Laufen Alessi One umywalki, miski WC i łazienka inna niż wszystkie!

(4 głosów)

Laufen alessi one

Seria Laufen Alessi One jest precyzyjną sztuką łączenia zmysłowych doznań, począwszy od wizualnych zachwytów, po cielesne przyjemności, jakie gwarantuje dotyk wyjątkowej ceramiki Laufen. To przykład na to, jak kształt może być dziełem. Fascynującym spotkaniem najlepszych materiałów i najwyższej technologii, które znajdują ujście w opływowych, miękkich liniach. Forma staje się inspiracją i zachętą do tego, by urządzić łazienkę inną niż wszystkie – bez sztampy, nadmiernej elegancji czy królującej prostoty. Laufen Alessi One jest intrygująca, lekko żartobliwa, walcząca z nudą i przełamująca schemat. 
 

Laufen ceramika – szwajcarska doskonałość

Geneza firmy Laufen sięga 1892 roku. Niedaleko Bazylei w Szwajcarii znajduje się główna siedziba marki, a jej cztery zakłady produkcyjne codziennie tworzą tysiące produktów rozprowadzanych na cały świat. Ceramika Laufen jest kombinacją tego, co najlepsze: jakości, kunsztu tworzenia, precyzji i doświadczenia. Innowacyjne procesy wytwórcze – oparte na zasadach ochrony środowiska – sprawiają, że każdy produkt jest mistrzowskim połączeniem wyrafinowanego wzornictwa i świadomego podejścia do biznesu. Dziś Laufen to sanitarny potentat, szwajcarska duma i wyznacznik trendów. Przykładem może być kolekcja Laufen Alessi One czy inne serie znajdujące się w portfolio marki: opisywana przez nas kiedyś kolekcja Laufen Val oraz Laufen Pro, Laufen Palace, Laufen Kartell i wiele innych.

Laufen alessi one Lazienkarium
 

Laufen Alessi One, czyli poezja w świecie łazienki!

Laufen ILBAGNO Alessi One to twórcza wizja włoskiego projektanta, Stefano Giovannoni. Wybitna postać świata architektury znana jest ze swojego talentu. Dzieła fantazji i kunszt tworzenia artysty można było oglądać w Centre Georges Pompidou w Paryżu czy Museum of Modern Art w Nowym Yorku. Koncepcja Alessi One miała stać się kombinacją zmysłowości i funkcjonalności i – tak jak łazienka – spełniać się w roli higienicznej przestrzeni oraz oazy odprężenia. Poza praktyczną formą, ceramika ma zachwycać designem, przyciągać wzrok i pobudzać wyobraźnię. Cel został osiągnięty z nawiązką, ponieważ kolekcja Laufen Alessi One uchodzi za igraszkę technologii i stylu, poetycką roszadę technicznych atrybutów. Te nietypowe kształty, dzięki specjalistycznej powłoce Laufen CC przyczyniają się do tego, że utrzymanie czystości jest łatwością, a szybki sposób montażu zadaniem, z którym poradzi sobie nawet największy laik.


Laufen alessi one umywalka
    

Laufen Alessi One umywalka i jej różne oblicza

Kształt produktów z serii Laufen Alessi One jest urzeczywistnieniem alegorii o sile żywiołu, jakim jest woda, która drąży niebywałe skalne rzeźby. Monolityczna bryła umywalek występuje w wielu odsłonach, ale każdy koncept ma jeden wspólny mianownik – nietuzinkowość, towarzysząca głównemu zarysowi kolekcji. Miękkie, obłe kształty umywalek dostępne są w niemal każdym typie montażu: Laufen Alessi One umywalka ścienna z blatami po lewej lub prawej stronie, a także ze zintegrowanym postumentem, umywalka wpuszczana, umywalka wolnostojąca, umywalka nablatowa czy umywalka półblatowa. Mnogość wariantów sprawia, że niezależnie od metrażu, przeznaczenia i typu łazienki, w kolekcji Laufen Alessi One zawsze znjadziemy idealny model.

 
Laufen alessi one umywalka

Laufen alessi one umywalka
 

Co jeszcze zawiera seria Laufen Alessi One?

Imponująca forma towarzyszy także pozostałym elementom serii Laufen Alessi One. Kolekcję poszerzają miski WC Laufen Alessi One, które z deską wolnoopadajacą prezentują się nad wyraz ciekawie i dostojnie. Ponadto, seria zawiera bidety, pisuary, miski WC, wanny (wanny narożne oraz wanny wolnostojące Laufen Alessi One) oraz meble i akcesoria łazienkowe, dzięki którym pokój kąpielowy stanie się spójną wizją o wnętrzu doskonałym. 

Laufen alessi one miska wc bidet
Miska WC wisząca bez kołnierza Laufen Alessi
laufen alessi one wanna
wanna wolnostojąca przyścienna Laufen

 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia