Laufen Pro, Laufen Pro S, Pro A, Pro B, Pro N – ceramika Laufen w profesjonalnym wydaniu

(5 głosów)
Laufen_Pro_S_ceramika_Laufen_miska_WC_umywalki_GNSBUD_wyposazenie_lazienki
 
We współczesnych przestrzeniach coraz częściej decydujemy się na uniwersalizm, będący bezpieczną, aranżacyjną decyzją, która nie poddaje się zmiennym, rynkowym tendencjom i nie ulega wnętrzarskiej nudzie. Górę biorą wysokiej jakości materiały, przemyślana technologia i inspirujące kształty, tworzące wspólnie koncept otwierający wiele dekoracyjnych możliwości. To swoista definicja ponadczasowego klimatu, który w łazience daje poczucie swobody i harmonii, kreując zarazem estetyczny obraz całości. Laufen Pro jest wizją miejsca, gdzie połączono styl, funkcjonalność i klasę. To ceramiczne preludium do łazienki idealnej.

Laufen Pro S umywalka jak urządzić łazienkę
 

Firma Laufen – mistrz sanitarnych kreacji!

Szwajcarskie korzenie Laufen zaowocowały sanitarnymi dziełami. Bogate portfolio marki jest jednocześnie jej rynkowym sukcesem bowiem świadczy nie tylko o zaawansowanym rozwoju parku maszynowego i sieci dystrybucji, lecz także niesztampowym wzornictwie i trosce o najwyższą jakość każdego elementu, które po dzień dzisiejszy stanowią determinanty konkurencyjności firmy. Marka Laufen jest częścią koncernu ROCA – lidera branży sanitarnej – który dostarcza do domów prywatnych, obiektów publicznych i komercyjnych ogrom nietuzinkowych kształtów i funkcjonalnych rozwiązań. Laufen od ponad 120 lat podtrzymuje szwajcarską misję jakości i zaspokaja potrzeby wymagających Konsumentów, zaopatrując ich w wyszukany design oraz spektakularne zdobycze technologii. Aranżacje łazienki wyposażone w umywalki, miski WC czy wanny Laufen są gustownym zwieńczeniem wnętrza, gdzie miesza się artyzm z poczuciem swobody i naturalności. 

Laufen_Pro_S_ceramika_Laufen_miska_WC_umywalki_GNSBUD_wyposazenie_lazienki
 

umywalka Laufen Pro , bidet, WC czyli aranżacje łazienki z klasą

Łazienka to oaza spokoju, który po trudach codzienności jest wartością nadrzędną. Tam królują prostota i niezobowiązujący ład, dominuje przyjemność, a zmysłowe doznania panoszą się we wszystkich kątach. Nic nie tworzy tak finezyjnego klimatu, jak inspiracje naturalnymi, podstawowymi formami – kołem i kwadratem. Laufen Pro powstała w oparciu o bazowe, geometryczne figury, stając się apogeum uniwersalnego nurtu w urządzaniu, który odpowie na najnowsze trendy wnętrzarskie i jednocześnie sprosta wymaganiom tych, którzy wierni są klasycznemu kierunkowi w urządzaniu. Największym atutem serii Laufen Pro – zaprojektowanej przez Petera Wirz'a – jest uzyskanie swobodnego balansu pomiędzy praktycznością ceramiki – wzbogaconej o specjalistyczną powłokę LCC Laufen Clean Coat, technologię Rimless i rozwiązania gwarantujące oszczędne zużycie wody – a jej designem. Całość – poprzedzona odpowiednią optymalizacją procesu produkcji – stanowi nie tyle stylową ceramiczną propozycję, ile inwestycję w polepszenie standardu życia. Nie bez powodu Laufen Pro to linia dla profesjonalistów i amatorów dobrego designu, gości w obiektach architektury światowej klasy i króluje w przestrzeni prywatnej – w domach osób, które cenią symbiozę jakości, piękna i użyteczności.
 
Laufen Pro ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium

Laufen Pro to bogata seria, w której znajdziemy miski WC bez kołnierza, umywalki nablatowe, umywalki wiszące czy też bidety, miski WC stojące, umywalki ścienne oraz wanny prostokątne. Ten kompletny zestaw łazienkowy wpływa na uzyskanie stylistycznego dopasowania i wyposażenie wnętrza w produkty będące symbolami ponadczasowego designu i najwyższej jakości. Laufen Pro cechują uniwersalizm i inspiracja prostotą formy, dlatego w kolekcji znajduje się m.in. mała umywalka nablatowa, podwójna umywalka z otworem na baterie, umywalka prostokątna, umywalka owalna, a także różne rozmiary muszli klozetowych. Ten pluralizm jest podyktowany różnorodnością łazienkowych kreacji, indywidualnym podejściem do aranżacji i osobistymi potrzebami Użytkowników – z Laufen Pro każde z tych wnętrzarskich marzeń może przybrać realnych kształtów. 

Laufen Pro ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium
 
Jeśli chcecie poznać inne, sztandarowe serie producenta, zachęcamy do naszych poprzednich wpisów:

· Laufen Val"Naturalnie niebanalna seria Laufen Val"
· Laufen Alessi One – " Laufen Alessi One umywalki, miski WC i łazienka inna niż wszystkie"

Laufen Pro Rimless – miska WC bez kołnierza i gwarancja czystości

Miski WC bez kołnierza, określane też jako sedes bezkołnierzowy, mają coraz większe grono zwolenników. Do ich kupna skłania obietnica oszczędności, zmniejszenie zużycia cennych zasobów wody czy ograniczenie sprzątania. Laufen Pro także jest dewizą higienicznego miejsca, gdzie bakterie i zarazki są już jedynie problematyczną przeszłością. Zasługą tego jest efektywny system spłukiwania, który obmywa całe wnętrze misy i zużywa jedynie 6/3 l lub 4,5/3 l wody (w zależności od regulacji), usuwając tym samym wszelkie zabrudzenia. Brak trudno dostępnych miejsc uniemożliwia rozwój groźnych wirusów, a przede wszystkim sprawia, że sprzątanie łazienki jest znacznie szybsze oraz łatwiejsze, nie wymaga już użycia specjalistycznych i inwazyjnych detergentów oraz mozolnego szorowania. 

Laufen Pro ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium miska WC rimfree laufen
 Muszla bezkołnierzowa Laufen Pro

O zaletach miski WC bez kołnierza pisaliśmy często, definiując miskę bez rantową jako inwestycję w ekologiczną i ekonomiczną łazienkę. By odświeżyć sobie tę wiedzę, zajrzyjcie do naszych wpisów: 
· Miska WC bez kołnierza – zobacz 8 najlepszych misek bez rantu.
· Rimless, rimfree, miski bez rantu, directflush, newsflash... Co to jest?

Laufen Pro ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium miska WC rimfree laufen
  

Laufen Pro S – ceramika Laufen nagrodzona RedDot Award 2014

Sukces serii Laufen Pro zainspirował twórców do drobnych modyfikacji ceramiki Pro. Na skutek tego powstała wizualnie lekka, ale i bardziej odważna kolekcja Laufen Pro S – w której tchnięto nieco współczesnego sznytu i dodano kobiecej zmysłowości. Wynik może być kanwą do komponowania niepowtarzalnych aranżacji – pełnych nowoczesnego szyku i naturalnego piękna, gdzie mieszają się harmonia z dozą surowego klimatu. Geometryczne kształty – nadal utrzymane w ryzach architektonicznej prostoty – stały się kwintesencją dobrego designu, a efektem tego jest nagroda RedDot Award 2014 przyznana za jakość i wzornictwo. Głębokie niecki i smukłe formy umywalek stanowią zwieńczenie praktycznej odsłony ceramiki, wnosząc do łazienki sporo lekkości i – przyciągającej wzrok – elegancji. 

Laufen Pro S ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium miska WC rimfree laufen
 

umywalki Laufen Pro S Lazienkarium
 
 Laufen Pro S ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium miska WC rimfree laufen easyfit

Producent zadbał także o kwestie natury technicznej serii Laufen Pro S. Dzięki podtynkowemu systemowi montażu Laufen EasyFit, miska WC, bidet i pisuar Laufen Pro S są nie tylko łatwe w montażu, lecz także ograniczają ilość zakamarków na zewnątrz do minimum, przez co kurz i zabrudzenia nie mają się gdzie osadzać, a my możemy poświęcić znacznie mniej czasu na porządki w łazience. 

Laufen Pro S ceramika Laufen miska WC bidet umywalka Laufen łazienka Lazienkarium miska WC rimfree laufen easyfit
  

Laufen Pro, Laufen Pro B, Laufen Pro N, Laufen Pro A

Laufen Pro to rodzina produktów uniwersalnych – od ponadczasowych form ceramiki Laufen Pro, smukłych i nowoczesnych elementów serii Laufen Pro S, po praktyczną odsłonę Laufen Pro A, designerskie wersje Laufen Pro B czy umywalki Laufen Pro N – zaprojektowane przez fińskiego twórcę Antti Ylisassi (Design BOD). Wszystkie kolekcje doskonale korespondują z minimalistycznym wnętrzem rodem z chłodnej Skandynawii, ciepłym lokum kąpielowym w rodzinnym domku na wsi czy współczesną wizją loftu w centrum miasta. W tym tkwi sekret sukcesu kolekcji Laufen Pro – to design będący kompilacją trendów, które kreowały gusta na przestrzeni kilku lat, zjednany z funkcjonalnością poszczególnych rozwiązań. Ten styl nie przeminie i przetrwa próbę czasu, zatapiając nas w spirali klasyki, modernizmu i naturalności – to w którym kierunku pójdziemy, urządzając łazienkę z Laufen Pro, zależy od nas ponieważ ceramika Laufen stanowi bazę do nadzwyczajnych i różnorodnych projektów. 
 
Laufen Pro B – umywalka 

laufen pro B umywalka ceramika laufen Lazienkarium
 
Laufen Pro A – umywalka
 laufen pro A umywalka ceramika laufen Lazienkarium
 
Laufen Pro N – sedes stojący
 laufen pro N miska WC Lazienkarium blog lazienki
  
  

Skomentuj

2 komentarzy

 • klient BY
  WC ceramika nierówno nalana, błedy i nierówności
  wykonanie niegodne Laufena
  reklamacje i wymiany na kolejne egzemplarze bez poprawy jakości
  woda pozastaje i nie spływa na wewnętrznym rancie muszli
  DRAMAT !!
 • Bartek
  Piękna seria.Przedstawione przez Państwa zdjęcia epatują spokojem i harmonią. Rozważam zakup wyposażenia łazienki i tak się zastanawiam właśnie nad tym producentem. Podobają mi się wizualizacje łazienek. Takie Eko ;)

Rekomendacje i wyróżnienia