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku, Firma Bliska Środowisku czy Partner Polskiej Ekologii.

 

Aż 7 lat gwarancji! (+)

Budowanie satysfakcji Konsumenta realizowane w oparciu o standardy marki Koło nie obejmuje jedynie wnikliwiej selekcji półfabrykatów wykorzystanych do produkcji i przeprowadzaniu rygorystycznych testów oraz analiz mających na celu wyeliminowanie możliwych wad wyrobu. Aby zapewnić Klientom 100% satysfakcji, Koło oferuje również gwarancję wydłużoną aż do 7 lat. Tak długi termin to jedynie potwierdzenie tego, że wybierając Koło EGO, sięgamy po niezawodne materiały, innowacyjny cykl wytwórczy i atrakcyjne warunki posprzedażowe. Należy jednak pamiętać, aby w trakcie eksploatacji stosować się do zaleceń producenta – o tym poniżej.

koło ego umywalki, koło ego umywalka wisząca, koło ego umywalki wiszące
Koło Ego aranżacja łazienki z umywalkami wiszącymi

 Design

Koło EGO by Antonio Citterio (+)

Deska sedesowa, umywalka, miska wisząca, bidet i pozostałe elementy serii EGO Koło to rozwiązania, za których designem stoi Antonio Citterio – wybitny architekt i projektant, współpracujący z najlepszymi przedstawicielami z branży. Jego nazwisko zawsze kojarzone jest z estetyką, stylową kompilacją formy i funkcji oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Koło EGO jest tego doskonałym przykładem. Te opływowe, subtelne kształty ceramiki dają możliwość swobodnej kompozycji we wnętrzach urządzonych w każdym nurcie, a nowatorskie systemy gwarantują wygodną eksploatację, efektywne spłukiwanie, redukcję wykorzystania wody i większą higieniczność. Produkty sygnowane nazwiskiem ikony wzornictwa będą najlepszym zwieńczeniem idealnej łazienki.

 

Jak urządzić łazienkę? (+)

Łazienka to miejsce aranżowane na kilka długich lat. Wybór miski WC, wanny, umywalki czy armatury sanitarnej traktowany jest jak inwestycja w bezawaryjną i komfortową strefę higieny, dlatego najczęściej stawiamy na design o ponadczasowym charakterze – neutralny, stanowiący dopełnienie przestrzeni utrzymanej w ryzach wybranego kierunku. W ten sposób zadziała właśnie Koło EGO – seria nieprzypisana do określonego trendu, ale na tyle uniwersalna, że umiejętnie będzie współgrać zarówno z surowym sznytem łazienki w stylu industrialnym, jak i harmonią skandynawskiego wnętrza. Kolekcję zaprojektowano z wykorzystaniem miękkich, zaokrąglonych linii, do których pasować będą nie tylko klasyczne baterie łazienkowe, lecz także warianty o bardziej kubistycznej i modernistycznej bryle.

koło ego miska wc, koło ego miska wc stojąca, koło ego bidet, koło ego bidet stojący
Koło Ego miska stojąca i bidet stojący

 Funkcjonalność

Różnorodność serii Koło EGO (+/-)

Koło EGO to bogata linia, aczkolwiek zauważyliśmy, że brakuje w niej kilku elementów niezbędnych do kompleksowego wyposażenia łazienki. Seria zawiera dwa rodzaje umywalek dostępnych w różnych rozmiarach (umywalka stawiana na blacie i umywalka wisząca), miski WC wiszące oraz stojące (w tym modele WC Rimfree® Koło), bidet stojący i bidet wiszący, a także deski sedesowe – zarówno w wersji wolnoopadającej, jak i zwykłej. Jedyne czego brak w Koło EGO to wariantów służących do aranżacji strefy kąpieli, czyli wanien i kabin prysznicowych. Ten mały minus rekompensuje styl Koło EGO, który pozwala w łatwy i szybki sposób dobrać modele pasujące do ceramiki EGO. Mogą to być rozwiązania z pozostałych kolekcji Koło lub z oferty innego fabrykanta (w tym przypadku warto pamiętać, że odcienie ceramiki producentów mogą się różnić).  

Koło EGO miska wisząca Rimfree®, czyli dlaczego warto wybrać WC Koło? (+)

Muszla klozetowa bez rantu to innowacja, która jest częścią oferty Koło EGO. Jest to specjalna konstrukcja miski WC Koło EGO pozbawiona wewnętrznego kołnierza, czyli miejsca, gdzie zazwyczaj gromadzą się groźne bakterie, wirusy oraz zanieczyszczenia. Dzięki temu toaleta jest perfekcyjnie czysta, a sprzątanie WC odbywa się bez żadnego problemu. Tego typu wariant w znacznym stopniu ogranicza konieczność korzystania z chemicznych detergentów, ponieważ opatentowany system spłukujący rozprowadza strumień po całym wnętrzu toalety. Zaletą miski WC Rimfree® jest również obniżone zużycie wody, ponieważ w porównaniu ze standardowymi modelami spada ono nawet o 33%! Krótko mówiąc, sedes bez kołnierza to mniej brudu i mniej sprzątania, a także więcej czasu dla siebie i więcej higieny.

