Elegancka łazienka – zobacz 15 pomysłów na modne wnętrze!

Żeby było elegancko, musi być drogo – to utarty frazes, który możesz włożyć między bajki! Chcesz poznać przepis na wnętrze z luksusowym zacięciem? Proszę bardzo! Zamiast prawdziwego drewna, wybierz materiały go imitujące. Jeśli rysunek dębu Ci nie w smak, sięgnij po beton, kamień lub inne, neutralne tło. Dorzuć trochę złotych lub srebrnych akcentów – czy to w postaci armatury, czy dekorów na ścianie. Całość dopraw wiązkami światła, a na koniec dodaj szczyptę ponadczasowego koloru. Masz apetyt na więcej? Inspirujące szczegóły poniżej!
Elegancka łazienka – inspiracje:
- Granatowa łazienka – stylistyczny synonim elegancji
- Betonowa łazienka z czarnymi detalami
- Elegancki crème de la crème, czyli kremowa łazienka
- Ekskluzywna łazienka w stylu spa
- Minimalistyczna łazienka, bo mniej znaczy... ekskluzywniej
- Klasyczna łazienka, czyli wnętrze ponad trendami
- Ponadczasowa łazienka w bieli i czerni
- Łazienka w stylu francuskim
- Łazienka vintage ze złotem
- Ciemna łazienka: czarna, grafitowa, kawowa
- Łazienka z sypialnią czy sypialnia w łazience?
- Łazienka bardzo mała, ale elegancka
- Łazienka z lustrem na całą ścianę
- Łazienka drewnopodobna
- Luksusowa łazienka z marmurem

Granatowa łazienka – stylistyczny synonim elegancji
Istnieje grupa kolorów, które warto wybrać jako tło dla eleganckiej łazienki. Jednym z nich jest granat! To barwa, która świetnie komponuje się w przestrzeniach klasycznych oraz nowoczesnych, a także jest atrakcyjnym tłem dla rozwiązań o niesztampowym designie. Ciemna tonacja jeszcze lepiej wyeksponuje blask chromowanych baterii czy białej ceramiki, jednak należy używać jej z rozwagą, bo w większej ilości może przytłoczyć.

Betonowa łazienka z czarnymi detalami
Neutralne kolory sprzyjają wrażeniu elegancji, dlatego, jeśli mocny atrament Ci nie w smak, wybierz betonową szarość. Odcień od wielu lat wyznacza trendy, a w połączeniu z modnymi, czarnymi dodatkami tworzy spektakularne zestawienie – typowe nie tylko dla surowego loftu czy industrialu. Ciemne detale warto wprowadzić za pomocą mebli i dodatków. Hitem ostatnich sezonów są też kabiny prysznicowe z czarnymi profilami.
Jeśli marzy Ci się szara łazienka, zainspiruj się pomysłami łazienki w szarościach.

Ciemna łazienka: czarna, grafitowa, kawowa
Jeśli nie granat i nie szarość, to może czerń? Czarna łazienka od razu nasuwa skojarzenia z elegancją! By jednak tonacja nie przytłoczyła całości (czerń wykazuje bowiem takie umiejętności), lepiej niech zagości wyłącznie na fragmencie ściany lub tylko jednej powierzchni – np. pod prysznicem. Zabieg pozwoli wyeksponować baterie prysznicowe o oryginalnym kształcie, zwłaszcza te wykończone w chromie.
Jak urządzić czarną łazienkę? Dowiesz się tego z naszego artykułu: czarna łazienka.

Elegancki crème de la crème, czyli kremowa łazienka
Modny sposób na elegancki wystrój to również skupienie się na palecie jasnych, stonowanych kolorów. Gama subtelnych tonacji zawiera m.in. beż, kremowy, écru czy waniliowy. Takie barwy harmonizują z białą ceramiką (zwłaszcza o miękkiej, opływowej linii), tworząc wspólnie wnętrze o odprężającym charakterze. To również doskonała baza dla motywów drewna czy kamienia, oświetlenia o ciepłej temperaturze i świec, które spotęgują atmosferę relaksu.
Czy beżowa łazienka to nuda? Tutaj obalamy mity: jak urządzić beżową łazienkę.

Ponadczasowa łazienka w bieli i czerni
Jak myślisz „elegancka łazienka”, w głowie pojawia się duet bieli oraz czerni? I słusznie! To zgrane połączenie, które wygląda niesamowicie – bez względu na metraż! Ten barwny kontrast w łatwy sposób osiągniesz, decydując się na białe, ścienne płytki typu metro lub warianty w połysku (imitujące np. marmur), a posadzkę wyłożysz ciemną okładziną (np. granitowymi kaflami XL). W kategorii armatury i ceramiki także warto postawić na przeciwstawne tony: białą wannę kontra czarne baterie łazienkowe.

Łazienka drewnopodobna
Modna łazienka to także drewno – niekoniecznie jednak prawdziwe (i drogie). Rynek pełen jest imitacji, które do złudzenia naśladują pierwowzór i wykazują jednocześnie znacznie wyższą odporność i wytrzymałość na codzienną eksploatację oraz częsty kontakt z wodą. Czy meble w drewnianej okleinie, okładzina drewniana na ścianie i płytki drewnopodobne to za dużo? Ależ nie! Ważne jednak, by zestawić ze sobą warianty jaśniejsze i ciemniejsze. Unikniesz monotonii i efekt elegancji murowany!
Więcej inspiracji dotyczących tego, jak wykorzystać drewno w łazience znajdziesz w artykule łazienka z drewnem.

Luksusowa łazienka z marmurem
Jeśli nie drewno w łazience, to co? Marmur rzecz jasna! Marmurowe płytki wielkoformatowe dobrze prezentują się zarówno w wersji z innymi materiałami (drewnem, betonem), jak i solo – w aranżacjach typu total look. Takie wnętrze od podłogi aż po sufit wyróżniające się charakterystycznym użyłkowaniem metamorficznej skały warto ozdobić designerskimi bateriami (wykończonymi w chromie, złocie lub różowym złocie). Dla spotęgowania elegancji, postaw też na szklane detale, większe płaszczyzny luster oraz minimalistyczne meble.
Jak wykorzystać marmur w łazience? Zobacz artykuł: Marmur w łazience.

Ekskluzywna łazienka w stylu spa
Jeśli metraż łazienki pozwala na więcej aranżacyjnej śmiałości, nie bój się zdecydować na wanny wolnostojące – najlepiej te dla dwojga, z innowacyjnymi systemami hydromasażu, które pozwolą się zrelaksować bez wychodzenia z domu. Wanna na środku pokoju kąpielowego sama w sobie będzie ozdobą aranżacji – doda całości luksusowego charakteru.
Marzy Ci się łazienka spa? Odkryj 7 zasad urządzania łazienki w stylu spa.

Minimalistyczna łazienka, bo mniej znaczy... ekskluzywniej
Jeśli podczas zakupów kierujesz się zasadami „ilość, a nie jakość” oraz „mniej znaczy więcej” to oczywisty znak, że minimalistyczna łazienka o eleganckim sznycie jest pomysłem skrojonym wprost dla Ciebie! Maksymalnie ograniczona liczba dodatków, a także proste geometryczne bryły nadadzą pomieszczeniu surowy, sterylny wygląd. Spotęgujesz ten rezultat, wybierając lekkie, metalowe konstrukcje stelaża podtrzymującego wannę czy umywalkę.
Minimalizm w łazience? Zainspiruj się: minimalistyczna łazienka – 29 pomysłów.