 

Koło EGO deska wolnoopadająca czy zwykła? (+)

Deski sedesowe Koło także pozostawiają Użytkownikom swobodę wyboru. W katalogu producenta znajdziemy dwa warianty rozwiązań wykonanych z trwałego i wytrzymałego duroplastu. Jest to tworzywo wysoce odporne na zarysowania, a także łatwe do utrzymania w czystości i niepodatne na plamienie oraz odbarwianie się. Poza deską sedesową zwykłą Koło EGO w ofercie fabrykanta znajdziemy deski wolnoopadające Koło, które cieszą się znacznie większą popularnością od tradycyjnych alternatyw. Wszystko z uwagi na ich ciche działanie, zmniejszone ryzyko uszkodzenia ceramiki oraz bezpieczeństwo związane z ograniczaniem ryzyka przytrzaśnięcia palców przez najmłodszych domowników

 

Koło EGO umywalka: nablatowa, wisząca? (+)

Strefa mycia wzbogacona o rozwiązania Koło EGO z pewnością okaże się w pełni funkcjonalna oraz stylowa. Producent w tym segmencie zaoferował ciekawe możliwości. Pierwsza to nowoczesna umywalka nablatowa owalna występująca w rozmiarze 45 x 45 x 13,5 cm, dostępna z powłoką Reflex (przeczytacie o niej poniżej) lub bez. Ten typ ceramiki podkreśli charakter łazienki w stylu nowoczesnym. Warto też dodać, że umywalka stawiana na blat Koło EGO została wyróżniona nagrodą Dobry Wzór 2012, co świadczy o jej niebanalnym wyglądzie i wyjątkowej funkcjonalności. Ponadto producent oferuje umywalki wiszące, które sprawdzą się nie tylko na powierzchni małej łazienki w bloku, lecz także jako element wyposażenia wnętrza, które cechuje wizualna lekkość, przestronność i modernistyczny sznyt.

 

Powłoka Reflex i jej zalety (+)

Reflex jest specjalną powłoką hydrofobową marki Koło. To na stałe zintegrowana z powierzchnią ceramiki warstwa wykazująca właściwości odpychające krople wody. Dzięki temu nie osadzają się one na powierzchni. Spływają, zabierając ze sobą brud oraz wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając produkty Koło EGO bezwzględnie czyste i higieniczne. Obecność Koło EGO ogranicza więc konieczność częstego sprzątania, a także stosowania chemicznych detergentów mających na celu zapobieganie przywierania kamienia i osadów. Jedynym minusem Koło Reflex jest to, że jest to powierzchnia dodatkowo płatna. Jednak gwarantujemy, że jest to stosunkowo nie zbyt wysoki koszt w porównaniu z tym, jakie zalety zyskamy.

koło ego umywalka nablatowa, koło ego umywalka okrągła, koło ego nablatowa umywalka
Umywalka nablatowa Koło Ego

 

 Koło EGO – cena, cennik

Korzystna oferta (+)

Łazienka jest miejscem o podwyższonych wymaganiach użytkowych. Aranżując ją, szukamy rozwiązań trwałych, gwarantujących higienę i pełen komfort użytkowania. Dziś to już nie tylko strefa mycia i toalety, lecz także domowe spa i azyl, w którym się relaksujemy, więc do puli korzyści ekonomicznych i praktycznych dorzucamy te estetyczne. Koło EGO doskonale odzwierciedla to trio atutów, a przypieczętowaniem walorów linii są niewygórowana cena, bardzo wysoka jakość i nowatorski cykl produkcyjny. Za tym, że warto wybrać Koło EGO, przemawia także ekologiczna postawa producenta związana z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Krótko mówiąc, umywalki Koło EGO, miski WC, deski czy bidety to świadoma inwestycja w modną i funkcjonalną łazienkę!

koło ego miska, miska wc koło ego, koło ego miska wc podwieszana
Koło Ego miska WC podwieszana

 

 Pielęgnacja i czyszczenie

Czym czyścić produkty Koło EGO? (+)

Zalecenia eksploatacyjne dotyczące pielęgnacji ceramiki Koło EGO obejmują rezygnację z inwazyjnych i żrących środków czystości na rzecz łagodnych detergentów pozbawionych ziarnistych substancji oraz rozpuszczalników (acetonu, benzyny czy fenolu). Warto też zamienić szorstkie gąbki i ściereczki na miękkie szmatki z mikrofibry. W przypadku produktów wzbogaconych o powłokę Koło Reflex najlepiej sięgnąć po delikatne płyny myjące w żelu. Producent raz na jakiś czas zaleca wykorzystanie preparatów odkamieniających.

 

 Koło EGO – zalety i wady, opinie

+ projekt Antonio Citterio – ikony światowego wzornictwa,

+ korzystna oferta cenowa,

+ aż 7 lat gwarancji na ceramikę,

+ uniwersalny design pasujący do każdego stylu łazienki,

+ różne typy i wymiary ceramiki,

+ dostępność miski WC bez rantu Koło Rimfree®,

+ powłoka Reflex ułatwiająca usuwanie zabrudzeń i ograniczająca przywieranie osadów.

 

– brak wanny i kabiny prysznicowej (uniwersalny design linii pozwala jednak na dobór innych rozwiązań z oferty producenta),

– powłoka Reflex dodatkowo płatna.

koło ego umywalka prostokątna, umywalki koło ego, koło ego umywalki prostokątne
Umywalki Koło Ego z powłoką Reflex

Skomentuj

1 komentarz

  • KamilaZ.
    Tak spoglądam na te zdjęcia i coraz bardziej podoba mi się ta seria. Jest dość przyjemna.

Rekomendacje i wyróżnienia