Klasyczna łazienka, czyli wnętrze ponad trendami
Kolory to jedno. Materiały drugie. A trzecie? Styl! Istnieje wiele kierunków, które już z założenia są eleganckie. O jakich nurtach mowa? O klasyce! Klasyce pełnej naturalnych barw Ziemi. Klasyce wyróżniającej się schludnością i funkcjonalnością. Klasyce wyrafinowanej i bezpretensjonalnej jednocześnie. W takiej łazience nie ma miejsca na zbędne bibeloty, dlatego ukryj wszystko, co niepotrzebne. Stosy kosmetyków i ręczników pochowaj w praktycznych meblach z organizerami. Wyeksponuj natomiast urządzenia sanitarne – wannę wolnostojącą, umywalki nablatowe i oryginalne baterie.
Dlaczego klasyczna łazienka jest ponadczasowa? Dowiesz się tego z artykułu: łazienka klasyczna.

Łazienka w stylu francuskim
Nurtem urządzania, który powszechnie uznawany jest za elegancki jest styl francuski. Łatwo go wprowadzić, wybierając meble z widocznym śladem patyny, drewniane okładziny podłogowe, lamperie, a także ceramikę oraz armaturę o nietypowym kształcie. Charakter aranżacji podkreślą ośmiokątne umywalki i miski WC, masywne postumenty oraz baterie retro. Miejsce zwykłej wanny powinny zastąpić owalne modele na nóżkach – dumnie stojące w rogu pomieszczenia lub wyeksponowane na środku.

Łazienka vintage ze złotem
Łazienka vintage także ma w sobie szczyptę elegancji, zwłaszcza jeśli stanowi miraż bieli, złota oraz czerni. Skutecznymi narzędziami w budowaniu klimatu przestrzeni tego typu są płytki patchwork, meble z frezowanymi frontami oraz bogato zdobione, złote baterie umywalkowe i wannowe – najlepiej te z dekoracyjnymi kurkami. Ostatnie ocieplą wystrój, będąc jego nieoczywistym zwieńczeniem.
Jak wprowadzić styl retro w łazience? Zobacz, jak urządzić łazienki retro.

Łazienka z sypialnią, czy sypialnia w łazience?
To, według niektórych, pomysł zakrawający na szaleństwo... ale dlaczego nie?! Zwłaszcza jeśli przestrzeń pozwala na takie rozwiązania. Połączenie funkcji sypialnianej alkowy i łazienki sprawi, że każda kąpiel będzie najczystszą formą relaksu. Ci mniej odważni nie muszą całkowicie rezygnować z tej idei – wystarczy oddzielić pomieszczenia np. za pomocą ścianki działowej, modnej zasłony czy parawanu.
Jeśli zastanawiasz się, czy sypialnia z łazienką to dobry pomysł, zobacz nasz wpis: sypialnia z łazienką czy łazienka w sypialni?

Łazienka bardzo mała, ale elegancka
Czy mała elegancka łazienka jest celem możliwym do osiągnięcia? Oczywiście. Warunek jest jeden – no… może trzy. Po pierwsze postaw na całkowitą prostotę: prostokątna wanna, modułowe meble, lustra zlicowane ze ścianą. Po drugie wybierz jasne kolory – biele, szarości oraz beże. Po trzecie ogranicz ilość dodatków do niezbędnego minimum. Całość będzie spójna, schludna i gustowna.
Czy mała łazienka to wyzwanie? Przekonaj się, zaglądając do naszego wpisu o tym, jak urządzić małą łazienkę.

Łazienka z lustrem na całą ścianę
Lustro na całą ścianę w łazience to m.in. sprytny trik, by powiększyć optycznie przestrzeń (dlatego potraktuj to jako czwarty warunek tworzenia małej łazienki). To jednak nie koniec zalet rozwiązania! Ten praktyczny detal, będzie też eleganckim elementem wyposażenia. Pamiętaj tylko o tym, że jeśli chcesz postawić przed nim umywalkę nablatową, wybierz model ze szkliwionym tyłem.
